Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

iluzja 2Od piątku zapraszamy na premierę filmu Iluzja 2
To, co widać, nie zawsze się dzieje. Wystarczy odpowiednio oszukać oko. To, co słychać, nie zawsze jest naprawdę słyszane. Iluzje, sztuczki, mentalizm, wszystko to odnosi się do sposobów percepcji rzeczywistości. W „Iluzji 2” narracja prowadzi widza w głąb świata iluzjonistów. Widz odkrywa krok po kroku kolejne warstwy oraz znaczenia każdej kolejnej iluzji. Ale wierzy, że widzi i słyszy. Ale on tylko sądzi, że widzi i słyszy.
Aktorzy przeszli na kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć przez prawdziwy obóz magiczny, gdzie kilka godzin dziennie ćwiczyli sprawność fizyczną oraz zręczność, ucząc się różnego rodzaju tricków oraz zwrotów wykorzystywanych przez zawodowych iluzjonistów. Na potrzeby filmu Mark Ruffalo nauczył się nawet zionąć ogniem. Aktorom pomagali wielcy świata magii: mentalista i hipnotyzerKeith Barry czy iluzjonista David Copperfield, który został koproducentem „Iluzji 2”.

Szykują się naprawdę nieprawdopodobne wrażenia filmowe.

Dryga premiera to film Subtelność, francuska produkcja nagrodzona za najlepszy scenariusz na MFF w Wenecji w 2015 r., a także statuetką dla najlepszego aktora.
Michel Racine jest sędzią. Właśnie orzeka w bardzo trudnej sprawie. Opinia społeczna swój osąd już wydała, ale Michel chce zbadać sprawę dokładniej. Czuje, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się wydaje. Oddany pracy nie myśli o niczym innym. Sytuacja komplikuje się, kiedy w czasie procesu wśród ławników dostrzega Ditte, z którą kiedyś się spotykał. Nie widzieli się od lat, w życiu obojga wiele zdążyło się zmienić. Ditte ma kilkunastoletnią córkę i stoi na życiowym rozdrożu.
Spotkanie tych dwojga to dla reżysera pretekst do przypomnienia, że stara miłość nie rdzewieje, a ferowanie wyroków leży w rękach ludzi, którzy mają swoje słabości i problemy. Tylko czy miłość okaże się dla walczących o sprawiedliwość bohaterów sprawiedliwa?

Dla najmłodszych widzów mamy animacje prosto od Disneya, przygody Dory koleżanki znanego i lubianego Nemo, film “Gdzie jest Dory” z polskim dubbingiem w formatach 2 i 3D.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8