Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

inscenizowane czytanie sztuki dla dzieci Frania Piorun

logo Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!26 lutego 2017 roku o godz. 12.15 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!, czyli inscenizowane czytanie sztuki „Frania Piorun” Magdaleny Żarneckiej.

Obsada: Magdalena Daniel, Zdzisław Reczyński, Andrzej Kuba Sielski, Andrzej Skorodzień

W uporządkowane, wypełnione powtarzającymi się każdego dnia tymi samymi czynnościami, ale również strachem, życie trójki przyjaciół: Melona, Bazyla i Daktyla wkracza niespodziewanie, a raczej „wpada jak piorun”, mała dziewczynka Frania, która przynosi ze sobą sporo zamieszania.

Frania nie należy do najlepiej wychowanych dziewczynek. Kłamie, wszędzie zostawia bałagan i nieładnie się wyraża. Swoim nieokrzesanym zachowaniem wprawia w przerażenie pozostałych współmieszkańców. Z drugiej jednak strony dodaje im odwagi i namawia na rzeczy, których się panicznie boją, na które sami nigdy by się nie zdobyli: próbowanie nowych smaków czy wyjście z domu.

Spotkanie tej czwórki stwarza wiele konfliktowych sytuacji, ale to dzięki niemu każdy z nich zmienia się i uczy się czegoś nowego. Okazuje się, że w towarzystwie przyjaciół lub rodziny świat nie jest wcale taki straszny, jak może się wydawać. Do jego poznania prowadzą różne drogi, na których czasami można się potknąć, ale na pewno warto je pokonywać.

Sztuka dla dzieci od lat 4.

Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6