Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Związkowcy przeciw ‘ustawom śmieciowym’

W Kielcach trwają obrady 26. Krajowego Zjazdu NSZZ Solidarność. Związkowcy debatują m.in. nad problemami płacy minimalnej, umów śmieciowych i wydłużenia wieku emerytalnego .
– Po nieprzyjętym przez premiera referendum, złożyliśmy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego i mamy nadzieję, że rządowy projekt ustawy wyląduje w koszu – mówi Tadeusz Majchrowicz, wiceprzew. związku


Podczas zjazdu nie brakowało też uroczystych akcentów. Pierwszego dnia obrad związkowcy nadali sześciu osobom tytuł „Zasłużonego dla NSZZ Solidarność”, honorując w ten sposób m.in. Mariannę Popiełuszko, matkę kapelana Solidarności, ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, metropolitę gdańskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódź, ks. Zbigniewa Dołhania z Zagłębia Miedziowego, oraz szefa Stanisława Płatka i ks. Henryka Bolczyka, kapelana Solidarności z kopalni Wujek.

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie zostały podjęte przez związkowców w Kielcach, a dokładnie przez Komisję Solidarności poprzedzającą Zjazd, jest zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o zgromadzeniach publicznych. Zdaniem związkowców, blokuje ona prawo do zgromadzeń i demokrację w Polsce.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9