Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

- NIEDZIELA U ANDRZEJA -
PROJEKCJA FILMU „FAWORYTA”
31 MARCA GODZ. 16:30
cena biletu 12 zł.
W ostatnią niedzielę marca zapraszamy na spotkanie filmowe w ramach Niedzieli u Andrzeja oraz projekcję filmu „Faworyta” z Oscarową rolą Olivii Colman. Pomysłodawcą cyklu był Ś.P. Andrzej Kozieja – filmoznawca i animator kultury w Kielcach. Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na „Ławeczkę Andrzeja”. Ławeczka ma zostać ustawiona na Skwerze Bularskiego 7 maja 2019r, a uroczystego odsłonięcia ławeczki dokona Prezydent Kielc Pan Bogdan Wenta.

„FAWORYTA” – W KINIE OD 29 MARCA
Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa, wyróżniony 35 nagrodami, w tym Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Olivia Colman wcielająca się w rolę Królowej Anny) oraz 57 nominacjami.
Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah. Z podziwem i oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail, która swym urokiem oczarowuje Sarah. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze. Produkcja: Irlandia, USA, Wielka Brytania , 2018, 119’, reż.: Jorgos Lantimos, obsada: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Joe Alwyn
„MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE”
Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.
Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Produkcja: Polska , 2019, 90 min., reż.: Michał Kondrat, scenariusz: Michał Kondrat, obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior, Remigiusz Jankowski, Piotr Cyrwus
„DUMBO” – PREMIERA 29 MARCA!dumbo
Dumbo w reżyserii Tima Burtona to aktorska adaptacja ukochanej przez widzów animacji Disneya. Jest to poruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń, oraz o tym, jak cenną wartością może być odmienność. Właściciel podupadającego cyrku (Danny DeVito) zatrudnia Holta Farriera (Colin Farrell) do opieki nad słonikiem, wyśmiewanym z powodu ogromnych uszu. Kiedy okazuje się, że Dumbo potrafi latać, cyrk zaczyna odnosić sukcesy. Bohaterowie na swojej drodze spotykają przedsiębiorcę V.A. Vandevere’a (Michael Keaton), który chce uczynić słonia główną atrakcją niesamowitego parku rozrywki. Dumbo odnosi tam spektakularne sukcesy, występując u boku mistrzyni akrobacji, Colette Marchant (Eva Green). Sielanka trwa to do czasu, kiedy Holt odkrywa, że pod magiczną powłoką Dreamlandu kryją się mroczne sekrety. Produkcja: USA; gatunek: familijny; 2019, 130 min.; reżyseria:Tim Burton; obsada: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green, Alan Arkin.

„FREE SOLO: EKSTREMALNA WSPINACZKA”
Free Solo – zdobywca Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.
Niesamowite kinowe doświadczenie. Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie – wspiąć się na majestatyczny El Capitan
w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie
z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. Free Solo zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości. Produkcja: USA, dokumentalny, 2018, 100 min., reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2