Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Teatr Resocjalizacyjny Na huśtawce wystapi na scenie teatru Kubuś

W szkole i na scenie logoTeatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na kolejny pokaz w ramach projektu „W szkole i na scenie”.

O czym młody człowiek może pisać w listach do swojej matki? O tęsknocie, miłości? A może o złości, a nawet nienawiści?

Co wybrać: spokojne, niebiańskie życie czy szalone piekło? Wybór nie jest prosty. Może dlatego ludzie tkwią w „poczekalni”, czekając na znak…

Z tymi właśnie tematami zmierzą się nastoletni chłopcy z Teatru Resocjalizacyjnego „Na huśtawce”, działającego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu, którzy 26 kwietnia 2017 roku o godz. 18.00 na scenie teatru „Kubuś”, w ramach projektu „W szkole i na scenie”, zaprezentują dwa krótkie spektakle: „Listy do M.” oraz „Miłoszmania… czyli śnił mi się sen”.

„Listy do M.” to pełna bólu i miłości opowieść o uczuciach młodego człowieka do swojej matki, z którą pozbawiony jest on bliskiego kontaktu.

Scenariusz i reżyseria – Beata Duszyńska

Konsultacje reżyserskie: Przemysław Żmiejko i Hanna Świętnicka

Występują: Maciej Rus, Arkadiusz Skurka, Konrad Wittwer, Patryk Madera, Dawid Borek, Łukasz Kowalski, Marek Dziak, Maciej Molski

„Miłoszmania… czyli śnił mi się sen” to spektakl napisany na podstawie wierszy Czesława Miłosza. Dość mroczny, ukazujący rozterki życiowe, z którymi musi zmagać się człowiek stojący na rozdrożu.

Scenariusz (na podstawie wierszy Czesława Miłosza) i reżyseria – Beata Duszyńska

Konsultacje reżyserskie: Przemysław Żmiejko i Hanna Świętnicka

Występują: Damian Młynarski, Bartosz Kowalczyk, Maciej Rus, Marek Dziak, Arkadiusz Skurka, Konrad Wittwer, Oskar Maciaszek, Łukasz Kowalski, Dominika Duszyńska (Kobieta z różą), Agnieszka Firmantowska (wokal)

Spektakle dla widzów od lat 12. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Więcej o projekcie „W szkole i na scenie” na stronie: http://www.teatrkubus.pl/w-szkole-i-na-scenie/rusza-nowy-projekt

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8