Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

swiatlo miedzy oceanamiSALA MOSKWA

„ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI”

Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. produkcja: Nowa Zelandia, USA , 2016; czas trwania: 130 min.; reżyseria: Derek Cianfrance; obsada: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz, Florence Clery, Jack Thompson

„SŁUŻĄCA”

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi. Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę. produkcja: Korea Południowa , 2016; czas trwania: 144 min.; reżyseria: Chan-wook Park; scenariusz: Seo-Gyeong Jeong, Chan-wook Park; obsada: Min-hie Kim, Tae-ri Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Jo, Hae-suk Kim. FILM OD 18 LAT.

PRZEŁĘCZ OCALONYCH

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.
produkcja: Australia, USA , 2016; czas trwania: 139 min.; reżyseria: Mel Gibson; scenariusz: Robert Schenkkan, Andrew Knight; obsada: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer, Hugo Weaving, Rachel Griffiths, Vince Vaughn, Nathaniel Buzolic

“VAIANA: SKARB OCEANU”

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i nikt nie wie dlaczego… “Vaiana” to opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.
produkcja: USA , 2016; Czas trwania: 103 min.; reżyseria: Ron Clements, John Musker; scenariusz: John Musker, Ron Clements, Taika Waititi, Jared Bush, Pamela Ribon; obsada: Auli’i Cravalho, Dwayne Johnson, Alan Tudyk

SALA STUDYJNA

“ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI”
Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości. Idąc na ten film do kina, widzowie będą mogli jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk – „Akogo?” Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji „Akogo?”.
Film, o budżecie jak na polskie warunki spektakularnym, jest wspólną produkcją Polsatu i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, został objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy RP. Za niesamowite efekty specjalne odpowiada firma Platige, nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego.
produkcja: Polska , 2016; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Mariusz Palej; scenariusz: Adam Wojtyszko, Magdalena Nieć, Katarzyna Stachowicz

GIMME DANGER

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i myzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.
W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.
Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges!
Jim Jarmusch
produkcja: USA , 2016; czas trwania: 108 min.; reżyseria: Jim Jarmusch; scenariusz: Jim Jarmusch; obsada: Iggy Pop; Danny Fields; Mike Watt; Ron Asheton; Scott Asheton; James Williamson; Kathy Asheton; Steve Mackay

NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA
Trzymająca w napięciu opowieść o lekarce, która przyczynia się do śmierci niezidentyfikowanej imigrantki.

Cannes 2016 – konkurs Główny

2016 – Transatlantyk Festival w Łodzi (polska premiera)

2016 – Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

2016 – T-mobile Nowe Horyzonty

Najnowszy film braci Dardenne, dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy na MFF w Cannes.

Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni i jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi – ale już po godzinach pracy – zapuka pewna młoda kobieta … Jenny nie otworzy, a nazajutrz, na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tajemniczej kobiety. Teraz – trapiona wyrzutami sumienia – Jenny chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek. Obok świata, w którym ludzie za konsultację lekarską płacą grube setki euro, rozgrywają się wydarzenia dramatyczne, a przypadkowa śmierć tytułowej nieznanej dziewczyny pozwala zajrzeć do środowiska, z którego istnienia mało kto zdaje sobie sprawę. A może Dardenne’owie opowiadają tak naprawdę o znaczeniu przypadku w naszym życiu, winie i odpowiedzialności? produkcja: Belgia, Francja , 2016; czas trwania: 106 min.; reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne; scenariusz: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne; obsada: Adèle Haenel, Olivier Gourmet, Christelle Cornil, Jérémie Renier, Fabrizio Rongione, Thomas Doret.

LAMENT
W sennej wiosce, gdzieś na koreańskiej prowincji, dochodzi do szeregu gwałtownych i szokujących zgonów – być może morderstw. Jakby tego było mało, część mieszkańców zaczyna zdradzać oznaki tajemniczej, prowadzącej do szaleństwa choroby.
Na czele dochodzenia staje poczciwy, ospały Jong-goo, którego rutyna zawodowa do tej pory ograniczała się do wysiadywania na komisariacie i “patrolowania” okolicy. Jest on zupełnie nieprzygotowany do prowadzenia tak skomplikowanego śledztwa, a będzie ono dla niego bardzo ważne, gdy także jego ukochana córeczka zacznie wykazywać symptomy opętania… Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, zamieniając się w ciąg przerażających i niedających się logicznie wytłumaczyć zdarzeń. Konfrontacja z potężnymi mocami sprawi, że Jong-goo będzie musiał zawiesić wiarę w świat, który do tej pory znał. Co robić, komu zaufać?
produkcja: Korea Południowa , 2016, czas trwania: 156 min., reżyseria: Hong-jin Na
scenariusz: Hong-jin Na, obsada: Do-Won Kwak, Jeong-min Hwang, Woo-hee Cheon, Jun Kunimura, Hwan-hee Kim, Jin Heo, So-yeon Jang, Kang-gook Son

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3