Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

WIECZÓR W MUZEUM

muzeum_historiData: 26 czerwca, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: „Kieleckie curriculum vitae”

26 czerwca, godz. 17.00. Muzeum Historii Kielc zaprasza na kolejny środowy „Wieczór w muzeum”. W tym tygodniu spotkanie z cyklu „Stare, piękne, cenne”, na którym Krzysztof Myśliński wygłosi pierwszą część pasjonującego wykładu pt. „W blasku szkła”. Eksponatem wieczoru będzie obraz Tadeusza Wojtasiewicza „Portret Marii Majewicz”.

Wstęp wolny.

MUZEUM HISTORII KIELC

Data: 28-30 czerwca
Miejsce: ul. św. Leonarda 4 i Plac Literatów (k/kawiarni Cztery Pory Roku)
Tytuł: ŚWIĘTO KIELC

28 czerwca, godz. 19-24 W ramach Święta Kielc Muzeum Historii Kielc zaprasza na Białą Noc i zwiedzanie wystawy stałej oraz wystaw czasowych „140 lat straży pożarnej w Kielcach” i wystawy malarstwa Luby Radomskiej.

28 czerwca, godz. 16 Koncert uczniów Heleny Ponomarenko w w sali wystaw czasowych.

28 czerwca, godz. 19-21 Na dziedzińcu muzealnym pokaz pracy strażaków w XXI w.

28 czerwca, godz. 19-22 Warsztaty „Umiejętności młodego żeglarza” oraz historia znakomitego polskiego żeglarza Leonida Teligi, którego przodkowie wywodzą się z podkieleckich Bielin.

28 czerwca, godz. 20 Koncert kameralny MDK (Kwartet Gitarowy i Kwartet Smyczkowy) w sali wystaw czasowych.

29 czerwca od godz. 10 Plac Literatów (k/kawiarni Cztery Pory Roku) stoisko Muzeum Historii Kielc i Instytutu Historii UJK – m.in. do nabycia najnowsze wydawnictwa muzealne, przy którym w godz. od 17 do 19 odbędą się warsztaty dawnego tańca „W rytmie muzyki dawnej”.

30 czerwca od godz. 10 Plac Literatów Stoisko Muzeum Historii Kielc, przy którym o godz. 10 i 12 odbędą się warsztaty pt. „Herb Kielc. ”.

PRZYPOMINAMY, ŻE …

1. Od 21 czerwca w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc można oglądać wystawę malarstwa Luby Radomskiej zatytułowaną „Czar Kielc”. Na wystawie w związku z 35–letnim pobytem autorki w Kielcach prezentujemy 35 prac. Wystawa jest już jedenastą indywidualną wystawą artystki. Poświęcona jest miastu, w którym Luba Radomska mieszka i pracuje. Na wystawie można zobaczyć obrazy wykonane różnorodną techniką: na szkle, płótno –olej, papier-olej, akwarele.

2. Od 21 maja w Muzeum Historii Kielc czynna jest wystawa czasowa „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach„.

Bliższych informacji udziela komisarz wystawy Paweł Wolańczyk tel. 041, 340-55-23.

3. Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

4. Od 23 maja do 7 lipca 2013 r. w kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Kielcach udostępniona jest wystawa „100 lat parafii pw. św. Krzyża w Kielcach”. Wystawa powstała we współpracy z Parafią św. Krzyża, prezentuje dzieje kościoła i parafii od początków XX wieku po dzień dzisiejszy.

5. Od niedzieli 28 kwietnia do końca wakacji w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Kielce w PRL-u”.

6. Jeszcze tylko do 30 czerwca br. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance prezentujemy wystawę fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9