Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zaległe wynagrodzenia w KKSM

Jest poprawa sytuacji w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych, pracownicy firmy otrzymali zaległe pensje. Wypłacona została także zaległa „Barbórka”.
– KKSM pod kontrolą sędziego komisarza przechodzi przez proces restrukturyzacji, której celem jest m.in. spłata zadłużenia wobec pracowników. W tej chwili pensje są systematycznie wypłacane. Wciąż jednak robotnicy nie otrzymali jeszcze pieniędzy z premii prywatyzacyjnej – mówi Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności”. – Pracownicy otrzymali już wynagrodzenia miesięczne, są pewne zaległości dotyczące tzw. bonusu prywatyzacyjnego. Zakład przechodzi nadal trudności związane z zadłużeniem i ograniczoną wiarygodnością. Nowy zarząd DSS, który nadal jest właścicielem naszych kopalni, zastanawia się nas głębszymi zmianami kadrowymi również w KKSM, żeby zwiększyć zaufanie pracowników i klientów do przedsiębiorstwa; ja jestem umiarkowanym optymistą jeśli chodzi o przyszłość tego zakładu.


Zakład obecnie znajduje się stanie upadłości restrukturyzacyjnej. Właścicielem 85 proc. akcji wciąż jest spółka Dolnośląskie Surowce Skalne, która również jest w stanie upadłości.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4