Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Trwają próby do nowego spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

plakat Nic, Dzika Mrówka, Adam i EwaW Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach trwają próby do najnowszego spektaklu „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” Maliny Prześlugi.
Tekst ten uzyskał w 2010 roku wyróżnienie w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, a jego radiowa adaptacja – nagrodę na Festiwalu Teatralnym Dwa Brzegi.

Inscenizację w „Kubusiu” reżyseruje Agata Kucińska – reżyserka i aktorka wielokrotnie nagradzana na festiwalach w Polsce i za granicą.
Za muzykę w spektaklu odpowiada Sambor Dudziński (którego kompozycje widzowie „Kubusia” mogli już usłyszeć w przedstawieniu „A niech to Gęś kopnie”), a za scenografię – Michał Dracz.

Jak zapowiadają twórcy, w warstwie plastycznej pojawi się sporo form abstrakcyjnych, a także tak oryginalne lalki jak tintamareski, z założenia nawiązujące do karykatury, bo w technice tej lalkowy tułów połączony jest z twarzą aktora.
Zapowiada się więc dowcipnie, ale spektakl łączy humor z pytaniami o sprawy najważniejsze.
To opowieść o życiu, twórczej potrzebie działania, a także o budowaniu wzajemnych więzi, odkrywaniu przyjaźni, miłości oraz samego siebie.
I choć na początku tej historii jest tylko Nic, to zdarzy się bardzo wiele.
W końcu tam, gdzie pojawia się Adam i Ewa, a do tego Dzika Mrówka i trzy tysiące Mrówiątek, nie mogłoby być inaczej.
Premiera już 9 kwietnia. Zapraszamy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8