Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Najnowsza premiera Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach już w najbliższą sobotę! Zapraszamy na „Noc żywych zabawek”!

Już w najbliższą sobotę 7 marca 2020 roku w Teatrze Lalki iplakat Noc żywych zabawek Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się premiera spektaklu „Noc żywych zabawek”. To propozycja adresowana dla dzieci od lat 7, ale gorąco polecamy ją także rodzicom i opiekunom, bo autorska sztuka Michała Walczaka jest przezabawną historią o zderzeniu pokoleń, tradycji i nowoczesności. Do tego rozgrywa się nie gdzie indziej, ale w naszym mieście, będzie więc sporo wątków lokalnych.

To właśnie w Kielcach mieszka i pracuje rodzina Bałamuckich, która słynie z produkcji zabawek najwyższej jakości – uwielbianych przez dorosłych i dzieci. Kochają je wszyscy, poza dziesięcioletnim Miłoszem. Najmłodszy z rodu Bałamuckich nie chce kontynuować rodzinnej tradycji – jego marzeniem jest tworzenie gier komputerowych – kiedy więc na gwiazdkę nie dostaje upragnionego laptopa, postanawia uciec z domu. Gdy zrozpaczeni rodzice szukają syna, ich firmowy sklep staje na krawędzi bankructwa, a coraz więcej dzieci zamiast zabawek kupuje multimedia. I to oferowane przez tajemniczego Animatusa, który przejmuje ostatecznie zakład Bałamuckich, zaś odnalezionego Miłosza zatrudnia jako testera gier nowej generacji.
Chłopiec zaniedbuje szkołę i rodziców, tymczasem do pobliskiego Muzeum Zabawek trafia coraz więcej misiów i lalek porzuconych przez dzieci zapadających na dziwną chorobę pixelozę.
Wszystko zatem zdaje się zmierzać w jak najgorszym kierunku, ale na ratunek Miłoszowi i innym dzieciom nieoczekiwanie wyrusza bojowy oddział z muzealnych gablot. Czy zabawkom uda się pokonać Animatusa i oderwać małe umysły od gier komputerowych? Czy znajdą lekarstwo na pixelozę? Czy dzieciom są jeszcze potrzebne prawdziwe zabawki?

Spektakl „Noc żywych zabawek” wyreżyserował uznany dramatopisarz i reżyser Michał Walczak, scenografię stworzyła Agnieszka Zdonek, muzykę – Andrzej Izdebski, a multimedia – Przemysław Żmiejko. Przedstawienie jest pełną zwrotów akcji opowieścią, która tryska humorem, ale też porusza istotne tematy. Warto poznać bliżej szaloną rodzinę Bałamuckich i świat dawnych, ale wciąż żywych zabawek. Serdecznie zapraszamy!

„Noc żywych zabawek”
scenariusz i reżyseria – Michał Walczak
kostiumy i scenografia – Agnieszka Zdonek
muzyka – Andrzej Izdebski

obsada:
Miłosz – Anna Domalewska
Irena Bałamucka – Jolanta Kęćko
Hiphopotam – Ewa Lubacz
Arleta Figlarska – Małgorzata Sielska
Konrad Bałamucki – Michał Olszewski
Muchodron – Andrzej Kuba Sielski
Animatus – Błażej Twarowski

Spektakl dla widzów od lat 7.

Najbliższe spektakle:
7 marca godz. 17.00 – PREMIERA
8 marca – godz. 11.00
10 – 13 marca – godz. 9.00 i 11.00
15 marca – godz. 11.00
17 – 18 marca – godz. 9.00 i 11.00
31 marca – godz. 9.00 i 11.00

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3