Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w teatrze Kubuś

© Bartek WarzechaTeatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przyłącza się do ogólnopolskiej akcji DOTKNIJ TEATRU, której celem są obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, w dniach 27 marca – 7 kwietnia 2019 roku.

Teatr „Kubuś” w dniach 26 i 27 marca, oprócz spektakli „Nad rzeką, której nie było” (o godz. 9.00 i 11.00) oraz „O Rybaku i Złotej Rybce” (o godz. 9.15 i 11.00), proponuje bezpłatne warsztaty dla widzów spektaklu „Nad rzeką, której nie było”.

Tematem warsztatów będą podstawy animacji teatralnej jako jedna z form rozbudzania wyobraźni wśród widzów. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z terminem „animacja przedmiotu” i spróbują odnieść go do obejrzanego wcześniej spektaklu. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas zagranych przez siebie, na scenie, krótkich etiud teatralnych.

Natomiast 6 kwietnia o godz. 15.00 odbędą się Warsztaty lalkarskie dla osób, które zakupią bilet na spektakl “Makbet”, wystawiony tego samego dnia o godz. 18.00 (na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc – liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów).

Podczas warsztatów prowadzący – Adam Walny – lalkarz, scenograf, reżyser i pedagog teatru opowie o lalce teatralnej. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie w pracy z lalką, zarówno jako jej twórca, jak i animator, w sposób daleki od szkolnej sztampy przedstawi podstawowe rodzaje lalek teatralnych. Pacynka, kukła, jawajka, marionetka, ale też lalka cieniowa czy teatr przedmiotu. Każda z nich to inne zadanie dla aktora, który ją animuje. Drewno, styropian, metal czy gąbka? Każde tworzywo, z którego lalka jest wykonana, zmienia sposób jej prowadzenia, jest nośnikiem innych znaczeń. Jak wyglądają kolejne etapy powstawania lalki teatralnej, od koncepcji do realizacji?

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6