Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Etnograficzna Majówka w Muzeum

1.03. i 3.03. czyli w niedzielę i wtorek w godz. 11.00 – 16.00 Muzeum Zabawek i Zabawy przygotowuje dla zwiedzających dodatkowe etnograficzne atrakcje.

Na dziedzińcu staną duże tekturowe konie, które uczestnicy będą mogli ozdabiać, czyli malować i oklejać. Na warsztatach powstaną mniejsze wersje koników, które będzie można zabrać ze sobą. Stworzone zostaną wzory oparte o ludowe tradycje. Czym różnią się zdobienia z różnych regionów, co było typowe dla koników kieleckich? – przekonają się Ci, którzy trafią do Muzeum Zabawek i Zabawy. Ciekawostki, warsztaty z Panem Zaradnym i oczywiście dobra zabawa to zadania, które stawia przed sobą Muzeum na Etnograficzną Majówkę w Muzeum.

Koniki ludowe są typową zabawką w wielu regionach nie tylko w Polsce, majowe spotkanie przypomni o tym, warsztaty pozwolą bawić się formą i realizować zabawy plastyczne. Dla wszystkich dostępne będą gry i drewniane zabawki, które swoją formą korespondują z ludową tradycją.

Spotkanie z etnografią na dziedzińcu muzealnym zapowiada majowy cykl Pasjonujące zabawki, tym razem pod patronatem konika ludowego.

W weekend majowy Muzeum będzie nietypowo dostępne w sobotę, niedzielę, poniedziałek i we wtorek (30.04.do 1.05.) w wydłużonych godzinach od 10.00 do 18.00. Weekend majowy jest też ostatnią okazją do zwiedzenia wystawy „Od szmacianki do lalki Barbie. Rola kobiety i kanony kobiecego piękna na przestrzeni wieków”, która jest dostępna tylko do 3 maja tego roku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9