Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kino MOSKWA zaprasza

 

REPERTUAR SALA MOSKWA
 MOJ PRZYJACIEL ORZEL
#WSZYSTKOGRA

Film z największymi polskimi przebojami!
“#WSZYSTKOGRA” to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?

Wszyscy znamy kultowe przeboje Perfectu, Maanamu, T.Love, czy zespołu Lombard. Ich największe hity do dziś nie straciły na aktualności. W filmie #WszystkoGra, w nowym brzmieniu usłyszysz największe hity gigantów polskiej sceny muzycznej i kultowe teksty m.in. Agnieszki Osieckiej, Kory Jackowskiej, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Mogielnickiego i Tomasza Lipińskiego.

Choreografia, którą opracował Agustin Egurrola,reżyseria Agnieszki Glińskiej i zdjęcia nominowanego do Oscara Pawła Edelmana to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. Słowem – musical, na który od dawna czekali polscy widzowie.

Producentem filmu jest Scorpio Studio, twórcy takich hitów jak „Jack Strong”, czy „Sęp”.

produkcja: Polska , 2016
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Agnieszka Glińska
scenariusz: Marta Konarzewska, Agnieszka Glińska, Ilona Łepkowska
obsada: Kinga Preis, Stanisława Celińska, Eliza Rycembel, Sebastian Fabijański, Antoni Pawlicki, Krzysztof Stroiński, Karolina Czarnecka, Irena Melcer

 
 
Mój przyjaciel orzeł

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer, który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.


Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła. 
Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy filmu. Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia.

produkcja: Austria , 2015
czas trwania: 98 min.
reżyseria: Gerardo Olivares, Otmar Penker
scenariusz: Joanne Reay
obsada: Jean Reno, Tobias Moretti, Manuel Camacho

 
 
 
Już za Tobą tęsknię

Jess (Drew Barrymore) i Milly (Toni Collette) – nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków… Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią.

Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. „Już za Tobą tęsknię” to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.

produkcja: Wielka Brytania , 2015
czas trwania: 112 min.
reżyseria: Catherine Hardwicke
scenariusz: Morwenna Banks

strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=YOfQtY6lUa4

REPERTUAR SALA STUDYJNA
Mecz życia

Ciepły film o radości życia i kiełkującej miłości…
Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę. Mimo to pozostaje pełna optymizmu i energii i chce zagrać w szkolnym turnieju piłki nożnej. Kiedy się okazuje, że choroba może uniemożliwić jej udział w meczu, Jonas układa wyjątkowy plan.
Nagroda na MFF w Toronto 2014

produkcja: Norwegia , 2014
czas trwania: 102 min.
reżyseria: Katarina Launing
obsada: Mia Helene Solberg Brekke, Victor Papadopoulos Jacobsen, Sigrid Welde

 

Niebo na ziemi

Kontynuacja nominowanego do Oscara „Jak w niebie”, jednego z najbardziej kasowych filmów w historii szwedzkiej kinematografii, porównywanego przez krytyków do „Czekolady” i „Włoskiego dla początkujących”. Poruszająca i zabawna historia o sile miłości i sprawczej mocy muzyki, które mają zbawienny wpływ na mieszkańców małej wioski na północy Szwecji.
Przebojowa wokalistka country, Lena, jest gwiazdą lokalnej sceny. Mimo zaawansowanej ciąży nie rezygnuje z koncertów, a jej występy na żywo co wieczór przyciągają tłumy. Pewnego dnia z zaskakującą prośbą do Leny zwraca się miejscowy pastor Stig. Niestroniący od alkoholu duchowny boi się utraty posady. Prosi więc kobietę, by ta reaktywowała chór, który przed laty założył jej tragicznie zmarły partner – charyzmatyczny dyrygent i kompozytor Daniel. Wkrótce za sprawą piosenkarki podupadający kościół na nowo zacznie tętnić życiem. A w sercach i uszach miejscowych znów zabrzmi muzyka.

produkcja: Szwecja , 2015
czas trwania: 144 min.
reżyseria: Kay Pollak
scenariusz: Kay Pollak, Carin Pollak
obsada: Frida Hallegren, Jakob Ofterbro, Axelle Axell, Björn Bengtsson, Eric Ericson, Niklas Falk, Björn Granath

 
 

Pycha

„Pycha” to doskonały powód do tego, by pokochać życie i kino!
Prezentowana na festiwalach w Locarno i w Cannes uwodzicielska i pełna tajemnic komedia, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. W jednej z głównych ról zobaczymy Carmen Maurę, muzę Pedro Almodovara.
Na obrzeżach Lozanny, w opuszczonym motelu, wyjętym niczym z obrazów Edwarda Hoppera, pojawia się sześćdziesięcioletni David. W czerwonej czapce przypomina nieco Steva Zissou z filmów Wesa Andersona, podobnie również się zachowuje. W jednym z pokoi spotyka się z kobietą, Espe. Jak się okazuje, nie jest to jednak początek romantycznej randki, a biznesowe spotkanie, zaplanowane z wojskową dokładnością, w trakcie którego życie Davida nie raz zawiśnie na włosku.
Nagrody i festiwale:
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, sekcja ACID, nominacja do Queer Palm
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno
2015 – Festival du Nouveau Cinéma w Montréalu
2015 – Festival du Film Français d’Helvétie
2015 – Festival de Namur, konkurs główny

produkcja: Francja, Szwajcaria , 2015
czas trwania: 75 min.
reżyseria: Lionel Baier
scenariusz: Lionel BaierJulien Bouissoux

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6