Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kino Moskwa zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie filmowe jakim jest:

sniezka 2012PLENEROWE KINO LETNIE NA KIELECKIM RYNKU
FILMY NIEME Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Dla wszystkich, którzy przyjdą na kielecki Rynek przygotowaliśmy dwa spotkania z filmem niemym i myzyką na żywo. Dwa różne filmy i dwie odmienne aranżacje muzyczne.
Pierwsza projekcja to film “Śnieżka” zrealizowany w konwencji filmu niemego, czarno biały, z 2012 roku. Łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Zupełnie inne, uryginalne pokazanie baśni braci Grimm, zdecydowanie w wersji dla widza straszego, dojrzałego. Muzyka zostanie zaaranżowana i wykonana przez muzyków z grupy Greger Garage w składzie: Przemek Greger – gitara elektryczna, Rafał Gęborek – trąbka, Kuba Sojka – perkusja, Paweł Janaszek – bas, rodzaj muzyki:
jazz, rock, ambient, drum’n'bas, eksperyment elektroniczny, free jazz

Drugi film to powrót do polskiego kina niemego, film “Mocny człowiek” z 1929 roku, thriller psychologiczny, do którego oprawę muzyczną przygotują i wykonają kieleccy muzycy preferujący zdecydoewania mocniejsze uderzenie, w stylu od rocka do death metalu. Będzie to prawdopodobnie pierwsza w kraju projekcja filmu niemego z taką muzyką.
mocny człowiek – mocny film – mocna muzyka na żywo

28 czerwiec 2016 /wtorek/ GODZ. 21:00
“ŚNIEŻKA” rok produkcji 2012
Akcja baśni Grimm została przeniesiona do przedwojennej Hiszpanii i osadzona w świecie korridy. Król nie jest tu władcą baśniowej krainy, ale najsłynniejszym matadorem swego pokolenia. Kiedy zostaje okaleczony i przykuty do łóżka, pielęgniarka, a wkrótce żona, kryguje się na jego troskliwą opiekunkę. W rzeczywistości izoluje go od świata (a szczególnie od córki), oddając się przy okazji własnym perwersyjnym zabawom. Śnieżka z wiekiem staje się coraz większym utrapieniem dla macochy, która w końcu zechce się jej pozbyć. “Śnieżka” w rodzimej Hiszpanii obsypana została nagrodami, w tym 10 lokalnymi odpowiednikami amerykańskich Oscarów.
Reżyseria: Pablo Berger, gatunek: Dramat/ Fantasy/ Niemy; produkcja: Belgia/ Francja/ Hiszpania; rok produkcji: 2012r.; czas trwania: 104 min.

MUZYKA NA ŻYWO w wykonaniu zespołu Greger Garage w składzie:
Przemek Greger – gitara elektryczna, Rafał Gęborek – trąbka, Kuba Sojka – perkusja, Paweł Janaszek – bas.
jazz, rock, ambient, drum’n'bas, eksperyment elektroniczny, free jazz/

5 lipiec 2016 /wtorek/ GODZ. 21:00
“MOCNY CZŁOWIEK” rok produkcji 1929
Bohater – Henryk Bielecki – jest typem mocnego człowieka, dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Morduje podstępnie zapomnianego pisarza oraz fałszuje weksel, by rękopisy ofiary wydać pod własnym nazwiskiem. Nie jest jednak zwykłym “zbirem duchowym” i “genialnym pasożytem, wysysającym soki z innych”. Sława i bogactwa zdobyte kosztem ruiny innych, są dlań niczym wobec wyśnionego ideału ukochanej. Gdy spotyka ów ideał na swej drodze, odradza się moralnie, czując całą nędzę swego poprzedniego postępowania. Dopiero dzięki Ninie “mocny człowiek” staje się naprawdę mocnym człowiekiem, zwycięża bowiem ona w nim zło, które kazało mu deptać życie ludzkie w dążeniu ku własnemu szczęściu. Nie dając jednak już krzywdzić innych, popełnia samobójstwo.
Produkcja: Polska, czas trwania: 78′
Obsada aktorska: Grigotij (Grzegorz) Chmara, Agnes Kuck, Julian Krzewiński

MUZYKA NA ŻYWO W WYKONANIU grupy OM PUTERNIC w składzie:
Gr – gitara, Xe – bass, Vu – perkusja, Wy – perkusja
DJ: REZ EPO/ PURGIST
elektro harsh noise

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2