Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

noc w ville marieEpoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie – PREMIERA!!

WERSJA DUBBING 2D ORAZ 3D

Godziny projekcji wersji 2D w terminach 05.08 – 11.08:
10:15, 12:15, 16:15

Kup bilet ONLINE

https://ekobilet.pl/kinomoskwa/epoka-lodowcowa-5-mocne-uderzenie-2d-15772

Godziny projekcji wersji 3D w terminach 29.07-04.08:
14:15, 18:15

Kup bilet ONLINE

https://ekobilet.pl/kinomoskwa/epoka-lodowcowa-5-mocne-uderzenie-3d-15773

Bohaterowie czterech filmów z serii “Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do “mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Mike Thurmeier, Galen T. Chu
scenariusz: Michael J. Wilson, Michael Berg

Noc w Ville-Marie – PREMIERA!

Porównywany do dzieł Pedro Almodovara i Alejandro Gonzáleza Iñárritu, najlepszy obraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Santa Barbara.
W rolach głównych ikona kina – Monica Bellucci oraz Aliocha Schneider, młodszy brat Nielsa Schneidera, gwiazdy głośnego „Zabiłem moją matkę” Xaviera Dolana. „Noc w Ville-Marie” nie tylko potwierdza wielki talent reżyserski Guya Édoina, ale też przynosi jedną z najlepszych kreacji Monicy Bellucci ostatnich lat – pisał o filmie The Hollywood Reporter.

Sławna aktorka Sophie Bernard przylatuje do Montrealu na plan najnowszego filmu. Korzystając z okazji, chce spotkać się i pogodzić z dawno niewidzianym synem. W innej części miasta, ratownik medyczny – Pierre, zmaga się z konsekwencjami mrocznej przeszłości. Jedynym jego wsparciem pozostaje pielęgniarka Marie, z trudem utrzymująca porządek na ostrym dyżurze. Nieoczekiwanie, losy całej czwórki przetną się w murach szpitala położonego w dzielnicy Ville-Marie, a ciąg zaskakujących wydarzeń ujawni głęboko skrywane tajemnice.

produkcja: Kanada , 2015
czas trwania: 101 min.
reżyseria: Guy Édoin
scenariusz: Jean-Simon DesRochers, Guy Édoin
obsada: Monica Bellucci, Pascale Bussières, Aliocha Schneider, Patrick Hivon, Frédéric Gilles.
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=27TeiFaPA6s

SALA STUDYJNA:

Kwiat wiśni i czerwona fasola – PREMIERA!

Film otwarcia sekcji Un Certain Regard na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.
Nagroda publiczności na MFF w Sao Paulo i Crok.

Doceniana przez krytykę na całym świecie oda do prostych życiowych przyjemności. Adaptacja bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy, przedstawiająca historia nietypowej przyjaźni cukiernika i starszej kobiety.

Sentaro, mężczyzna w średnim wieku, jest właścicielem niewielkiej naleśnikarni, w której serwuje dorayaki, japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli (“an”). Kiedy Sentaro rozpoczyna poszukiwanie pomocy kuchennej, zgłasza się siedemdziesięcioletnia Tokue. Cukiernik początkowo odrzuca jej wniosek, gdyż obawia się, że praca może się okazać ponad siły starszej pani, która w dodatku ma nieco zdeformowane dłonie. Właściciel zmienia jednak zdanie, kiedy tylko próbuje pasty przygotowanej przez Tokue. Dzięki jej sekretnej recepturze na tytułowe “an” drobny biznes zaczyna rozkwitać… Z czasem, Sentaro i Tokue otwierają przed sobą swoje serca i odsłaniają stare rany.

produkcja: Japonia , 2015
czas trwania: 113 min.
reżyseria: Naomi Kawase
scenariusz: Naomi Kawase
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=w2qsUm4TxSs

Tacy jak my – PREMIERA

„Tacy jak My” to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim.To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkimi na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.

produkcja: Polska , 2016
czas trwania: 49 min.
reżyseria: Piotr Mularuk, Maria Siniarska
scenariusz: Piotr Mularuk, Maria Siniarska
obsada: Marika, Hemp Gru, Lao Che, Kazik Staszewski, L.U.C. , Lilu.
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=vIQjvlSzTGQ

WAKACYJNY PRZEGLĄD KINA STUDYJNEGO

05.08.2016 – 1.09.2016

- CENA BILETU 10 ZŁ -
GODZINA PROJEKCJI: 18:00

Młodość

05.08 – 07.08.2016 – CENA BILETU 10 ZŁ – GODZ.: 18:00

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”
Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

produkcja: Włochy, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania , 2015
czas trwania: 118 min.
reżyseria: Paolo Sorrentino
scenariusz: Paolo Sorrentino
obsada: Michael Cane, Harvey Keitel; Rachel Weisz; Paul Dano; Jane Fonda; Paloma Faith.
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=ljdKJnAQsjw

Jak Ojciec i Syn

08.08 – 11.08.2016 – CENA BILETU 10 ZŁ – GODZ.: 18:00

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach. Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak – w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu – wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

produkcja: Japonia , 2013
czas trwania: 120 min.
reżyseria: Hirokazu Koreeda
scenariusz: Hirokazu Koreeda
obsada: Masaharu Fukuyama; Machiko Ono; Jan Fubuki; Yôko Maki; Rirî Furankî; Shôgen Hwang.

BAJKI DLA NAJMŁODSZYCH

WSZYSTKIE BILETY 10 ZŁ

Parauszek i przyjaciele cz.2

Bilety na film tylko 10 zł. bez względu na wiek :)

Zajączek Parauszek narodził się w roku 2008 w łódzkim studiu Se-ma-for, które kontynuuje długoletnie tradycje polskiej animacji dla dzieci. W tym samym miejscu narodził się przecież Miś Uszatek, Colargol, Kot Filemon i wiele innych postaci, które Mama i Tata pamiętają ze swojego własnego dzieciństwa.

Opowiada o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Obok tytułowego Zajączka Parauszka, widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę, Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom bohaterów przygląda się Sowa Uhu, która daje widzom wskazówki na temat właściwego zachowania.

Zajączek Parauszek sam jest ciekawym świata dzieckiem, a jego kolorowi przyjaciele z Naszego Lasu uosabiają rozmaite wady i zalety, które i my w sobie znajdujemy. W każdej przygodzie ukryliśmy mądrą, ale subtelną dydaktykę, przekazując najmłodszym wachlarz tradycyjnych wartości.

Wiemy, że przez zabawę można wiele nauczyć. Mówimy więc dzieciom, że można popełniać błędy, by je potem naprawiać, że honor, odwaga, miłość, rozsądek, przyjaźń i wspólne działanie są zawsze w cenie.

Bez obaw mogą więc Państwo powierzyć swoje dzieci Parauszkowi i Przyjaciołom. Zadbamy o to, by były bezpieczne w Naszym Lesie.

produkcja: Polska , 2013
czas trwania: 70 min.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4