Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowości w Kinie Moskwa

apostolPokój – NOWOŚĆ!

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że to nie odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.
produkcja: Irlandia, Kanada , 2015; czas trwania: 118 min.; reżyseria: Lenny Abrahamson; scenariusz: Emma Donoghue; obsada: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers, Joan Allen, William H. Macy

Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać

PIERWSZY FILM FABULARNY ZREALIZOWANY W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM. Reżyserem jest Jerzy Zalewski – autor filmów fabularnych „Czarne słońca”, „Gnoje” i dokumentalnych „Tata Kazika”, „Obywatel Poeta”. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych. W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie KRZYSZTOF ZALEWSKI-BREJDYGANT – utalentowany muzyk i wokalista. W „Historii Roja” występują też: WOJCIECH ŻOŁĄDKOWICZ („Układ zamknięty”), PIOTR NOWAK („Generał – zamach na Gibraltarze”), MARCIN KWAŚNY („Rezerwat”), MARIUSZ BONASZEWSKI („Jack Strong”), SŁAWOMIR ORZECHOWSKI („Dom zły”) i TOMASZ DEDEK(„Generał Nil”).

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Mieczysław „Rój” Dziemieszkiewicz w 2007 roku został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Lech Kaczyński objął film Jerzego Zalewskiego Honorowym Patronatem.

„Oni walczyli po wojnie z nowym, sowieckim okupantem, wiedząc, że istnieje polski rząd w Londynie, że kategorie Bóg, Honor, Ojczyzna nie zostały zawieszone. Młodzi, tacy jak „Rój”, żyli mitologią wojny starszych braci. Nie byli nią zmęczeni. Weszli w drugą okupację, jakby się bawili w berka. Właśnie ta młodość „Roja” powinna być przekonująca dla dzisiejszego młodego widza. „Rój” to taki Piotruś Pan, ale też tolkienowski Frodo, który wie, że ma nieść pierścień, ale do końca nie wie gdzie, bądź nie ma dokąd. A może ma go zanieść do naszej pamięci?”
Jerzy Zalewski, reżyser filmu

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 140 min.; reżyseria: Jerzy Zalewski; scenariusz: Wacław Holewiński, Jerzy Zalewski; obsada: Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Nowak, Marcin Kwaśny, Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Magdalena Kuta, Piotr Bajor, Jerzy Światłoń, Sławomir Orzechowski, Andrzej Mastalerz, Tomasz Dedek, Piotr Domalewski.

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach

Siedmiu mężczyzn poszukuje w świecie wielkiej miłości i odrobiny szczęścia. W świecie, w którym niełatwo być prawdziwym facetem i coraz trudniej zorientować się, czego od mężczyzn oczekują kobiety. Filip (Paweł Domagała), sympatyczny roztrzepaniec, właśnie traci pracę, gdy ledwie co poznana Zosia (Aleksandra Hamkało) oznajmia mu, że jest z nim w ciąży. Z kolei jego przyjacielowi Tomaszowi (Mikołaj Roznerski) zawsze wszystko się udaje – narzeczona (w roli Basi – Alicja Bachleda-Curuś) i własny dom już czekają. Gdyby tylko nie ta panika przed poważnym zobowiązaniem… Producent muzyczny i podrywacz Kordian (Maciej Zakościelny) nie planuje jeszcze życiowej stabilizacji – dla niego życie to szaleństwo i stan wiecznego upojenia. Ricky (Zbigniew Zamachowski) – gwiazdor wymagający niezwykle intensywnej opieki – tylko on potrafi wyprowadzić Kordiana z tego stanu. Podczas gdy opuszczony przez żonę kierowca autobusu Stefan (Leszek Lichota) wszelkimi sposobami stara się odzyskać Julię (Dominika Kluźniak), zrozpaczony Jarosław (Piotr Głowacki) cierpi w swojej samotności…
produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 115 min.; reżyseria: Kinga Lewińska; scenariusz: Piotr Wereśniak; obsada: Paweł Domagała, Piotr Głowacki, Leszek Lichota, Mikołaj Roznerski, Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski, Alicja Bachleda-Curuś, Joanna Opozda.

DLA DZIECI
Robinson Crusoe

Twórcy hitów „Żółwik Sammy” oraz „Piorun i magiczny dom” zapraszają na pełną przygód i humoru adaptację ponadczasowego dzieła Daniela Defoe. Jednak tym razem klasyczna opowieść o rozbitku przedstawiona zostanie z punktu widzenia zwierząt, zamieszkujących bezludną wyspę, na którą trafił Robinson. Reżyserem filmu jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszą animację Ben Stassen.

Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli, tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

produkcja: Belgia , 2016; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Ben Stassen; obsada: Kamil Kula, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Jerzy Kryszak, Anna Apostolakis, Jakub Wieczorek, Paweł Ciołkosz, Cezary Kwieciński i Magdalena Boczarska

FILMOWY SUPERCZWARTEK
MARZEC 2016 – NOMINACJE DO POLSKICH NAGRÓD FILMOWYCH ORŁY 2016

17.03.2016 „EXCENTRYCY PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY”
CENA BILETU 12 ZŁ

„Excentrycy” to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej famme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako „Król i Królowa swingu” ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Obok Macieja Stuhra i Natalii Rybickiej na ekranie prawdziwa aktorska uczta: popis wokalny da Sonia Bohosiewicz. W ekscentrycznego stroiciela fortepianów i geniusza muzycznego – Felicjana Zuppe wcielił się Wojciech Pszoniak. Za swoją rolę otrzymał nagrodę za najlepszą rolę drugoplanową na Gdynia Film Festiwal. Partnerują im: Anna Dymna, Adam Ferency, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Wiktor Zborowski. Obok zawodowych aktorów na ekranie debiutuje Wojtek Mazolewski.

Excentrycy to film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, o ciemnocie i nikczemności tamtych lat, o pięknie muzyki i miłości, o brzydocie kłamstwa i hipokryzji.

Film powstał na podstawie powieści „EXCENTRYCY” Włodzimierza Kowalewskiego.

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 112 min.; reżyseria: Janusz Majewski; scenariusz: Janusz Majewski, Włodzimierz Kowalewski; obsada: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Zofia Zborowska, Magdalena Zawadzka

REPERTUAR SALA STUDYJNA

Apostoł – NOWOŚĆ

Film został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu w Watykanie. Ukazuje współczesne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata. Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców Islamu i Chrześcijan?

Akim, młody Francuz, syn, brat, dobry, wrażliwy mężczyzna, wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmaoskiej wiedzie spokojne życie, w które jednak powoli wkrada się zaciekawienie chrześcijaństwem. Co sprawiło, że jego życie zaczyna się zmieniad? Czy jego serce poruszą słowa, które odczyta na plakacie, zawieszonym na katolickim kościele: „Będziecie Mnie szukad i znajdziecie. Mnie, albowiem będziecie Mnie szukad z całego serca” (Jr 29,13)? Czego Akim poszukuje i czy odnajdzie to, co najważniejsze? Czy przezwycięży trudności, jakie napotka? Komu ostatecznie uwierzy? Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców islamu i chrześcijan?

Akcja „Apostoła” dzieje się we współczesnej Francji, gdzie Chrześcijaństwo i Islam współistnieją ze sobą często wśród wielu napięć i niepokojów. Przedstawiona w filmie historia nie powinna budzić kontrowersji, a jednak budzi! W multikulturowej i wielowyznaniowej Francji projekcje tego filmu zostały oficjalnie zakazane. Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych uzasadniało swoją decyzję „zagrożeniem wywołania zamieszek ze strony islamskich radykałów”. Tymczasem sama reżyserka Cheyenne Carron podkreśla, że „Apostoł” jest o potrzebie tolerancji.

Sytuacja zaskakuje tym bardziej, że to właśnie we Francji odbywały się demonstracje w obronie wolności słowa i mocno kontrowersyjnego tygodnika Charlie Hebdo. Teraz zaś zostaje zakazany film, który z wielkim wyczuciem, wrażliwością i bez kontrowersji ukazuje jak rodzi i rozwija się wiara w Jezusa – nawet tam, gdzie właściwie nie ma dla niej miejsca.

Film Cheyenne Carron „Apostoł” pokazuje drogę, którą idą oraz cenę, jaką płacą ludzie, szukający całym sercem Miłującego Boga. I zmusza do refleksji nad naszym życiem – A Ty w co wierzysz? Czy znasz wartość swojej wiary? Jaką cenę gotowy jesteś za nią zapłacić? Wreszcie: kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?
produkcja: Francja , 2014; czas trwania: 117 min.; reżyseria: Cheyenne Carron; scenariusz: Cheyenne Carron.

Na skrzyżowaniu wichrów – NOWOŚĆ

Obsypane nagrodami na festiwalach filmowych świadectwo niezłomności w nieludzkich warunkach syberyjskich obozów.

II wojna światowa nie zdążyła jeszcze przejść do historii, a w Europie już zmienia się geopolityczny ład. Kraje bałtyckie zostają wcielone do ZSRR. Dla rdzennych mieszkańców Estonii rozpoczyna się dramat masowych wywózek na Syberię. Wśród ponad czterdziestu tysięcy wysiedleńców jest Erna, matka małej dziewczynki, rozdzielona ze swoim mężem – wojskowym. To jej historię oglądamy na ekranie.

Historię pisaną mrozem, głodem, upokorzeniami i pracą ponad ludzkie siły. Jednak mimo tych okrutnych warunków Erna nigdy nie straciła wiary w to, że uda jej się wrócić do ojczyzny i odnaleźć ukochanego. Przez piętnaście lat w obozie nie udało się jej złamać. Kobieta pozostała niezłomna i przekonana o swojej wolności.

Scenariusz filmu oparty został na listach i pamiętnikach pisanych przez Ernę. Film jest świadectwem jej postawy i hołdem złożonym tysiącom wysiedleńców.

produkcja: Estonia , 2014; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Martti Helde; scenariusz: Martti Helde, Liis Nimik; obsada: Einar Hillep, Ingrid Isotamm, Laura Peterson, Mirt Preegel, Tarmo Song.

110%

Amerykanie mają Batmana, Spidermana, Fantastyczną Czwórkę; my mamy naszych superbohaterów z krwi i kości. Czołówka polskich sportowców, olimpijczyków, multimedalistów wielkich imprez sportowych po raz pierwszy odsłania drugą stronę medalu. „110%” to filmowa opowieść o marzeniach, pasji odwadze sięgania do gwiazd i smaku zwycięstw. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą. Twórcy filmu przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili kilkadziesiąt miejsc, wszystko po to by pokazać inną stronę życia sportowców.

W rolach głównych: Rafał Sonik, Adam Małysz, Zofia Noceti-Klepacka, Karol Bielecki, Bartłomiej Bonk, Zbigniew Bródka, Rafał Majka, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Katarzyna Rogowiec, Natalia Partyka, Maja Włoszczowska, Andrzej Wrona, Mateusz Kusznierewicz oraz Robert Lewandowski.

Rywalizacja i mordercza walka, słabość i determinacja, zmaganie się z własnymi słabościami, nadludzki wysiłek i presja, radość zwycięstw i ciężar samotnych porażek, hejt i uwielbienie kibiców. Kim są sportowi idole? Czym różnią się od innych? Co oznacza dla nich Orzeł na piersi? Zobacz prawdziwe oblicze sportu. Poznaj cenę zwycięstwa!

produkcja: Polska , 2016; czas trwania: 75 min.; reżyseria: Agnieszka Gola – Rakowska
scenariusz: Agnieszka Gola – Rakowska

Cierń Boga – Lektor

Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącego mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca…

Reżyser wprowadza kamerę w samo serce grupy i zabiera nas w fascynującą podróż do Izraela I wieku, gdzie wykorzystując najnowsze odkrycia archeologiczne, dokładnie odtwarza ostatnią wieczerzę. Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają te z czasów Chrystusa. Piękne sceny kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum, towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii.

Cierń Boga to poruszająca opowieść, która przedstawia nowy punkt widzenia dla wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, a moment ukrzyżowania odzwierciedla najnowsze odkrycia medycyny sądowej dotyczące śmierci dokonanej w tak bestialski sposób.

produkcja: Hiszpania , 2014; czas trwania: 141 min.; reżyseria: Óscar Parra de Carrizosa
scenariusz: Óscar Parra de Carrizosa, Gema G. Regal; obsada: Sergio Raboso, Antonio Esquinas, José Antonio Ortas, Mar Vico, Cristina Goyanes, Fedra Lorente, María Garralón, Alexandro Valeiras, Zack Molina, Víctor Octavio, Manuel Aguilar, Pablo Pinedo, Luis Flor, Estefanía Martínez, Antonio Albella, Álvaro Palomo, Javier Arroyo “JOTA”, Luis Seguí.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1