Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

” KLER” – PREMIERA 28 WRZEŚNIA!!!kler
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Produkcja: Polska, gatunek: obyczajowy; 2018; 133 min.; reżyseria: Wojtek Smarzowski; scenariusz: Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak ; obsada: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak.
„NIEDZIELA U ANDRZEJA” – 30 WRZEŚNIA GODZ.: 15:00
Projekcja filmu „Kamerdyner”. Bilety w cenie 12 zł.
„Kamerdyner”, nowy film Filipa Bajona, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.
Mateusz Krol , kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss . Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita . Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke , który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.
Produkcja: Polska; gatunek: dramat, historyczny; 2018, 132 min.; reżyseria: Filip Bajon; obsada: Janusz Gajos , Sebastian Fabijański, Marcel Sabat, Marianna Zydek, Anna Radwan.
” JESTEŚMY ŻYDAMI Z BRESLAU”
• 3 X 2018 godz.: 11:00, 15:00.
Projekcja filmu oraz spotkanie z twórcami: Karin Kaper
i Dirkiem Szuszies.
Byli młodzi, patrzyli w przyszłość pełni oczekiwań. W Breslau, który zamieszkiwała wówczas trzecia co do wielkości gmina żydowska Niemiec czuli się jak u siebie. Potem Hitler doszedł do władzy. Od tego momentu tych żydowskich nastolatków wiąże wspólny los prześladowania przez Niemcy nazistowskie: Niektórzy zmuszeni byli do ucieczki lub emigracji, inni nawet przeżyli obóz koncentracyjny Auschwitz. Pozbawieni domów, zdołali uciec, rozpierzchnąwszy się na wszystkie strony świata. Budowali swoje nowe życie w różnych krajach. Nie mało z nich przyczyniło się w sposób znaczący do założenia i budowy Państwa Izrael.
Produkcja: Niemcy; gatunek: dokument; 2016; 113 min.; reżyseria, scenariusz: Karin Kaper, Dirkiem Szuszies.
„7 UCZUĆ” – PREMIERA 12 PAŹDZIERNIKA!!!
„7 uczuć” to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć Państwu przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja.
Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
Produkcja: Polska; gatunek: dramat, komedia; 2018, 116 min.; reżyseria, scenariusz: Marek Koterski; obsada: Michał Koterski , Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska.
„HOTEL TRANSYLWANIA 3” – PREMIERA
12 PAŹDZIERNIKA!!!
Bohaterowie upiornie zabawnej komedii powracają! Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku – od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.
Produkcja: USA; gatunek: animacja; 2018, 97 min.; reżyseria: Genndy Tartakovsky ; scenariusz: Michael McCullers, Genndy Tartakovsky.
Ceny biletów: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, ulgowy wtorek 14 zł.
www.kinomoskwa.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6