Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

idol z ulicyDUŻA SALA:
Zanim się pojawiłeś – nowość W NASZYM KINIE

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen w „Grze o Tron”) orazSam Claflin (Finnick w „Igrzyskach śmierci”) w ekranizacji bestsellerowej powieści „Zanim się pojawiłeś” autorstwa Jojo Moyes. Książka, która podbiła serca czytelniczek również w Polsce, zyskała opinię jednej z najpiękniejszych historii o miłości ostatnich lat i już doczekała się kontynuacji!

Louisa “Lou” Clark mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…
produkcja: USA , 2016
czas trwania: 110 min.
reżyseria: Thea Sharrock
scenariusz: Jojo Moyes
obsada: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer, Charles Dance, Brendan Coyle

Idol z ulicy – NOWOŚĆ

Film oparty na niesamowitej historii Mohammada Assafa, młodego Palestyńczyka mieszkającego w Strefie Gazy, który w 2013 roku wygrał program telewizyjny Arab Idol. Do głosowania na niego wzywał Palestyńczyków prezydent, a ze słowami wsparcia telefonował do Mohammada palestyński premier. Po jego zwycięstwie, na ulicach palestyńskich miast zapanowała euforia. Mohammad stał się promykiem nadziei, zjednoczył podzielonych konfliktami Palestyńczyków. Film opowiada historię młodego, skromnego chłopaka śpiewającego na weselach, który sprawił, że jego rodacy zapomnieli o wewnętrznych podziałach i niepowodzeniu w walce o niepodległość.

produkcja: Palestyna , 2016
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Hany Abu-Assad
scenariusz: Hany Abu-AssadSameh Zoabi

Gdzie jest Dory? – NOWOŚĆ!
wersja Dubbing 2D oraz dubbing 3D

Kiedy Dory mawiała “mówi się trudno i płynie się dalej” w filmie “Gdzie jest Nemo”, raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka. Chociaż pewnie i tak by zapomniała… W najnowszej animacji Disney/Pixar “Gdzie jest Dory” tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi, Nemo i Marlinem, postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?

W KINIE OD 1 DO 14 LIPCA!

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 103 min.
reżyseria: Andrew Stanton, Angus MacLane
scenariusz: Andrew Stanton

SALA STUDYJNA:

W spirali – NOWOŚĆ!

W Spriali to opowieść o miłości która nie daje wytchnienia, niebezpiecznej i toksycznej.

Wycieczka za miasto, która miała mieć charakter oczyszczający dla poturbowanej przez małżeńskie kłopoty pary, zamienia się w niebezpieczną grę charakterów, gdy na pokład samochodu zabierają ekscentrycznego podróżnika Tamira. Tamir jest świadkiem i katalizatorem ich problemów, samozwańczy uzdrowiciel chce być ich drogą do oświecenia. Krzysztof i Agnes wiedzą, że nie powinni ze sobą żyć ale nie potrafią się rozstać, a może nie chcą?

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 70 min.
reżyseria: Konrad Aksinowicz
scenariusz: Konrad Aksinowicz, Julita Olszewska
obsada: Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Tamir Halperin, Grzegorz Młudzik, Olga Bołądź, Antoni Królikowski, Karolina Porcari, Bartłomiej Kotschedoff.

Wszyscy albo nikt – PREMIERA

Nagrodzony na MFF w Tokio i nominowany do Cezara debiut Kheirona, popularnego nad Sekwaną komika irańskiego pochodzenia, to słodko-gorzka refleksja nad palącą kwestią multikulturowości.

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się… rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Debiutujący reżyser Kheiron, popularny francuski komik, opowiada w filmie prawdziwą historię swojego ojca, Hibata.

Akcja zawiązuje się na początku lat 80. Hibat, pełen zapału i młodzieńczych ideałów, bierze udział w rewolucji, która obala szacha Iranu. Po wyjściu z więzienia spotyka Fereszte, miłość swojego życia. Jednakże, zamiast oczekiwanej demokracji, w Iranie nastaje islamska dyktatura i zakochani muszą zmagać się z dużo większymi problemami. Wydaje się, że jedynym wyjściem jest ucieczka z kraju. I wyjazd do Francji. Czy będzie to jednak dla nich happy end?

Dramatyczne perypetie i historyczne wydarzenia wielkiej wagi, a przy tym groteska i humor. Ironiczne oko reżysera wychwyca wszelkie absurdy dyktatury, tak podobne pod każdą szerokością geograficzną.

„WSZYSCY ALBO NIKT” to film bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach, pozwalający lepiej zrozumieć problemy bliskowschodnich migrantów. Porównywany do słynnego „Kurczaka ze śliwkami” Marjane Satrapi.

“Odważny film na trudne tematy społeczne” À voir à lire

produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 102 min.
reżyseria: Kheiron
scenariusz: Kheiron
obsada: Leïla Bekhti Kheiron Gérard Darmon

Wszystkowidząca – PREMIERA

“Gra o tron” dla najmłodszych. Porywająca opowieść zabierająca widzów do świata pełnego przygód i magii.

Dina ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomogła rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a Drakan chce przejąć władzę. Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Dina chce uciec z zamku, ale aby to zrobić, będzie musiała przejść przez legowisko smoków. Będzie to wyjątkowa trudna i obfitująca w niebezpieczne przygody przeprawa…

Scenarzystą filmu jest zdobywca Oscara – Anders Thomas Jensen, scenarzysta m.in. “W lepszym świecie” i “Wesele w Sorrento” Susanne Bier czy “Księżnej” z Keirą Knightley i Ralphem Fiennesem w rolach głównych.

Film w polskiej wersji językowej.
produkcja: Dania , 2015
czas trwania: 96 min.
reżyseria: Kenneth Kainz
scenariusz: Anders Thomas Jensen
obsada: Jakob Oftebro, Allan Hyde, Olaf Johannessen

PLENEROWE KINO LETNIE NA KIELECKIM RYNKU

FILM NIEMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO

5 lipiec 2016 /wtorek/ GODZ. 21:00
“MOCNY CZŁOWIEK” rok produkcji 1929
Bohater – Henryk Bielecki – jest typem mocnego człowieka, dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Morduje podstępnie zapomnianego pisarza oraz fałszuje weksel, by rękopisy ofiary wydać pod własnym nazwiskiem. Nie jest jednak zwykłym “zbirem duchowym” i “genialnym pasożytem, wysysającym soki z innych”. Sława i bogactwa zdobyte kosztem ruiny innych, są dlań niczym wobec wyśnionego ideału ukochanej. Gdy spotyka ów ideał na swej drodze, odradza się moralnie, czując całą nędzę swego poprzedniego postępowania. Dopiero dzięki Ninie “mocny człowiek” staje się naprawdę mocnym człowiekiem, zwycięża bowiem ona w nim zło, które kazało mu deptać życie ludzkie w dążeniu ku własnemu szczęściu. Nie dając jednak już krzywdzić innych, popełnia samobójstwo.
Produkcja: Polska, czas trwania: 78′
Obsada aktorska: Grigotij (Grzegorz) Chmara, Agnes Kuck, Julian Krzewiński

MUZYKA NA ŻYWO W WYKONANIU grupy OM PUTERNIC w składzie:
Gr – gitara, Xe – bass, Vu – perkusja, Wy – perkusja
DJ: REZ EPO/ PURGIST

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5