Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

czytanie sztuki Zielone migdały

logo Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!20 listopada o godz. 16.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na inscenizowane czytanie sztuki dla dzieci od lat 4 „Zielone migdały” Magdaleny Mrozińskiej.

To będzie pierwsze spotkanie z cyklu Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!

Raz w miesiącu będziemy proponować dzieciom i młodzieży spotkania ze współczesną literaturą i teatrem, którym towarzyszyć będą dyskusje i warsztaty.

W „Zielonych migdałach” autorka dowcipnie i ciepło opowiada o poszukiwaniu przyjaźni oraz inności, bawiąc się przy tym zręcznie słowami.

Jej bohaterowie zaskakują oryginalnością, bo nieczęsto w sztukach spotkać można Kartkę czy Ćmę Barową, nie mówiąc już o głównej postaci – Żółtym.

Żółty czuje się bardzo samotny, nikomu niepotrzebny i nieszczęśliwy. Inne kolory już dawno otrzymały swój przydział: Niebieski wystrzelił do nieba, Czerwony leżakuje sobie w winie, a Zielony na trawie. Tylko o nim wszyscy zapomnieli. Nawet Malarz nie znajduje dla niego miejsca na swoim obrazie. Zrezygnowany Żółty idzie „utopić smutki” w barze, gdzie ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu, spotyka Niebieskiego – rozczarowanego życiem Niebieskiego!

Żółty i Niebieski różnią się od siebie wyglądem, marzeniami i tym, co przeżyli. Ale spędzając czas na wspólnej, beztroskiej zabawie, czują radość i brak osamotnienia. Czy ich życie „nabierze wreszcie kolorów”?

Przekonajcie się, przychodząc do teatru.

Wstęp wolny!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9