Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

Vaiana skarb oceanuVAIANA: SKARB OCEANU

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i nikt nie wie dlaczego… “Vaiana” to opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 103 min.
reżyseria: Ron Clements, John Musker
scenariusz: Jared Bush
obsada: Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Alan Tudyk
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=eqiM5Vsg7dw

W KINIE OD 2 GRUDNIA

EGZAMIN

„Egzamin” to nagrodzony za najlepszą reżyserię w Cannes najnowszy film laureata Złotej Palmy za „4 miesiące, 3 tygodnie, 2 dni”. Przenikliwy obraz współczesnego człowieka rozdartego między wyznawanymi wartościami, a coraz dalej idącymi kompromisami.

Romeo Aldea żyje od lat w małżeństwie, w którym nie ma miłości. Z uwagi na dobro dziecka odsuwa od siebie decyzję o rozwodzie, jednocześnie utrzymując potajemne kontakty z kochanką. Najważniejsze jest dla niego szczęście dorastającej córki, dla której zrobiłby wszystko. Próbuje stworzyć jej jak najlepsze warunki do startu w dorosłe życie i marzy o tym, by celująco zdała maturę, a potem wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu dramatycznego zdarzenia bezgraniczna miłość i dobre chęci okażą się niewystarczające. Kłamstwa, hipokryzja i konieczność kompromisów uruchamiają lawinę wydarzeń, które wystawią mężczyznę i jego bliskich na próbę.

„Egzamin” to opowieść o kompromisach i zasadach, o decyzjach i wyborach, o indywidualizmie i solidarności, a także o wychowaniu, rodzinie i starzeniu się. To opowieść o rodzicu, który zastanawia się, co jest najlepsze dla jego dziecka – czy powinno ono radzić sobie w prawdziwym świecie czy ciągle mieć pod górkę, starając się postępować uczciwie i zmienić świat na tyle, na ile to możliwe.

produkcja: Belgia/Francja/Rumunia , 2016
czas trwania: 128 min.
reżyseria: Cristian Mungiu
scenariusz: Cristian Mungiu
obsada: Adrian Titieni; Maria-Victoria Dragus; Rares Andrici; Lia Bugnar; Malina Manovici; Vlad Ivanov; Ioachim Ciobanu; Petre Ciubotaru
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=3d8jPUiUHr4

W KINIE OD 2 GRUDNIA

KOLEKCJA SUKIENEK

Kręgosłupem formalnym filmu są stylizowane na dokument monologi kilku kobiet. Z tych „solowych etiud” powstaje pełnowymiarowa „kolekcja” – nomen omen – psychologicznych „sukienek”.
Nie są to jednak portrety, raczej opisy newralgicznych momentów życia. To najbardziej z możliwych kameralne zderzenie czasu z przestrzenią. Czas materializują oniryczne, bardzo malownicze impresje, z pozoru niezwiązane z opowieściami kobiet, są jednak bodaj najistotniejszymi kontrapunktami filmowej opowieści. Poetyckie „obrazki” przekazują to, co niewypowiedziane wprost przez bohaterki filmu. Nieobecna „fabularność” nie zwalnia opowieści – każda z postaci, wykreowana przez czołówkę polskich aktorek, jest zaskakująco dynamiczna, udramatyzowana, niezwykle wiarygodna, wręcz przeszywająca. Całość wieńczy zaskakująca pointa, kontrowersyjne „ujawnienie obecności” tajemniczego katalizatora kobiecych zwierzeń. Kim jest? Ślepym losem? Nieobliczalnym wyrzutem sumienia? Kimś, z natury rzeczy, rodzaj męskiego? Odpowiedzi na te tajemnicze pytania trzeba szukać aż do ostatniej sceny. „Kolekcja sukienek” to obraz piękny, poruszający, pełen zwrotów, artystycznych niedopowiedzeń. Film nowatorski, a jednocześnie osadzony w tradycji dzisiejszego kina, zrozumiały pod każdą szerokością geograficzną.

produkcja: Polska , 2016
czas trwania: 84 min.
reżyseria: Marzena Więcek
scenariusz: Marzena Więcek, Jacek Kasprzycki
obsada: Ewa Szykulska, Marzena Trybała, Katarzyna Bujakiewicz, Adrianna Biedrzyńska, Dorota Stalińska, Marzena Więcek, Marzena Wieczorek, Iwona Katarzyna Pawlak
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=jnB8RjFkw7Y

W KINIE OD 9 GRUDNIA

GIMMIE DANGER

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i myzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.
W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.

Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges!
Jim Jarmusch

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 108 min.
reżyseria: Jim Jarmusch
scenariusz: Jim Jarmusch
obsada: Iggy Pop; Danny Fields; Mike Watt; Ron Asheton; Scott Asheton; James Williamson; Kathy Asheton; Steve Mackay
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=UfX56vfn0oM

Premiera 9 grudnia!!!

„PAULO COELHO. NIESAMOWITA HISTORIA”- „

Wzruszająca, mądra i mało znana historia życia PAULO COELHO – jednego z najbardziej popularnych pisarzy wszechczasów. Książki tego brazylijskiego autora przetłumaczono na 80 języków i sprzedano w nakładzie 165 milionów egzemplarzy w 150 krajach. Film Daniela Augusto przedstawia losy twórcy „Alchemika” i „Pielgrzyma” od pełnych buntu i poszukiwań początków aż po sam szczyt wybitnej kariery. W roli tytułowej wielokrotnie nagradzany Júlio Andrade. Biografia Paulo Coelho mogłaby z powodzeniem stać się materiałem na jego najlepszą książkę. Fascynująca historia zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60-tych i 70-tych. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat. Produkcja: Brazylia, Hiszpania, 2014 , czas trwania: 112min., reżyseria: Daniel Augusto, obsada: Júlio Andrade, Ravel Andrade, Fabiana Gugli, Luci Pereira, Paz Vega, Nancho Novo, Fabiula Nascimento

W kinie od 2 grudnia

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4