Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wakacyjny Przegląd Kina Studyjnego

KINO MOSKWA_Wakacyjny Przeglad_Ulotka DL_2016_v1“Wakacyjny Przegląd Kina Studyjnego”, który w kinie rozpocznie się 5 sierpnia. Przez ostatnie cztery tygodnie wakacji na sali Studyjnej przypomnimy 8 filmów, które cieszyły się największym zainteresowaniem naszych widzów, ale też o które stale widzowie pytają. Cena biletu na pojedynczy seans jest obniżona i wynosi 10 zł.
Wakacyjny Przegląd Kina Studyjnego potrwa od 5 sierpnia do 1 września, projekcje będą się rozpoczynać o godz. 18, a tytuły będą się zmieniać w cyklu 1 tytuł od piątku do niedzieli, drugi od poniedziałku do czwartku. Rozpoczynamy wspaniałą “Młodością” w reżyserii Paolo Sorrentino, z doborową obsadą: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Jane Fonda.

WAKACYJNY PRZEGLĄD KINA STUDYJNEGO

05.08.2016 – 1.09.2016

- CENA BILETU 10 ZŁ -
GODZINA PROJEKCJI: 18:00

05.08-07.08.2016 “Młodość”

08.08-11.08.2016 “Jak ojciec i syn”

12.08.-14.08.2016 “Carol”

15.08-18.08.2016 “Mustang”

19.08-21.08.2016 “High – Rise”

22.08.-25.08.2016 “Już za tobą tęsknię”

26.08.-28.08.2016 “Subtelność”

29.08-01.09.2016 “Szermierz”

05.08-07.08.2016 “Młodość”

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”

Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

produkcja:Francja/ Szwajcaria/ Wielka Brytania/ Włochy, czas trwania 118 min, reżyseria i scenariusz: Paolo Sorrentino, , obsada:Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Jane Fonda

08.08-11.08.2016 “Jak ojciec i syn”

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach. Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak – w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu – wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

produkcja: Japonia, 2013; czas trwania: 121 min.; reżyseria i scenariusz: Hirokazu Kore-eda; obsada: Masaharu Fukuyama; Machiko Ono; Jan Fubuki; Yôko Maki; Rirî Furankî;

12.08.-14.08.2016 “Carol”

Filmopowiad historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50 XX wieku. Dziewiętnastoletnia Teresa (Rooney Mara) pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol (Cate Blanchett)– niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie naprawdę wysoka.

Ten wzruszający, piękny wizualnie film nawiązuje do klasycznych amerykańskich dramatów z lat 50. i 60. „Carol” opowiada o uczuciu, które przełamuje konwenanse epoki, jest obrazem jednocześnie intymnym i niezwykle oszczędnym. Wyrafinowanym, ale z elementem buntu. Pojedynek aktorski Cate Blanchett z Rooney Marą to najmocniejszy punkt dramatu Todda Haynesa. Nic dziwnego, że obie aktorki otrzymały za rolę nominację do tegorocznych Oscarów.

produkcja: USA/ Wielka Brytania, czas trwania 118 min., reżyseria: Todd Haynes, obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler.

15.08-18.08.2016 “Mustang”

Nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

produkcja:Francja/ Niemcy/ Turcja/ Katar, czas trwania 97 min, reżyseria: Deniz Gamze Ergüven, obsada: Güneş Şensoy, Tuğba Sunguroğlu, Nihal G. Koldas, Nihal G. Koldas

19.08-21.08.2016 “High – Rise”

Szalona, współczesna odpowiedź na “Mechaniczną Pomarańczę”.

Co robisz, gdy kończy się świat? Bawisz się, jakby jutra nie było. I bierzesz, co ci się należy.

Tom Hiddleston, Sienna Miller i Jeremy Irons w wizjonerskiej ekranizacji powieści “Wieżowiec” J.G. Ballarda!

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który powstał, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i zachcianki bogatych, wykształconych mieszkańców Londynu. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje cały budynek. Pełen dobrobytu, zakrapianych imprez i orgii raj zmienia się w prawdziwy koszmar, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu zanim Robert Laing zacznie wreszcie czuć się jak u siebie.

produkcja: Wielka Brytania, czas trwania 119 min, reżyseria: Ben Wheatley, scenariusz: Amy Jump, obsada: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller

22.08.-25.08.2016 “Już za tobą tęsknię”

Jess (Drew Barrymore) i Milly (Toni Collette) – nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków… Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią.

Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. „Już za Tobą tęsknię” to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.

produkcja: Wielka Brytania, czas trwania: 112 min, reżyseria: Catherine Hardwicke, scenariusz: Morwenna Banks, obsada:Toni Collette, Drew Barrymore, Paddy Considine, Dominic Cooper,

26.08.-28.08.2016 “Subtelność”

Film został uhonorowany nagrodą za najlepszy scenariusz na MFF w Wenecji w 2015 r., a także statuetką dla najlepszego aktora.

Michel Racine jest sędzią. Właśnie orzeka w bardzo trudnej sprawie. Opinia społeczna swój osąd już wydała, ale Michel chce zbadać sprawę dokładniej. Oddany pracy nie myśli o niczym innym. Sytuacja komplikuje się, kiedy w czasie procesu wśród ławników dostrzega Ditte, z którą kiedyś się spotykał. Nie widzieli się od lat, w życiu obojga wiele zdążyło się zmienić. Ditte ma kilkunastoletnią córkę i stoi na życiowym rozdrożu. Spotkanie tych dwojga to dla reżysera pretekst do przypomnienia, że stara miłość nie rdzewieje, a ferowanie wyroków leży w rękach ludzi, którzy mają swoje słabości i problemy. Tylko czy miłość okaże się dla walczących o sprawiedliwość bohaterów sprawiedliwa?

produkcja: produkcja: Francja , 2015 , czas trwania: 98 min., reżyseria: Christian Vincent

29.08-01.09.2016 “Szermierz”

Nominowany do Złotego Globu najnowszy obraz Klausa Härö, określany przez krytykę mianem najlepszego finlandzkiego filmu dekady.

Endel Neils, współpracownik stalinowskiej tajnej policji, ucieka z Leningradu do zapomnianej przez boga estońskiej wsi. Zatrudnia się jako nauczyciel w miejscowej szkole, przy której otwiera klub szermierski. Miejscowe dzieci szybko łapią bakcyl sportu. Szermierka staje się dla nich formą ekspresji i eskapizmu od szarej rzeczywistości. Wprawiają się w nowym fachu tak bardzo, że zaczynają marzyć o udziale w mistrzostwach organizowanych w Leningradzie. Neils musi stanąć przed dylematem: chronić siebie i zawieść swoich podopiecznych albo skonfrontować się ze swoją przeszłością, ryzykując przy tym własne życie. Dylemat staje się coraz bardziej poważny, kiedy inny nauczyciel zaczyna dociekać, czym mężczyzna parał się wcześniej.

Produkcja: Finlandia/ Niemcy/ Estonia, czas trwania 93 min, reżyseria: Klaus Härö, scenariusz: Anna Heinämaa, obsada: Märt Avandi, Joonas Koff, Liisa Koppel

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5