Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza

Marzec w Muzeum Zabawek i Zabawy odbywa się pod hasłem “w krainie niziołków”, przez cały miesiąc szukamy śladów fantasy, rycerzy, smoków i innych fantastycznych stworzeń.

Światowy dzień czytania Tolkiena w Muzeum Zabawek i Zabawy

Święto miłośników twórczości Tolkiena przypada 25 marca.

O godz. 17.00 Muzeum zaprasza chętnych na spotkanie “Mali rycerze”. W zajęciach będą uczestniczyli przedstawiciele Klubu Historycznego Hird. Grupą rekonstrukcyjna przybliży życie wojów, ich ćwiczenia i życie codzienne. Losy rycerzy stały się inspirację dla twórczości Tolkiena.

Dla grup szkolnych przygotowane są zajęcia okolicznościowe “Wyprawa”. Spotkanie w klimacie fantasty przygotowane jest w luźnym oparciu o Hobbita J.R.R. Tolkiena. Uczestnicy będą podróżowali w grze po fantastycznej krainie (zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację 41 34 337 06, koszt udziału to 20 zł os.).

“Rodzinne z Fantasy”

W niedzielę 27.03.2022 o godz. 11.00 i 14.00 spotkanie dla rodzin, które pokaże, jak bawić się z grami fabularnymi, nazywanymi także grami wyobraźni. Uczestnicy stworzą własne postacie oraz przeżyją przygodę, która będzie wspólną opowieścią. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci jak i rodziców. Tego typu zabawa uczy empatii, dyplomacji i sprytu. Aby odnieść sukces w grze, wszyscy muszą współpracować. Każdy jest częścią drużyny.

Uczestnicy zdobyte umiejętności będą mogli wykorzystać we własnych domowych zabawach.

Koszt udziału w zajęciach 20 zł/os. Możliwa rezerwacja pod numerem 41 34 337 06.

W holu Muzeum, w piątek, sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć figurki z gry Władca pierścieni.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2