Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

DALIDA - polski plakat filmu„PIĘKNA I BESTIA”

film z dubbingiem w wersji 2D i 3D

Fabularna wersja jednej z najpiękniejszych animacji Disneya:)

Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźćjego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknejkomnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów…

Produkcja: USA , 2017 , czas trwania: 129 min., reżyseria: Bill Condon, obsada: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Ewan McGregor.

„DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ”

Reżyserka Lisa Azuelos (“Pożądanie”) jest córką uwielbianej we Francji aktorki i piosenkarki Marie Laforêt. Wykorzystując osobiste doświadczenia postanowiła opowiedzieć historię wielkiej diwy lat 70-tych. Od początku w pracę nad filmem zaangażowany był brat Dalidy – Orlando, który przez wiele lat był managerem siostry. Na etapie pisania scenariusza precyzował miejsca, daty, relacje, jakie Dalida utrzymywała z publicznością i z mężczyznami. Udostępnił też obszerne, prywatne archiwum. W rolę Dalidy wcieliła się debiutantka Sveva Alviti.

Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości -zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.
produkcja: Francja , 2016; czas trwania: 124 min.; reżyseria: Lisa Azuelos; scenariusz: Lisa Azuelos; obsada: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve, Nicolas Duvauchelle.

„WYKLĘTY”

„Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tym opiniotwórczych – uważani są za bandytów. „Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych – mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki – chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,,Żołnierzy Wyklętych”. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy – dodaje reżyser. W filmie są odniesienia do czasów współczesnych, bo Żołnierze Wyklęci wciąż są tematem debaty publicznej.

produkcja: Polska , 2017, czas trwania: 105 min. reżyseria: Konrad Łęcki, scenariusz: Konrad Łęcki, obsada: Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Robert Wrzosek, Wojciech Niemczyk, Hanna Świętnicka, Piotr Cyrwus, Jarosław Witaszczyk, Andrzej Plata, Łukasz PruchniewiczMichał Węgrzyński, Artur Słaboń, Mirosław Bieliński, Dawid Żłobiński

SALA STUDYJNA

„CARRIE PILBY”

Carrie Pilby” to historia szalenie inteligenTnej dziewczyny, która już w wieku 19 lat kończy studia na prestiżowej uczelni, ale kompletnie nie umie przystosować się do otoczenia. Carrie ma problem zeznalezieniem przyjaciół, chłopaka, a nawet pracy. Uważa, że jest lepsza i mądrzejsza od większości ludzi, a jej rówieśnikom w głowach tylko imprezy i seks, więc o czym mogłaby z nimi rozmawiać?Terapeuta bohaterki ma jednak pomysł na to, jak pomóc dziewczynie nawiązać relacje z ludźmi i zmienić jej podejście do świata. Proponuje sześciopunktowy plan działania:1. Zrobić coś, co uwielbiałajako dziecko. 2. Przeczytać ulubioną książkę. 3. Sprawić sobie zwierzątko. 4. Zdobyć przyjaciela. 5. Iść na randkę. 6. Spędzić z kimś sylwestra.Czy realizacja wszystkich zaleceń wpłynie pozytywniena naszą bohaterkę? Czy zmieni jej sposób myślenia i otworzy na ludzi?

Produkcja: USA , 2016 czas trwania: 98 min. reżyseria: Susan Johnson, obsada: Bel Powley, Vanessa Bayer, Colin O’Donoghue, William Moseley, Jason Ritter, Nathan Lane.

„MATKA”

Prezentowany w sekcji Odkrycia na ostatnim Warszawskim Festiwalu Filmowym, oryginalny thriller w stylu Agathy Christie, zabarwiony fantastycznym czarnym humorem. Tytułowa matka, Elsa, mieszkana estońskiej prowincji, w jednej z tych małych mieścin, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. Bohaterka opiekuje się synem Laurim, który przebywa w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu.Elsa bardzo dba o syna, ale męczą ją niekończące się odwiedziny. Lauriego, który pracował jako nauczyciel, odwiedzają koledzy i koleżanki z pracy, uczniowie, przyjaciele, dziewczyna i wszyscy oni wywnętrzają się Elsie o swoich problemach.Tymczasem miasteczko aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Kto i z jakiego powodu mógł zrobić coś takiego w miejscu, gdzie każdy zna każdego jak własną kieszeń?Produkcja: Estonia , 2016 czas trwania: 89 min. reżyseria: Kadri Kõusaar, obsada: Tiina Mälberg, Andres Tabun, Andres Noormets, Siim Maaten, Jaak Prints, Rea Lest.

„ZERWANY KŁOS”

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina.
Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?
Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Produkcja: Polska , 2017 , czas trwania: 95 min. , reżyseria: Witold Ludwig, obsada: Aleksandra Hejda, Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski

„SONIA”

Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem. U Celestyny, jej nowej koleżanki, wszystko jest całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne – jedzenie jest egzotyczne (i trochę śmieszne – np. kasza nazywa się kuskus), kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne. Drzwi jest mnóstwo, a za każdymi czają się rzeczy osobliwe i trochę niepokojące. To będzie długa noc, a Sonia nieprędko zaśnie. Na szczęście dzięki parze wyjątkowo rozmownych borsuków ta noc będzie pełna niezapomnianych przygód. „Sonia” to adaptacja książki Piji Lindenbaum – tej samej, która opisała przygody Nusi i Zlatanki.

produkcja: Holandia, Szwecja , 2016 czas trwania: 79 min. reżyseria: Catti Edfeldt, Lena Hanno, scenariusz: Lena Hanno, Thobias Hoffmén, obsada: Astrid Lövgren, Lilly Brown, Henrik Gustafsson, Sofia Ledarp, Barry Atsma

„ŚWIT”

“Świt” – łotewski kandydant do Oscara – to film oparty na sowieckiej historii propagandowej o młodym pionierze Pawliku Morozowie, który zadenuncjował swego ojca tajnej milicji i w odwecie został zamordowany przez swoją rodzinę. Jego życie miało być inspiracją dla wszystkich « prawych » obywateli Związku Radzieckiego. Bohaterem filmu jest 10-letni Janis. Chłopiec jest pionierem i żyje w kołchozie o nazwie « Świt »na terenie dzisiejszej Łotwy. Jego ojciec jest wrogiem kołchozu (i systemu sowieckiego) i zamierza spalić siedzibę dyrekcji. Mały Janis zdradza i wydaje swego ojca milicji, za co ojciec mści się zabijając Janisa. Kto w tej sowieckiej przypowieści jest dobry, a kto zły?

Produkcja: Polska, Łotwa, Estonia, 2015; czas trwania: 90min. reżyseria: Laila Pakalnina; scenariusz: Laila Pakalnina; obsada: Wiktor Zborowski, Vilis Daudziòd, Antons Georgs Grau.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4