Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

opowiesc o milosci i mroku1 – 7 KWIETNIA
REPERTUAR SALA MOSKWA

Opowieść o miłości i mroku

Autorem zdjęć jest jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych – SŁAWOMIR IDZIAK. Oparta na kanwie autobiograficznej powieści Amosa Oza historia dorastania pisarza na przedmieściach Jerozolimy. Tłem opowieści jest skomplikowana relacja z matką i niewyjaśnione rodzinne tajemnice, które na zawsze zmieniają życie chłopca.

“Opowieść o miłości i mroku” to ekranizacja bestsellerowej powieści autobiograficznej Amosa Oza. Przejmująca historia dzieciństwa i dorastania jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku. Oz wspomina dzieciństwo u boku rodziców: pragmatycznego Ariego i marzycielskiej, obdarzonej niezwykłą wyobraźnią Fani. Nieszczęśliwa w małżeństwie matka Amosa ukojenie znajdowała w opowiadaniu ukochanemu synowi niesamowitych historii z pogranicza jawy i snu. Z czasem opowieści były coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe, by w końcu stać się rzeczywistością… Jak bardzo zmieni to życie chłopca, który wkrótce zostanie światowej sławy pisarzem?

produkcja: Izrael , 2015
czas trwania: 98 min.
reżyseria: Natalie Portman
scenariusz: Natalie Portman
obsada: Natalie Portman, Makram Khoury, Shira Haas, Gilad Kahana, Neta Riskin.

Cuda z nieba

Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo.

Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam. Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie… Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się…
produkcja: USA , 2016
czas trwania: 109 min.
reżyseria: Patricia Riggen
scenariusz: Randy Brown
obsada: Jennifer Garner, Martin Henderson, Queen Latifah

DLA DZIECI

Zwierzogród

- dubbing 3D
- dubbing 2D

Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta.

W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu… Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick…

produkcja: USA , 2016; czas trwania: 108 min.; reżyseria: Byron Howard, Rich Moore; scenariusz: Jared Bush; obsada: Julia Kamińska, Paweł Domagała, Krzysztof Stelmaszyk, Barbara Kurdej-Szatan, Wiktor Zborowski

Najlepsze przyjaciółki

Kathy dostaje od taty na urodziny nietypowy prezent: jajo, z którego po kilku dniach wykluwa się małe kaczątko. Pierwszą osobą, którą ptaszek widzi po wyjściu ze skorupki jest Margoux – przyjaciółka Kathy. Kaczątko instynktownie uznaje dziewczynkę za swoją mamę. Niestety rodzice poruszającej się na wózku inwalidzkim Margoux nie zgadzają się, by ich córka zaopiekowała się kaczątkiem. Mimo prób i wytrwałości dziewczynek w opiece nad maleństwem, rodzice kategorycznie sprzeciwiają się obecności w ich życiu nowego domownika i podczas nieobecności Margoux, oddają kaczątko na fermę drobiu. Dziewczynka jest zrozpaczona, ale razem z Kathy udaje jej się odnaleźć ptaszka. Razem wyruszają w długą podróż do Ptasiego Raju, w którym kaczątko będzie szczęśliwe.
produkcja: Belgia, Francja , 2015
czas trwania: 84 min.
reżyseria: Olivier Ringer
scenariusz: Olivier Ringer, Yves Ringer

REPERTUAR SALA STUDYJNA

Bernadetta. Cud w Lourdes

Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły duszę 14-letniej dziewczynki i dały początek kultowi Matki Bożej z Lourdes.

Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, skromnej 14-letniej dziewczynce z Lourdes na południu Francji. Wielu ludzi nie daje wiary opowieściom dziewczynki, niektórzy mają ją nawet za obłąkaną. Jednak jej niewinność, szczerość i czystość szybko przekonują wątpiących. Do małego miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat.
Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów.
A skromna Bernadetta uznana została Świętą.

Nagroda za główną rolę kobiecą dla Katii Miran na Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie.

produkcja: Francja , 2011
czas trwania: 115 min.
reżyseria: Jean Sagols
scenariusz: Serge Lascar, Robert Arnaut, Jean-Michel Di Falco
obsada: Katia Cuq, Michel Aumont, Francis Huster, Francis Perrin, Alessandra Martines, Alain Doutey, Gilles Lemaire, Nicolas Jouhet.

Głośniej od bomb

Ile wiesz o ludziach, z którymi dzielisz życie?

Prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes, nagrodzony w kategorii najlepszy film na Sztokholmskim Festiwalu Filmowym anglojęzyczny debiut Joachima Triera, autora kultowego „Oslo, 31 sierpnia”. „Głośniej od bomb” (ang. „Louder Than Bombs”) nawiązuje tytułem do kultowej płyty zespołu The Smiths.

Laura, znakomita fotografka wojenna, ginie w wypadku zostawiając męża i dwóch dorosłych synów. Jej nagłe odejście sprawia, że mężczyźni, nie radząc sobie z żałobą, tracą ze sobą kontakt. Trzy lata po śmierci Laury, z okazji wystawy upamiętniającej jej prace, pojawia się okazja do ponownego spotkania i wspominania zmarłej. Im bardziej mężczyźni zbliżają się do siebie, tym mocniej okazuje się, jak inaczej zapamiętali Laure. Próba ujednolicenia jej portretu otwiera arsenał uczuć, niewypowiedzianych żali, a także doprowadza do odkrycia tajemnic, które bohaterowie z nią dzielili.

Trzeci film Joachima Triera to głęboka refleksja na temat pamięci, a także tego, na ile możemy poznać drugą osobę, nawet tak bliską, jak żona czy matka. Gwiazdorska obsada, w której znaleźli się znany z roli Marca Zuckenberga Jesse Eisenberg, niezapomniana odtwórczyni tytułowej roli pianistki z filmu Michaela Hanekego Isabelle Huppert czy fenomen serialu „Terapia” Gabriel Byrne, wznosi film na wyżyny sztuki aktorskiej, porywając widza i angażując go we wspaniale wykreowany świat przedstawiony.

Nagrody i festiwale:

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, konkurs główny
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Monachium
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Melbourne
2015 – Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, nagroda krytyki
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Helsinkach
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Vancouver
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Zurychu
2015 – All About Freedom Festival
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hamptons
2015 – Adelaide Film Festival
2015 – Middleburg Film Festival
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Leiden
2015 – Virginia Film Festival
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Salonikach
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sztokholmie, najlepszy film
2015 – FAF Belgrade

produkcja: Dania, Francja, Norwegia , 2015
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Joachim Trier
scenariusz: Joachim Trier, Eskil Vogt

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3