Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowości w KINIE MOSKWA

BOG W KRAKOWIESALA MOSKWA

Angry Birds Film
-WERSJA 3D Dubbing ORAZ 2D DUBBING

Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat.
Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy – temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek… Angry Birds nadlatują!

produkcja: Finladnia, USA , 2016
czas trwania: 97 min.
reżyseria: Clay Kaytis, Fergal Reilly
scenariusz: Jon Vitti

Nienasyceni

Miłość, seks i rock’n’roll na słonecznej wyspie u wybrzeży Sycylii. Wychwalany przez międzynarodową krytykę RALPH FIENNES, niesamowita TILDA SWINTON, seksowna gwiazda ekranizacji „Pięćdziesięciu twarzy Greya” – DAKOTA JOHNSON oraz charyzmatyczny MATTHIAS SCHOENAERTS w naładowanym erotycznym napięciem filmie Luci Guadagnino („Jestem Miłością”), którego twórczość porównywana jest z dokonaniami Paolo Sorrentino – wybitnego reżysera „Wielkiego piękna” i „Młodości”. Wszystko to w pulsującym rytmie przebojów legendarnej grupy The Rolling Stones. Na ekranie, oprócz zniewalających pejzaży śródziemnomorskiej wyspy, równie fascynujące kreacje, które dla Tildy Swinton przygotował sam Dior. Za pracę kamery odpowiada Yorick Le Saux – nagradzany autor zdjęć do „Basenu” François Ozona oraz „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmusha. Premiera filmu odbyła się podczas prestiżowego festiwalu filmowego w Wenecji.

Legendarna gwiazda rocka Marianne Lane (Tilda Swinton) wraz z ukochanym Paulem (Matthias Schoenaerts) uciekają przed zgiełkiem show biznesu. Spędzają upragniony urlop na oddalonej od świata, sąsiadującej ze słoneczną Sycylią, wyspie. Wszystko się jednak zmieni, kiedy z wizytą pojawi się były partner Marianne – Harry (Ralph Fiennes) wraz ze swoją piękną i wyzywającą córką Penelope (Dakota Johnson). Rajski spokój włoskiej wysepki zostanie zburzony przez zmysłowe i pełne seksualności napięcie. Nie zawsze można wygrać z ukrytymi pragnieniami.

produkcja: Włochy, Francja , 2015
czas trwania: 125 min.
reżyseria: Luca Guadagnino
scenariusz: David Kajganich
obsada: Dakota Johnson, Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts

Bóg w Krakowie
FILM GRAMY NA SALI MOSKWA ORAZ NA SALI STUDYJNEJ

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się dziecka; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu.
Co ich łączy?

„Bóg w Krakowie” to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego Miłosierdziem.

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciskają wielcy święci: św. Jan Paweł II, św. Brat Albert, św. Jadwiga, św. Faustyna, a nawet… św. Rita, a niezwykłe sceny rozgrywają się w pełnych mistyki miejscach: pod wawelskim Czarnym Krzyżem, cudowną figurą Dzieciątka Koletańskiego czy przed obrazem Matki Bożej Wolności.

W tym pełnym ciepła i dobrych emocji obrazie widzowie mogą podziwiać wielu znakomitych aktorów: Dorotę Pomykałę, Jerzego Trelę, Kamilę Baar, Radosława Pazurę, Piotra Cyrwusa, Edwarda Linde-Lubaszenko, Karolinę Chapko, Macieja Słotę i wielu innych. Reżyserem i autorem scenariusza jest Dariusz Regucki, twórca m.in. Karoliny.

Film patronatem honorowym objął kard. Stanisław Dziwisz. Światowa premiera Boga w Krakowie przewidziana jest na czerwiec 2016 roku, miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży.

produkcja: Polska , 2016
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Dariusz Regucki
scenariusz: Dariusz Regucki
obsada: Dorota Pomykała, Jerzy Trela, Kamila Baar, Radosław Pazura, Piotr Cyrwus, Edward Linde-Lubaszenko, Karolina Chapko, Maciej Słota

SALA STUDYJNA
Szermierz

Nominowany do Złotego Globu najnowszy obraz Klausa Härö, określany przez krytykę mianem najlepszego finlandzkiego filmu dekady.

Endel Neils, współpracownik stalinowskiej tajnej policji, ucieka z Leningradu do zapomnianej przez boga estońskiej wsi. Zatrudnia się jako nauczyciel w miejscowej szkole, przy której otwiera klub szermierski.

Miejscowe dzieci szybko łapią bakcyl sportu. Neils okazuje się zdolnym i wyrozumiałym nauczycielem, który do wychowanków podchodzi z miłością. Wielu uczestników jego kursu to sieroty, które straciły rodziców w wyniku akcji przesiedleńczych organizowanych przez Sowietów.

Szermierka staje się dla nich formą ekspresji i eskapizmu od szarej rzeczywistości. Wprawiają się w nowym fachu tak bardzo, że zaczynają marzyć o udziale w mistrzostwach organizowanych w Leningradzie. Neils musi stanąć przed dylematem: chronić siebie i zawieść swoich podopiecznych albo skonfrontować się ze swoją przeszłością, ryzykując przy tym własne życie. Dylemat staje się coraz bardziej poważny, kiedy inny nauczyciel zaczyna dociekać, czym mężczyzna parał się wcześniej.

Nagrody i Festiwale:
2016 – Złote Globy – najlepszy film nieanglojęzyczny (nominacja)
2016 Oscary – najlepszy film nieanglojęzyczny (short lista)
2016 – Kosmorama Trondheim International Film Festival
2016 – Międzynarodowy Festival Filmowy w Palm Spring
2015 – Arras Film Festival, nagroda publiczności
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Monachium, nagroda Bernarda Wickiego
2015 – Festival De Cinema Europeen Des Arcs
2015 – Black Nights Film Festival, nagroda Tridens Estonian
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Leiden
2015 – Una Finestra Su Nord International Film Festival
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kairze
2015 – European Union Film Festival
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Göteborgu
2015 – Kyoto Historica International Film Festival
2015 – Camerimage

produkcja: Finlandia, Niemcy, Estonia , 2015
czas trwania: 93 min.
reżyseria: Klaus Härö
scenariusz: Anna Heinämaa
obsada: Märt Avandi, Joonas Koff, Liisa Koppel

Tydzień Mami Fatale

Nagradzaną polską animację dystrybuuje firma Żółty Szalik.

“Mami Fatale” to jeden z najlepszych i najbardziej docenianych przez krytyków oraz widzów polskich seriali animowanych ostatnich lat. Jej wartość doceniono też zagranicą. “Mami Fatale” była emitowana m.in. w Argentynie, Estonii, Rosji, Finlandii, Gruzji oraz na Ukrainie, a nawet na Tajwanie.

Mami Fatale, najlepsza kucharka na świecie, mieszka w sielskiej chatce pośród gór i lasów. Towarzyszy jej dwójka zwierzaków: Psina i Prosię. Kulinarne eksperymenty Mami Fatale są tylko punktem wyjścia do kolejnych szalonych przygód i równie niezwykłych spotkań. Okazuje się, że dziwne postaci bardzo lubią zaciszną dolinę sympatycznej Mami. Mimo trudnego charakteru Prosiaka zawsze jednak zwycięża przyjaźń, a przysmaki z kuchni Mami Fatale ratują całą trójkę z opresji. Smaku dodaje fakt, że narratorem opowiadającym przygody bohaterów jest sam Robert Makłowicz.

produkcja: Polska

FILMOWE SUPERCZWARTKI CZERWIEC 2016r.

CZERWIEC Z KINEM AZJATYCKIM – CENA 10 ZŁ

09.06.2016 “NAWET GÓRY PRZEMINĄ” GODZ.: 18:15 /S/
To hipnotyzująca historia o przyjaźni, miłości i rodzinie w dobie globalizacji. To opowieść o współczesnych Chinach, gdzie w czasach bezwzględnej transformacji relacje międzyludzkie zmieniają swoje oblicza i są poddawane nieustannym próbom. Liangzi i Zhang to przyjaciele z dzieciństwa, którzy zakochali się w tej samej dziewczynie — lokalnej piękności Tao. Tao decyduje się poślubić Zhanga, który jest majętniejszy z dwójki przyjaciół. Wkrótce rodzi im się syn, który otrzymuje imię Dollar Akcja filmu toczy się kolejno w 1999, 2014 i 2025 roku. Obejmująca 25 lat historia miłosnego trójkąta to zdecydowanie coś więcej niż opowieść o miłości, rozczarowaniu i rozstaniach. To również opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości w szybko zmieniającym się świecie, a także próba spojrzenia na współczesne Chiny przez pryzmat takich zjawisk jak globalizacja, triumf kapitalizmu i bezwzględna pogoń za pieniądzem.
produkcja: Chiny, Francja, Japonia, 2015; czas trwania: 133 min.; reżyseria: Zhangke Jia; scenariusz: Zhangke Jia; obsada: Tao Zhao, Yi Zhang, Jing Dong Liang, Zijian Dong, Sylvia Chang.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6