Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dziady po Białoszewskim

Dziady po Białoszewskim 02Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl „Dziady po Białoszewskim” od lat 15 – SCENA DLA DOROSŁYCH

14 maja (sobota) – godz. 18.00

15 maja (niedziela) – godz. 18.00

Spektakl zrealizowany został w ramach projektu „Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jego twórcami są laureaci zorganizowanego przez teatr „Kubuś” ogólnopolskiego Konkursu dla Debiutantów.

Za reżyserię odpowiada autorka konceptu i scenariusza – Anna Retoruk, za scenografię – Justyna Banasiak, a muzykę – Paweł Sowa.

Spektakl okazał się dużym sukcesem. Jego wysoką wartość artystyczną potwierdzają najbliższe międzynarodowe festiwale, na których zostanie pokazany:

· Festiwal Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” w Rzeszowie,

· Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej,

· Festiwal Szkół Lalkarskich w Białymstoku.

Przedstawienie zakwalifikowało się również do II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej “Klasyka Żywa”, zorganizowanego przez MKiDN oraz Instytut Teatralny w Warszawie.

„Dziady po Białoszewskim” to spektakl:

NIECODZIENNY, choć ściśle związany z banałem i codziennością. To właśnie one zachwycały wyjątkowego poetę i prozaika Mirona Białoszewskiego, który jest bohaterem spektaklu. Scenariusz powstał w oparciu o jego dziennik „Chamowo” i utwory z tomu „Odczepić się”.

ORYGINALNY, nie tylko ze względu na jedyną w swoim rodzaju twórczość artysty, ale też różnorodność scenicznych form. Spektakl zabiera nas w fascynujący świat poezji Białoszewskiego i dosłownie ożywianej materii. Ruchome książki, fotografie, obiekty? Oto prawdziwy teatr przedmiotu!

MŁODY, gdyż jego twórcami są debiutanci.

Zapraszając na spektakl, zapraszamy zatem na niecodzienne „spotkanie” z Mironem Białoszewskim, w młodej, oryginalnej interpretacji.

Więcej o przedstawieniu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych/dziady-po-bialoszewskim

zdjęcia do spektaklu „Dziady po Białoszewskim” – fot. Bartek Warzecha

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0