Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

„Tekturowe miasteczko”

Już 5 lutego o godz. 10:00 Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na otwarcie edukacyjnej przestrzeni pt. „Tekturowe miasteczko w Muzeum Zabawek i Zabawy”. Wstęp do miasteczka w cenie biletu do muzeum. W pozostałe dni atrakcja będzie dostępna od godz. 11.00 do 16.00. „Tekturowe miasteczko” będzie można oglądać do końca lutego.

Tekturowa przestrzeń skierowana jest do dzieci i rodziców oraz dla każdego, kto chce poznać proste i ekologiczne zabawki, które może sam wykonać w domu. W muzealnym miasteczku będzie można odkryć budynki z kieleckiego krajobrazu miejskiego m in. siedzibę Muzeum Zabawek lub charakterystyczne kamienice z ul. Wesołej czy Staszica. Do przygotowania poszczególnych elementów użyte zostały materiały tekturowe i papierowe, elementy które często lądują w koszach można wykorzystać do tworzenia ekologicznych zabawek. Goście, którzy odwiedzą miasteczko będą mogli też ozdobić poszczególne elementy.
Tekturowa przestrzeń inspirowana jest zabawką Roberta Czajki „Papierowe miasto”, która w 2012 roku, 10 lat temu, zajęła 2 miejsce w muzealnym konkursie „Zabawka przyjazna dziecku” w kategorii zabawek wdrożonych do produkcji. Nagrodzoną zabawkę będzie też można zobaczyć w przygotowywanej przestrzeni. Dodatkową atrakcją będzie scenografia z serii filmów pt. „Pewnego razu w kamienicy”, która powstała na potrzeby Teatru Kubuś, zrealizowana została przez aktorkę Ewę Lubacz, Antosię Lach i muzealnego Pana Zaradnego.

Wyjątkowa inauguracja działań z Panem Zaradnym 5 lutego

Pan Zaradny przygotował warsztaty „Mały Mistrz Tektury”, o godz. 10.00 do 11.30 oraz 12.00 do 13.30. W ich trakcie dzieci będą mogły wykonać twister, bilboquet lub flipper. Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł/os. i upoważnia do zwiedzenia całej ekspozycji Muzeum Zabawek i Zabawy. Ilość miejsc jest ograniczona, maksymalna ilość uczestników to 15 osób, dlatego obowiązuje rezerwacja po numerem telefonu 41 343 37 06.

Miasteczko może być inspiracją do tworzenia kreatywnych zabawek z rzeczy, które odnajdziemy każdym w domu.

Muzeum prosi uczestników działań o przestrzeganie ograniczeń wnikających z zagrożenia pandemicznego.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0