Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA

W sobotę  kino czynne od godz: 16:00 ze względu na żałobę.

„DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK” – PREMIERA!!!film
Dla jednych arcydzieło współczesnego kina, dla innych jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat. Podszyty czarnym humorem, długo oczekiwany obraz Lars von Triera.
To prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie
o naturę dobra i zła. Trier pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który wraz z każdą zbrodnią doskonali swój krwawy warsztat. Jack to typ poszukującego myśliciela, z pasji inżynier-architekt, ale gdy obserwujemy, jak inscenizuje miejsce zbrodni, ustawia zwłoki, by je uwiecznić aparatem, nie ma wątpliwości, że ma w sobie też coś z artysty. Przypomina wręcz reżysera na filmowym planie. Portretując okrutnego, acz piekielnie inteligentnego zabójcę, Lars von Trier sięga po motywy z twórczości Goethego, Francisa Bacona, Williama Blake’a, Glenna Goulda, a nawet po swoje własne dzieła. Zaprasza widza do udziału w widowisku, które wymaga nie tylko mocnych nerwów, ale
i otwartej głowy. Takie podejście zostaje jednak z nawiązką wynagrodzone.
Produkcja: Dania, Niemcy, Szwecja, Francja, 2018, czas trwania: 155min., reżyseria: i scenariusz: Lars von Trier, obsada: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Siobhan Fallon Hogan, Sofie Gråbøl

„LISTA SCHINDLERA”
Specjalny pokaz filmu 27 stycznia godzina 16:15!
27 stycznia to data Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tego dnia mija też 25 lat od premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Z okazji tej rocznicy poruszająca, wstrząsająca „Lista Schindlera” Stevena Spielberga wraca do kin.
Właśnie w tę podwójną rocznicę, 27 stycznia 2019 roku, chcemy przypomnieć starszym
i udostępnić młodszym widzom film „LISTA SCHINDLERA”, który został nakręcony w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally’ego. Czarno-biała produkcja bardzo trafnie przywołuje okoliczności tragedii żydowskiej w latach 40. Prócz znakomitego kunsztu reżyserskiego Spielberga na wyrazy uznania zasługują również zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz scenografia Allana Starskiego i Ewy Braun. Muzyka Johna Williamsa perfekcyjnie oddaje atmosferę czasów II Wojny Światowej oraz wielkiej tragedii Żydów.Listę Schindlera, a więc listę ludzi, których Schindler zatrudnił tylko po to aby nie ponieśli śmierci, bez najmniejszej przesady można nazwać listą życia, która uratowała 1100 niewinnych ludzi.
Produkcja: USA , 1993, czas trwania: 195 min. , reżyseria: Steven Spielberg, obsada: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall

„UNDERDOG” – W KINIE OD 11 STYCZNIA -
„Underdog” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.
„Underdog” to opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie i przyjaźni.
Produkcja: Polska; akcja; 2018; 115 min., reż.: Maciej Kawulski, scenariusz: Mariusz Kuczewski; obsada: Eryk Lubos, Aleksandra Popławska, Emma Giegżno, Mamed Khalidov, Janusz Chabior, Tomasz Włosok.

„RALPH DEMOLKA W INTERNECIE”
- PREMIERA – 11 STYCZNIA -
Film twórców filmów Zwierzogród i Kraina lodu.
Akcja filmu Ralph Demolka w Internecie przenosi się z salonu gier do dynamicznie rozwijającego się świata Internetu. Czy Internet przetrwa demolkę Ralpha? Ralph, czarny charakter gry wideo, wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu pewnej części zamiennej, niezbędnej by ocalić grę Wandelopy. Z pomocą zagubionym w nieznanym świecie bohaterom przychodzą sławni mieszkańcy Internetu i postaci z gier. W filmie gościnnie występują księżniczki Disneya, po raz pierwszy razem na dużym ekranie!
Produkcja: USA; gatunek: animacja, komedia, familijny; 2018, 112 min.; reżyseria: Rich Moore, Phil Johnston; scenariusz: Phil Johnston, Pamela Ribon.

„MISZMASZ CZYLI KOGEL MOGEL 3”
-W KINIE OD 25 STYCZNIA-
Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!
Produkcja: Polska, 2018, czas trwania: 93min., reżyseria: Kordian Piwowarski, scenariusz: Ilona Łepkowska, obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9