Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

NOWOŚCI w KINIE MOSKWA

pitbull niebezpieczne kobiety“Pitbull. Niebezpieczne kobiety”
PRZEDPREMIERA!
10 LISTOPADA godz. 15:00 i 20:15

Niekwestionowany król kina sensacyjnego Patryk Vega przedstawia następcę wielkiego, filmowego hitu – „Pitbull. Nowe porządki”. Kontynuacja przeboju, który na polskich ekranach obejrzało blisko 1,5 miliona widzów, przynosi prawdziwą rewolucję w gatunku. Po raz pierwszy w jego historii akcja zostanie ukazana z punktu widzenia kobiet. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – druga część filmowej trylogii – to nie tylko doskonałe kino sensacyjne, pełne charakterystycznego dla serii humoru, ale również wielkie emocje i uczucia, pełnokrwiści bohaterowie i aż 5 filmowych damsko-męskich duetów. Wszystko zaczerpnięte z życia autentycznych policjantek!

W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem gangów motocyklowych i mafii paliwowej, której macki sięgają dużo dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski), natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), śmiertelnie niebezpiecznym członkiem gangu motocyklowego, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…

PREMIERA 11 LISTOPADA

produkcja: Polska , 2016; reżyseria: Patryk Vega; scenariusz: Patryk Vega; obsada: Piotr Stramowski, Maja Ostaszewska, Andrzej Grabowski, Artur Żmijewski, Alicja Bachleda Curuś, Joanna Kulig, Anna Dereszowska, Sebastian Fabijański
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=gV6q9lwGj8M

“Bridget Jones 3″

Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali 12 lat. W rolach głównych podobnie jak w poprzednich częściach wystąpią zdobywcy nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Renée Zellweger i Colin Firth. Do powracającej dwójki dołącza jeden z najbardziej znanych i najprzystojniejszych chirurgów wśród aktorów, łamacz wielu kobiecych serc – Patrick Dempsey. Również według potwierdzonych prasowych doniesień, za scenariusz odpowiada, oprócz Helen Fielding, laureatka Oscara Emma Thompson, która pojawia się także w bardzo ważnej drugoplanowej roli.

Ikoniczna komedia o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury.

Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?
Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

produkcja: Wielka Brytania, 2016; czas trwania: 123 min.; reżyseria: Sharon Maguire; scenariusz: Helen Fielding, Emma Thompson; obsada: Renée Zellweger , Colin Firth , Patrick Dempsey, Emma Thompson, Jim Broadbent
zwiastun: http://www.tylkohity.pl/filmy/bridget-jones-3-151

„OSTATNIA RODZINA”
Uhonorowana Wielką Nagrodą „Złote Lwy” oraz Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności na 41. FF w Gdyni – „Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Andrzej Seweryn został dwukrotnie uhonorowany wyróżnieniem dla Najlepszego Aktora (na MFF w Locarno i FF w Gdyni), Aleksandra konieczna otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej (FF w Gdyni). Podczas festiwalu filmowego w Gdyni, film zdobył również liczne wyróżnienia, w tym: Nagrodę Onetu „Odkrycie festiwalu”, Kryształową Gwiazdę Elle oraz Złotego Kangura.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

produkcja: Polska , 2016; Czas trwania: 124 min.; reżyseria: Jan P. Matuszyński; scenariusz: Robert Bolesto; obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra, Zofia Perczyńska, Danuta Nagórna, Alicja Karluk, Magdalena Boczarska
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=Z4CewIh5W1Y

„WOŁYŃ”
„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Mała wioska w południowo-zachodniej części Wołynia, zamieszkała przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Rok 1939. Zosia Głowacka jest zakochana w ukraińskim chłopcu z tej samej wsi. Jednak ojciec postanawia wydać ją za najbogatszego gospodarza, Polaka Macieja Skibę, znacznie starszego od niej wdowca z dwójką dzieci.

Życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a niemal dwa lata później niemiecki atak na ZSRR. Przez następny rok trwa polowanie i brutalne mordy na Żydach. Tymczasem ukraińskie aspiracje do stworzenia niepodległego państwa, choć nie zyskały poparcia Niemców, wciąż rosną. Rośnie też napięcie między polskimi i ukraińskimi sąsiadami. Dochodzi do zatargów, znikają ludzie. Do wsi docierają wieści o krwawych zdarzeniach na wschodzie Wołynia. W końcu, latem 1943 roku, wybucha pożoga mordów i okrucieństwa. Oddziały UPA atakują polskie osady, a Polacy niekiedy z równą bezwzględnością biorą odwet na Ukraińcach. Pośród tego morza nienawiści Zosia próbuje ocalić swoje dzieci.

produkcja: Polska , 2016; czas trwania: 149 min.; reżyseria: Wojciech Smarzowski; scenariusz: Wojciech Smarzowski; obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Adrian Zaremba, Jacek Braciak, Tomasz Sapryk, Izabela Kuna, Jarosław Gruda, Wasyl Wasylik
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=5WetxiRlkek

DLA DZIECI

“Łapa” – premiera!
sala studyjna

Oparta na faktach historia wielkiej przyjaźni między tramwajarzem Zolim a przygarniętym przez niego psem.
Tytułowy Łapa to uroczy psiak, który tułał się po świecie od małego. W końcu stanął na drodze Zoli, który niewiele się zastanawiając, dał Łapie schronienie. Okazało się, że jest niezłym treserem. Łapa wiernie realizuje wszystkie polecenia, a wieczorami zapewnia towarzystwo samotnemu do tej pory kompanowi.
Pies i pogubiony w codziennych sprawach Zoli zaprzyjaźniają się i pokonując razem wiele przeszkód, odnajdują w końcu życiowy cel. Postanawiają rozpocząć wyprawę życia. Ruszają w świat, by ratować ludzi zaginionych podczas trzęsienia Ziemi.

Nagrodzony film otwarcia Festiwalu KinoJazda 2016 w Nowym Sączu
Film pokazywany na festiwalu “Kino w Trampkach”
Nagroda na festiwalu Schlingel 2015
Nagroda na festiwalu Kinodisea 2015

Kategoria wiekowa: 6+

produkcja: Węgry , 2015; czas trwania: 92 min.; reżyseria: Robert-Adrian Pejo; scenariusz: Robert-Adrian Pejo; obsada: Zsolt Trill (Zoli), Tamás Keresztes (Józsi), Orsolya Holecskó (Bea), László Szacsvay (Doki), József Szarvas (Formanek), Erzsi Pásztor (ciocia Erzsi)
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=wUu52uORwSs

„JAK ZOSTAĆ KOTEM”

SOBOTA I NIEDZIELA GODZ. 12:00
SALA MOSKWA
Kto mógłby wiedzieć lepiej, „Jak zostać kotem”, jeśli nie Tomasz Kot?! Najpopularniejszy krajowy aktor gra pierwsze… wąsy w dubbingu najnowszej komedii Barry’ego Sonnenfelda, gdzie w dwóch wcieleniach (ludzkim i kocim!) zastępuje samego Kevina Spaceya. W obsadzie familijnej produkcji autora „Facetów w czerni” i „Rodziny Addamsów”, obok oscarowej gwiazdy „House of Cards” występują – zdobywca Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Christopher Walken („Pulp Fiction”), laureatka Złotego Globu – Jennifer Garner („Juno”) oraz popularny gwiazdor młodego pokolenia – Robbie Amell („The Duff [#ta brzydka i gruba]”).

„Jak zostać kotem” to przezabawna opowieść, przynosząca odpowiedzi na odwieczne pytania – ile żyć mają koty oraz czy mruczki zawsze spadają na cztery łapy? Gratka dla widzów w każdym wieku. Na tym filmie po prostu będzie się śmiało!

Tom Brand (Kevin Spacey) jest multimilionerem, jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Stoi na czele firmy, budującej najwyższy wieżowiec na półkuli północnej. Niestety, brak czasu i liczne obowiązki oddalają biznesmena od rodzinnego życia. Wszystko zmienia się, gdy na jedenaste urodziny jego córka Rebeka prosi rodziców o nietypowy prezent – kota. Chociaż Tom nie przepada za zwierzętami, postanawia spełnić życzenie i wyrusza na zakupy. Trafia do tajemniczego sklepu zoologicznego. Od jego właściciela, ekscentrycznego Felixa Granda (Christopher Walken), kupuje kota o imieniu Puszek. Niestety w drodze na imprezę urodzinową Tom ma wypadek. Kiedy odzyskuje świadomość, odkrywa, że… został uwięziony w ciele Puszka! Prawdziwe kłopoty, ale i zabawa, zaczną się, gdy zakupiony przez Toma kot trafi w ręce jego córki. A on sam odkryje, że ma tylko tydzień, by znaleźć sposób na powrót do normalnej postaci. W przeciwnym wypadku już na zawsze pozostanie kotem!
produkcja: Francja , 2016; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Barry Sonnenfeld; scenariusz: Gwyn Lurie, Matt Allen, Caleb Wilson, Daniel Antoniazzi, Ben Shiffrin; obsada: Kevin Spacey, Jennifer Garner, Christopher Walken, Robbie Amell, Malina Weissman.
ZWIASTUN https://www.youtube.com/watch?v=C-TIOlsBvSY

SALA “STUDYJNA”

“Ja, Daniel Blake” – W KINIE OD 4 LISTOPADA

Złota Palma Cannes 2016. Zabawne, poruszające i chwytające za serce najnowsze dzieło Kena Loacha, jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina.

Uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Film o zmaganiu z codziennymi problemami – jakże dobrze nam znanymi biurokracją i służbą zdrowia – oraz o przekraczaniu swoich ograniczeń, budowaniu i pielęgnowaniu relacji międzyludzkich i szerzej – odnajdowaniu się w społeczeństwie. Piękny i wzruszający.

produkcja: Francja, Wielka Brytania , 2016; czas trwania: 100 min.; reżyseria: Ken Loach; scenariusz: Paul Laverty; obsada: Dave Johns, Hayley Squires, Briana Shann, Dylan McKiernan, Micky McGregor, Colin Coombs, Bryn Jones, Natalie Ann Jamieson
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=5sg_dGzm0rU

“Fair Play” – W KINIE OD 4 LISTOPADA

Ceniona reżyserka i montażystka („Miłość na żądanie”) Andrea Sedlácková odsłania kulisy afery dopingowej w komunistycznej Czechosłowacji.

Lata 80. Młoda i utalentowana sprinterka Anna dołącza do narodowej reprezentacji i rozpoczyna intensywne szkolenie celem zakwalifikowania się do igrzysk olimpijskich w Los Angeles.
W ramach przygotowań dziewczyna zostaje objęta tajnym „programem medycznym” i wbrew swojej wiedzy nafaszerowana sterydami anabolicznymi. Wydajność biegaczki znacznie się poprawia, ale po tym, jak dostaje zapaści podczas treningu, dowiaduje się prawdy.
W efekcie Anna postanawia kontynuować szkolenie bez środków dopingujących. Jej matka, była zawodowa tenisistka, obawia się jednak, że w ten sposób córka nie będzie w stanie zrównać się poziomem z innymi sportowcami i nie zakwalifikuje się na olimpiadę, która może stanowić jedyną szansę ucieczki na Zachód. Bohaterka staje między młotem a kowadłem.

produkcja: Czechy/Niemcy/Słowacja , 2014′;czas trwania: 100 min.; reżyseria: Andrea Sedláčková; scenariusz: Andrea Sedláčková; obsada: Judit Bárdos, Anna Geislerová, Eva Josefíková, Roman Luknár, Ondřej Novák, Roman Zach, Ondřej Malý, Taťjána Medvecká

„HISTORIA MARII”

7 LISTOPADA (poniedziałek) godz. 16:30 specjalny seans w wersji z audiodeskrypcją dla osób niedosłyszących.

8 LISTOPADA (wtorek) godz. 17:30 seans na dużej sali, bilety w promocyjnej cenie 11 zł

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, gdy ktoś wyłącza Ci dwa najważniejsze zmysły – wzrok i słuch, a jedyne co pozwala Ci żyć to dotyk, węch i smak? Nie widzisz kolorów, ani twarzy Twoich bliskich. Nie słyszysz muzyki, ani śmiechu dzieci. Jedyne co znasz to ciemność i cisza.

Historia Marii opowiada o losach 14-letniej Marie Heurtin, która od urodzenia żyje w świecie mroku. Jak dzikie zwierze uwięzione w klatce ze strachu i zagubienia. Nie potrafi się komunikować, nikt nie daje jej nadziei. Dopiero, gdy trafia pod skrzydła siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej potencjał, dziewczynka powoli zaczyna budzić się do prawdziwego życia.
To poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat, zatytułowane Ames en prison (przetłumaczone na angielski jako Imprisoned Souls/Uwięzione dusze). Książka bardzo szybko zyskała popularność, miała wiele wydań i przetłumaczono ją na kilka języków.
Kolejną inspiracją reżysera była również Helen Keller, znacznie bardziej znana amerykańska odpowiedniczka Marie Heurtin, urodzona 5 lat później w Stanach Zjednoczonych, która utraciła wzrok i słuch w wieku 19 miesięcy. W wyniku terapii prowadzonej przez jej niewidomą nauczycielkę Anne Sullivan, Keller nauczyła się pisać, czytać i mówić, a potem została pisarką i społeczną aktywistką.

produkcja: Francja , 2014; czas trwania: 95 min.; reżyseria: Jean-Pierre Améris; scenariusz: Jean-Pierre Améris, Philippe Blasband; obsada: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon, Noémie Churlet, Gilles Treton, Laure Duthilleul, Martine Gautier, Patricia Legrand
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=gWGiksHPduI

JAK ZOSTAC KOTEM PLAKAT.jpg

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8