Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA

„TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO”
29 XI – 05 XII 2019
Wędrujący po Polsce Tydzień Filmu Niemieckiego to, jak co roku, szansa na przyjrzenie się pełnemu spektrum niemieckiej sceny filmowej bez pomijania ze względu na rodowód, gatunek czy komercyjny charakter. Dla każdego będzie po smakowitym gryzie z szerokiego menu filmowego. Oto harmonogram projekcji:
29 XI godz. 19:00 „Moje dzieciństwo i ja”, reż. Caroline Link, 100’, 2018
30 XI godz. 17:00 „Obrazy bez autora”, reż. Florian Henckel, 185’, 2018
01 XII godz. 17:45 „Błąd systemu”, reż. Nora Fingscheidt, 118’, 2019
02 XII godz. 17:45 „Złote rybki”, reż. Alireza Golafshan, 112’, 2019
03 XII godz. 17:45 „Wackersdorf”, reż. Oliver Haffner, 122’, 2018
04 XII godz. 17:45 „Lotte w Bauhausie”, reż. Gregor Schnitzler, 105’, 2019
05 XII godz. 17:45 „Die Toten Hose w trasie”, dokumentalny, 107’, 2019

„1800 GRAMÓW” 1800
Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa, kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?
Produkcja: Polska, 2019, 101 min, dramat obyczajowy, reż.: Marcin Głowacki; scenariusz: Piotr Jasek, Jan Holoubek; obsada: Magdalena Różczka, Piotr Głowacki, Maciej Zakościelny, Danuta Stenka, Wojciech Mecwaldowski.

„KULT. FILM” – PREMIERA 22 LISTOPADA!
Film dokumentalny zawierający wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen i grupy i jej zupełnie niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.
Produkcja: Polska, 2019, 80 min, dokument, reż.: Olga Bieniek, scenariusz: Olga Bieniek, Leszek Gnoiński

„KRAINA LODU 2” – PREMIERA 22 LISTOPADA!
Mam tę moc, mam tę moc – śpiewała całkiem niedawno cała Polska. Któż nie pokochał bałwanka Olafa i kogo inne uwiodła fenomenalna ścieżka dźwiękowa jednej
z najbardziej kultowych animacji wszech czasów?
Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów Krainy lodu 2? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie Lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?
Produkcja: USA, 2019, 104 min, animacja, reż.: Jennifer Lee, Chris Buck; scenariusz: Allison Schroeder.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1