Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

zmartwychwstaly25 – 31 MARCA

26.03.2016 /SOBOTA/ – KINO NIECZYNNE
27.03.2016 /NIEDZIELA/ – KINO CZYNNE OD GODZ. 15:30
28.03.2016 /PONIEDZIAŁEK/ – KINO CZYNNE OD GODZ. 15:30

REPERTUAR SALA MOSKWA

Niewinne

Agata Kulesza, Agata Buzek, Joanna Kulig, Eliza Rycembel i francuska gwiazda Lou de Laâge na oficjalnym plakacie filmu „Niewinne”. Poruszający, wyróżniony przez Vogue Magazine obraz w reżyserii Anne Fontaine („Coco Chanel”) w kinach od 11 marca.

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

Oparty na prawdziwej historii najnowszy obraz Anne Fontaine, autorki pamiętnych „Coco Chanel” i „Dziewczyny z Monaco”, miał swoją światową premierę w ramach Sundance FF – największego corocznego festiwalu filmów niezależnych w USA. Pokaz produkcji odbył się w prestiżowej, pozakonkursowej sekcji Premieres i zakończył się owacjami na stojąco. Zrealizowany w całości w Polsce film, z udziałem znakomitych polskich aktorek, zyskał przychylność krytyków i znalazł się w rankingu 10 najważniejszych tytułów Sundance według Vogue Magazine.

Był chwalony za „hipnotyzującą rolę Agaty Buzek” (hollywoodreporter.com) i „fenomenalną kreację Agaty Kuleszy” (Screendaily). Oraz za „doskonały scenariusz” (thefilmstage.com), „olśniewające piękno” i „malarskość kadrów, z których każdy mógłby być obrazem” (christianitytoday.com).

produkcja: Francja, Polska , 2015; czas trwania: 115 min.; reżyseria: Anne Fontaine; scenariusz: Sabrina B. Karine, Alice Vial, Anne Fontaine, Pascal Bonitzer; obsada: Agata Kulesza, Agata Buzek, Joanna Kulig, Eliza Rycembel, Lou de Laâge, Vincent Macaigne, Anna Próchniak, Katarzyna Dąbrowska, Eliza Rycembel.

Zmartwychwstały

To opowieść biblijna przedstawiająca historię zmartwychwstania Chrystusa.
Kevin Reynolds, twórca filmu „Robin Hood – książę złodziei”, daje nam epicki obraz przedstawiony z dużym rozmachem, traktujący o czasach, w których żył Chrystus. W roli głównej występuje Joseph Fiennes znany między innymi z takich hitów jak „Zakochany Szekspir” czy „Wróg u bram”.

Na prośbę Poncjusza Piłata, wpływowy rzymski setnik, Clavius, rozpoczyna śledztwo w sprawie rzekomego zmartwychwstania żydowskiego mesjasza oraz poszukiwania zaginionego ciała Jezusa z Nazaretu. Ma to powstrzymać powstanie, do którego w 40 dni po zmartwychwstaniu Chrystusa, dochodzi pośród ludu Jeruzalem.
produkcja: USA , 2016
czas trwania: 108 min.
reżyseria: Kevin Reynolds
scenariusz: Paul Aiello, Kevin Reynolds
obsada: Joseph Fiennes , Tom Felton , Cliff Curtis , Peter Firth, María Botto

DLA DZIECI

Zwierzogród

- dubbing 3D
- dubbing 2D

Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta.

W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu… Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hops, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Bajer. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick…

produkcja: USA , 2016; czas trwania: 108 min.; reżyseria: Byron Howard, Rich Moore; scenariusz: Jared Bush; obsada: Julia Kamińska, Paweł Domagała, Krzysztof Stelmaszyk, Barbara Kurdej-Szatan, Wiktor Zborowski

Złoty koń

Pełna przygód opowieść o walce dobra ze złem.Potężna wiedźma rzuca czar wiecznego snu na córkę króla i zamyka ją w szklanej trumnie na szczycie lodowej góry. Król ogłasza, że odda rękę swej córki temu, kto ją uwolni. Wielu będzie próbowało ocalić księżniczkę, ale tylko młodzieniec o czystym sercu dosiadający złotego konia może liczyć na pokonanie mocy wiedźmy…

produkcja: Dania, Luksemburg, Litwa, Łotwa , 2014
czas trwania: 75 min.
reżyseria: Reinis Kalnaellis
scenariusz: Reinis Kalnaellis
obsada: Rimantas Bagdzevicius, Dainius Gavenonis, Sigutis Jacenas, Larisa Kalpokaite, Algirdas Latenas

FILMOWY SUPERCZWARTEK
MARZEC 2016 – NOMINACJE DO POLSKICH NAGRÓD FILMOWYCH ORŁY 2016
cena biletu 10 zł
31.03.2016 “MOJE CÓRKI KROWY” godz. 18:15

Znakomity start „Moje córki krowy”. Film Kingi Dębskiej notuje najlepsze kinowe otwarcie 2016 roku w Polsce. Agata Kulesza i Gabriela Muskała pobiły „Słabą płeć?”, znokautowały Rocky’ego i… wygrały „Gwiezdne Wojny”!

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat. “Moje córki krowy” wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco. Przełożyło się to na cenne trofea – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. A także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.
produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Kinga Dębska
scenariusz: Kinga Dębska
obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Łukasz Simlat, Marian Dziędziel.

REPERTUAR SALA STUDYJNA

Powrót

Lokalna społeczność. Na ślub ojca, miejscowego bogacza (Geoffrey Rush), z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian (Paul Schneider). Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się być poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi.

GŁOS PRASY:
Screen Daily: “Publiczność zasmakuje całej gamy emocji”
The Iris: “Olśniewający debiut, doskonałe zdjęcia, piękna muzyka i wybitne aktorstwo”
Sydney Morning Herald: “Młodziutka Odessa Young jest rewelacyjna”
The Guardian: “Historia opowiedziana poetycko, soczyście i z dozą niebezpieczeństwa”

produkcja: Australia , 2015; czas trwania: 96 min.; reżyseria: Simon Stone; scenariusz: Simon Stone; obsada: Geoffrey Rush, Miranda Otto, Sam Neill, Anna Torv, Paul Schneider.

Nieobecność

Piotr Łazarkiewicz żył szybko, zachłannie, jakby podświadomie czuł, że ma mało czasu. Ktoś napisał: “umarł w biegu”. Jego czas był zawsze wypełniony po brzegi, a jednocześnie ci, którzy go znali często podkreślają, że – obcując z nim – mieli poczucie, że zawsze miał dla nich czas. To film opowiedziany z perspektywy jego odejścia, ale nie panegiryk. Piotr był zwyczajny, skromny, nieśmiały, bliski i prawdziwy. Zawsze w skórzanych spodniach, z papierosem w ustach, z długimi włosami, jąkający się, z lekko ironicznym dystansem.
produkcja: Polska , 2014
czas trwania: 66 min.
reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz
scenariusz: Magdalena Łazarkiewicz

Zdjęcie

Nagroda za debiut na MFF w Montrealu

Ukryta fotografia znaleziona przez Adama (Maciej Łagodziński), na której jego matka w ciąży obejmuje obcego mężczyznę, wzbudza w szesnastolatku podejrzenie, że jego ojciec (Andrzej Chyra) może nie być jego biologicznym rodzicem. Adam ucieka z domu, żeby poznać prawdę. “Zdjęcie” to historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, które wymaga nie lada odwagi. Adam nie tylko rozwiąże swoją zagadkę, ale również odnajdzie przyjaciela w osobie starszego o dwa lata Przemka (Antoni Pawlicki) oraz spotka pierwszą miłość (Karolina Gorczyca), która może tę przyjaźń zniszczyć.

ZDJĘCIE to film o bardzo szczególnym w życiu każdego człowieka momencie – czasie pierwszej miłości, pierwszej przyjaźni, pierwszego zetknięcia ze śmiercią, budzącej się seksualności i poczuciu przejmującej samotności. Dorosłość definiowana jest w nim przez pierwsze fascynacje i trudne rozczarowania.
produkcja: Polska , 2012
czas trwania: 80 min.
reżyseria: Maciej Adamek
scenariusz: Maciej Adamek
obsada: Maciej Łagodziński, Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra, Stanisława Celińska, Antoni Pawlicki, Marek Litewka, Beata Kawka, Aleksandra Konieczna i Władysław Kowalski.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9