Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

epoka lodowcowa 5SALA MOSKWA:

Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie – PREMIERA!!

WERSJA DUBBING 2D ORAZ 3D

Godziny projekcji wersji 2D w terminach 29.07-04.08:
10:15, 16:15

Bilety ONLINE już dostępne!!!

https://ekobilet.pl/kinomoskwa/epoka-lodowcowa-5-mocne-uderzenie-2d-15772

Godziny projekcji wersji 3D w terminach 29.07-04.08:
12:15, 18:15

Bilety ONLINE już dostępne!!!

https://ekobilet.pl/kinomoskwa/epoka-lodowcowa-5-mocne-uderzenie-3d-15773

Bohaterowie czterech filmów z serii “Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do “mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Mike Thurmeier, Galen T. Chu
scenariusz: Michael J. Wilson, Michael Berg

Geniusz

„Geniusz” to film, do którego John Logan przygotowywał się 20 lat. Ten trzykrotnie nominowany do Oscara autor ma na swoim koncie scenariusze do filmów: „Aviator”, „Skyfall”, „Spectre” oraz „Gladiator”.

Historia skomplikowanej relacji słynnego amerykańskiego pisarza Thomasa Wolfe’a i jego wydawcy, Maksa Perkinsa, który odkrył dla świata takich literackich gigantów, jak F. Scott Fitzgerald i Ernest Hemingway. W roli Perkinsa – laureat Oscara Colin Firth, jego protegowanego, Thomasa Wolfe’a zagrał dwukrotnie nominowany do nagrody Akademii Jude Law. Partnerują im trzykrotnie nominowana do Oscara Laura Linney, nominowany do Złotego Globu Guy Pearce jako F. Scott Fitzgerald, dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Dominic West jako Ernest Hemingway oraz laureatka Oscara Nicole Kidman. „Genius” powstał na podstawie nagrodzonej prestiżową The National Book Award biografii autorstwa Scotta Berga pt. „Max Perkins: Editor of Genius”.

Zderzenie dwóch niezwykłych osobowości, bardzo różnych, a jednocześnie silnie na siebie oddziałujących. Kiedy pierwsza powieść Thomasa Wolfe’a trafiła do rąk Maksa Perkinsa, ten był już jednym z najbardziej uznanych wydawców swoich czasów. Opanowany i raczej introwertyczny Perkins był szczególnie dumny ze swojego literackiego odkrycia, choć Wolfe, ze swoim nieokiełznanym talentem i trudną do opanowania osobowością, nie ułatwiał mu życia. Niekonwencjonalna przyjaźń, jaka ich połączyła, odmieniła życie każdego z nich na zawsze.
produkcja: USA, Wielka Brytania , 2016
czas trwania: 104 min.
reżyseria: Michael Grandage
scenariusz: John Logan
obsada: Jude Law, Colin Firth, Nicole Kidman, Guy Pearce, Dominic West, Laura Linney,

Kobiety bez wstydu

Film KOBIETY BEZ WSTYDU to polska odpowiedź na komedie Woody’ego Allena czyli lekka, zabawna komedia z odrobiną zmysłowego erotyzmu, w sam raz na okres wakacji!
Reżyserem filmu jest Witold Orzechowski, twórca nieśmiertelnej „Kariery Nikodema Dyzmy” a w obsadzie bardzo atrakcyjne, znane i uznane nazwiska.

Najpiękniejsze gwiazdy polskiego kina w komedii o facecie, który znalazł sposób na kobiety.
Obdarzony magnetycznym wpływem na płeć piękną Piotr rzuca pracę kelnera w Wiedniu i w rodzinnym Krakowie otwiera praktykę psychoanalityka. Nie ważne, że brak mu kwalifikacji i doświadczenia. Jego gabinet „tylko dla pań” co dzień pęka w szwach, a jego sypialnia przeżywa prawdziwe oblężenie. Kobiety z rozkoszą zdradzają mu swe najbardziej intymne sekrety, a on daje się wciągnąć nie tylko w zawiłości ich umysłów i serc, ale także w całkiem realne życiowe perypetie. I znów okaże się, że zakochane kobiety potrafią być równie czarujące, co niebezpieczne.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 110 min.
reżyseria: Witold Orzechowski
obsada: Michał Lesień, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Agnieszka Warchulska, Ewa Kasprzyk, Joanna Liszowska, Michał Milowicz, Alżbeta Lenska.

SALA STUDYJNA:

Kamper

Światowa premiera filmu “Kamper” Łukasza Grzegorzka odbędzie się na początku lipca podczas 51. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. To jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych na świecie, uznawany za najważniejszy festiwal w Europie Środkowej i Wschodniej. “Kamper” stanie do walki o główną nagrodę w konkursie East of the West.

Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z nauczycielką hiszpańskiego.

Kamper to nowoczesny, szczery i bezkompromisowy film o trzydziestolatkach zrealizowany przez trzydziestolatków. Debiut Łukasza Grzegorzka to wzruszająca i pełna humoru opowieść o miłości i lęku przed dorosłością, a jednocześnie wciągająca historia o budowaniu poczucia bezpieczeństwa i nagłym traceniu gruntu pod nogami. Twórcy Kampera stawiają pytania kluczowe dla pokolenia, które nie boi się przyznać, że ma wszystko i nie wie, co z tym zrobić. Kapitalnie poprowadzeni aktorzy ożywiają historię budzącą przyjemnej natury nostalgię. Kamper jest historią o konfrontacji różnych perspektyw, więc na ścieżce dźwiękowej przeboje Zbigniewa Wodeckiego i Maanamu splatają się z nowym, zainspirowanym filmem, kawałkiem Pezeta, legendy polskiej sceny hip-hopowej oraz muzyką mistrza trip-hopu DJ-a Shadowa. Wszystkie te elementy składają się na rewelacyjny i lekki film pełen autentycznych emocji.

produkcja: Polska , 2016
czas trwania: 89 min.
reżyseria: Łukasz Grzegorzek
scenariusz: Krzysztof Umińsk, Łukasz Grzegorzek
obsada: Piotr Żurawski, Marta Nieradkiewicz, Jacek Braciak, Justyna Suwała

Chevalier

Kolejna oryginalna komedia czołowej twórczyni „greckiej nowej fali” to niebywale zabawne, ale i niezwykle inteligentne studium męskich antagonizmów.

Środek zimy. Sześciu mężczyzn rusza na wyprawę wędkarską na Morzu Egejskim. Szybko okazuje się, że ich jacht jest uszkodzony i muszą zacumować przy najbliższej bezpiecznej przystani, by dokonać naprawy.

Kiedy reperacja trwa, wędkarze zabijają czas, grając w “Chevalier”, grę polegającą na ustaleniu, który z graczy jest najlepszy w kolejnych wyzwaniach. Trofeum stanowi pierścień przechodzący z rąk do rąk. I jest jedna zasada: nikt nie ma prawa opuścić łodzi przed końcem gry…

„Chevalier” to film zbliżony klimatem do dzieł przyjaciela i wielokrotnego współpracownika reżyserki, Giorgiosa Lanthimosa, autora „Kła”, „Alp” i pokazywanego niedawno w polskich kinach „Lobstera”.

Grecka komedia porównywana do filmów Giorgosa Lanthimosa

produkcja: Grecja , 2015
czas trwania: 99 min.
reżyseria: Athina Rachel Tsangari
scenariusz: Athina Rachel Tsangari, Efthymis Filippou
obsada: Sakis Rouvas, Vangelis Mourikis, Panos Koronis, Efthymis Papadimitriou, Nikos Orphanos, Giorgos Pyrpassopoulos, Giannis Drakopoulos

Bóg w Krakowie

PONOWNIE W NASZYM KINIE

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się dziecka; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu.
Co ich łączy?

„Bóg w Krakowie” to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego Miłosierdziem.

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciskają wielcy święci: św. Jan Paweł II, św. Brat Albert, św. Jadwiga, św. Faustyna, a nawet… św. Rita, a niezwykłe sceny rozgrywają się w pełnych mistyki miejscach: pod wawelskim Czarnym Krzyżem, cudowną figurą Dzieciątka Koletańskiego czy przed obrazem Matki Bożej Wolności.

W tym pełnym ciepła i dobrych emocji obrazie widzowie mogą podziwiać wielu znakomitych aktorów: Dorotę Pomykałę, Jerzego Trelę, Kamilę Baar, Radosława Pazurę, Piotra Cyrwusa, Edwarda Linde-Lubaszenko, Karolinę Chapko, Macieja Słotę i wielu innych. Reżyserem i autorem scenariusza jest Dariusz Regucki, twórca m.in. Karoliny.

Film patronatem honorowym objął kard. Stanisław Dziwisz. Światowa premiera Boga w Krakowie przewidziana jest na czerwiec 2016 roku, miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży.

produkcja: Polska , 2016
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Dariusz Regucki
scenariusz: Dariusz Regucki
obsada: Dorota Pomykała, Jerzy Trela, Kamila Baar, Radosław Pazura, Piotr Cyrwus, Edward Linde-Lubaszenko, Karolina Chapko, Maciej Słota
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=CdF_DJkC2GI

Daleko na północy

Sankt Petersburg, 1892 rok. Młoda arystokratka Sasza fascynuje się historią swojego dziadka podróżnika. Znany eksplorator zaprojektował wspaniały statek arktyczny, którym popłynął na wyprawę w kierunku bieguna północnego. Niestety z wyprawy już nie powrócił. Sasza postanawia zawalczyć o nadszarpnięty honor rodziny i samotnie wyrusza w podróż śladami dziadka. Chce odnaleźć słynny statek.
produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 81 min.
reżyseria: Rémi Chayé
scenariusz: Claire Paoletti, Patricia Valeix

PORANKI DLA NAJMŁODSZYCH
CENA BILETU 10 ZŁ

Tydzień Mami Fatale

Film powstał na bazie 1. sezonu serialu Mami Fatale wyprodukowanego przez Studio Miniatur Filmowych i Grupę Smacznego. Film ma patronat m.in. miesięcznika Bliżej przedszkola.

“Mami Fatale” to jeden z najlepszych i najbardziej docenianych przez krytyków oraz widzów polskich seriali animowanych ostatnich lat. Jej wartość doceniono też zagranicą. “Mami Fatale” była emitowana m.in. w Argentynie, Estonii, Rosji, Finlandii, Gruzji oraz na Ukrainie, a nawet na Tajwanie.

W sielskiej chatce pośród wzgórz i lasów mieszka Mami Fatale, najlepsza kucharka na świecie, z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem. Każdego dnia beztroską atmosferę małego domku burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Mimo drobnych złośliwości Prosiaka zawsze jednak zwycięża przyjaźń, a przysmaki z kuchni Mami Fatale ratują całą trójkę z opresji. Ich przygody opisuje Narrator – znanym głosem Roberta Makłowicza.

Informacje o serii:

Grupa docelowa: dzieci 3-8 letnie

Czas trwania: 67 min.

Reżyser nadzorujący: Łukasz Kacprowicz

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1