Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Balladyna w ramach projektu W SZKOLE I NA SCENIE

Balladyna 3Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na kolejny pokaz realizowany w ramach projektu „W szkole i na scenie”, który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli realizowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

12 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00 na scenie teatru „Kubuś” zaprezentuje się Szkolny Teatr Hades z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju ze spektaklem „Balladyna” Juliusza Słowackiego, w reżyserii Huberta Stachury, pod opieką artystyczną Jolanty Łukasik.

Bezwzględna walka o władzę, zbrodnie i kłamstwa oraz nienawiść, zazdrość i wyrzuty sumienia. Napisany przez Słowackiego prawie 200 lat temu utwór opisuje mechanizmy rządzące światem, bliskie współczesnym czasom, zadaje wciąż aktualne pytania.
Młodzi adepci sztuki aktorskiej i ich opiekunowie ze Szkolnego Teatru „Hades” stworzyli opowieść o ludzkich charakterach i namiętnościach, odwiecznej walce dobra ze złem, przy wykorzystaniu prostej scenografii, układów tanecznych i muzyki.
Godzinna prezentacja nie tylko przypomina treść lektury szkolnej, ale i zmusza do refleksji nad konsekwencjami wyborów.

Obsada:
Balladyna – Milena Gołuch
Alina – Wiktoria Wojtaszek
Wdowa – Karina Kiliańczyk
Kirkor – Konrad Kasperkowicz
Goplana – Aleksandra Morus
Grabiec – Filip Zaręba
Von Kostryn – Kamil Nowak
Skierka – Wiktoria Wach
Chochlik – Aleksandra Marciniec

W pozostałych rolach:
Aleksandra Lalewicz, Maciej Pogorzelski, Hubert Bania, Julia Kaźmierczyk, Michał Skiba, Katarzyna Pogorzelska, Julia Małkowska, Grzegorz Zaborowski, Łukasz Gruchała

Oprawa dźwiękowa:
Maciej Karwat, Anna Szumilas, Marcin Banaś

Spektakl dla widzów od lat 12.
Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3