Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

SALA MOSKWA

Riko prawie bocian

Osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!

produkcja: Niemcy , 2017 czas trwania: 85 min. reżyseria: Toby Genkel, Reza Memari scenariusz: Reza Memari obsada: Bernard Lewandowski ,Małgorzata Kożuchowska ,Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska Piotr Gąsowski , Klaudiusz Kaufman

Szatan kazał tańczyć

Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyćwszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większościrówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiśczas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję„Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem.Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czasna podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Alejej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać aninarkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nieradzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) iatrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska),stopniowo się rozpada…

FILM OD 18 LAT.

produkcja: Polska, Holandia , 2016 czas trwania: 97 min. reżyseria: Kasia Rosłaniec, scenariusz: Kasia Rosłaniec obsada: Magdalena Berus, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk, Danuta Stenka, Jacek Poniedziałek, Tygo Gernandt Marta Nieradkiewicz, Izabela Kuna, Hanna Koczewska, John Porter

Gwiazdy

Posiadający polskoniemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów –Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak).Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym,życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.
produkcja: Polska , 2017 czas trwania: 120 min. reżyseria: Jan Kidawa-Błoński, scenariusz: Jan Kidawa-Błońsk, iJacek Kondracki obsada: Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański, Karolina Szymczak, Ola Gintrowska, Magdalena Cielecka, Eryk Lubos, Paweł Deląg, Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Wojciech Mecwaldowski, Grażyna Torbicka, Witold Paszt

teraz i w godzine smierciTeraz i w godzinę śmierci

Wielka, epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana przez wielu modlitwa. Modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe.

„Teraz i w godzinę śmierci” to wielomiesięczna podróż przez cztery kontynenty, odbyta aby przekonać się, czy naprawdę, jak twierdzą katolicy, modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. To próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Czy Maryja zachęcając do odmawiania różańca podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?” To film o tym, co dzieje się tu i teraz, przedstawiający obraz do bólu prawdziwy. Pokazujący zmagania człowieka z tym, co go otacza, a często nawet przerasta.

W KINIE PRZEDPREMIEROWO OD 12 MAJA

NA 100. ROCZNICĘ OBJAWIEŃ FATIMSKICH

produkcja: Polska czas trwania: 95 min. reżyseria: Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak scenariusz: Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak

WYKLĘTY
JEDEN SEANS 17 MAJA GODZ: 18:00. PO SEANSIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z REŻYSEREM FILMU.
Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tym opiniotwórczych – uważani są za bandytów. „Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych – mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki – chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,,Żołnierzy Wyklętych”. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy – dodaje reżyser.
W filmie są odniesienia do czasów współczesnych, bo Żołnierze Wyklęci wciąż są tematem debaty publicznej.

produkcja: Polska , 2017 czas trwania: 105 min. reżyseria: Konrad Łęcki scenariusz: Konrad Łęcki
obsada: Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Robert Wrzosek, Wojciech Niemczyk, Hanna Świętnicka, Piotr Cyrwus, Jarosław Witaszczyk, Andrzej Plata, Łukasz PruchniewiczMichał Węgrzyński, Artur Słaboń, Mirosław Bieliński, Dawid Żłobiński,

SALA STUDYJNA

„Moja walka. Mamed Khalidov”.

Twórca filmu „Klatka” , Sylwester Latkowski, powraca mocnym dokumentem „Moja walka. Mamed Khalidov”.

Film przedstawia portret Mameda Khalidowa, ale nie skupia się wyłącznie na jego biografii. To przede wszystkim film o sportowcu, o wysiłku, jaki musi ponieść, by osiągnąć sukces. To film o tym, jak w ciągu kilku minut z ulubieńca kibiców można stać się przez nich wygwizdanym. To film o walce ze sobą, swoimi słabościami, o przezwyciężaniu ich, o tym, co jest w człowieku najpiękniejsze.

Kamera towarzyszy Mamedowi Khalidowi przez kilka miesięcy w czasie przygotowań do walki o obronę tytułu mistrzowskiego. Jesteśmy na treningach w Olsztynie – to obraz odległy od tego, co widzą kibice na gali KSW.

Tuż przed walką i po niej kamera nie opuszcza ani na chwilę Mameda Khalidowa, dzięki czemu widz poznaje z bliska niedostępny dla niego do tej pory świat. To obraz bez cenzury.

Po walce Mamed Khalidow zostaje sam z reżyserem w szatni i tam dochodzi do szczerej, chwilami gorzkiej rozmowy o karierze sportowca, o sensie tego, co się robi.

produkcja: Polska , 2017 reżyseria: Sylwester Latkowski scenariusz: Sylwester Latkowski

Pożegnanie z Europą

Pokazywany m.in. na festiwalu w Locarno film, jest również austriackim kandydatem do Oscara 2017. To oparta na faktach historia, obrazująca schyłkowe lata życia wybitnego austriackiego poety i prozaika żydowskiego pochodzenia, Stefana Zweiga. Przejmująca biografia pisarza, którego twórczość zainspirowała powstanie filmu „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona.

Stefan Zweig – autor słynnych nowel „Amok” i „List od nieznajomej”, wydanych w Polsce w zbiorze „24 godziny z życia kobiety i inne opowiadania”, w latach 20. i 30. XX wieku cieszył się popularnością niemal w całej Europie. Mimo to, jako pacyfista i przeciwnik faszyzmu, w obliczu wojny zdecydował się wyemigrować ze Starego Kontynentu w roku 1934. Po kilku latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Argentynie, od roku 1941 pisarz przebywa w Brazylii, którą zauroczył się do tego stopnia, że planuje poświęcić jej swoją nową książkę. W tym celu, wspólnie z drugą żoną, Lotte, odkrywa różne regiony kraju, w tym te najbardziej odległe…
produkcja: Austria, Francja, Niemcy , 2016 czas trwania: 106 min. reżyseria: Maria Schrader scenariusz: Maria Schrader obsada: Josef Hader, Barbara Sukowa, Aenne Schwarz, Matthias Brandt

Teraz i w godzinę śmierci

Wielka, epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana przez wielu modlitwa. Modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe.

„Teraz i w godzinę śmierci” to wielomiesięczna podróż przez cztery kontynenty, odbyta aby przekonać się, czy naprawdę, jak twierdzą katolicy, modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. To próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Czy Maryja zachęcając do odmawiania różańca podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?” To film o tym, co dzieje się tu i teraz, przedstawiający obraz do bólu prawdziwy. Pokazujący zmagania człowieka z tym, co go otacza, a często nawet przerasta.

W KINIE PRZEDPREMIEROWO OD 12 MAJA

NA 100. ROCZNICĘ OBJAWIEŃ FATIMSKICH

produkcja: Polska czas trwania: 95 min. reżyseria: Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak scenariusz: Mariusz Pilis, Dariusz Walusiak

Wiosna Filmów

Festiwal filmowy WIOSNA FILMÓW W POLSCE zagości w tym roku w ponad 35 polskich miastach również w kinie Moskwa. W trakcie objazdówki, widzowie zobaczą również tytuły nagrodzone przez warszawską publiczność. Wszystkie filmy pokazywane w ramach WF W POLSCE będą pokazami przedpremierowymi. Wśród tytułów, które będzie można zobaczyć są: „Mężczyzna imieniem Ove”, „Dusza i ciało”, „Konstytucja”, „Aquarius”, „Frantz”, „Historia pewnego życia”, „Wilde Maus” oraz „Dwie kobiety”.

WIOSNA FILMÓW W KINIE MOSKWA TERMIN: 19 – 26 MAJA, godz.:18:00

Cena biletu: 13 zł. Karnet od 5 tytułów 10 zł/ film

HARMONOGRAM WIOSNY FILMÓW:

„FRANTZ” 19. 05. 2017 g.18:00

„DUSZA I CIAŁO” 20. 05. 2017 g.18:00

„HISTORIA PEWNEGO ŻYCIA” 21. 05. 2017 g.18:00

„AQUARIUS” 22. 05. 2017 g.18:00

„MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE” 23. 05. 2017 g.18:00

„WILDE MAUS” 24. 05. 2017 g.18:00

„DWIE KOBIETY” 25. 05. 2017 g.18:00

„KONSTYTUCJA” 26. 05. 2017 g.18:00

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6