Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Wsi Kieleckiej

plakat_basnie__medium_serdecznie zaprasza na wernisaż
“Baśnie i pejzaże”
do Dworku Laszczyków w Kielcach,
18 lipca 2013 (czwartek) o godz. 18.00.

Wystawa autorstwa Barbary Chorążek i Marka Hołdy to ciekawa synteza świata baśniowego i rustykalnego.
To niezwykłe połączenie, pozwoliło na zaaranżowanie ekspozycji, która urzeka kolorami i zaciekawia sposobem wykonania.

Barbara Chorążek stworzyła niebanalne pejzaże, w których dominuje gra światłocienia i monochromatyczne barwy. Wykonane techniką fakturalną tworzą niesamowite efekty wizualne.
Obrazy Marka Hołdy to nastrojowe, epickie krajobrazy w których zastosowano bogatą feerię barw. W jego twórczości odnajdziemy również motywy XIX – wiecznej wsi oraz elementy historyczne związane z detalami takimi jak mundury, broń, konie.

Barbara Chorążek – w 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem pracownię malarstwa pod okiem profesora Mariana Jarzemskiego w Instytucie Sztuk Pięknych im Jana Długosza w Częstochowie. Jej pasją niezmiennie jest malarstwo oraz rysunek. Każdy obraz Barbary Chorążek to idealne połączenia koloru i światła. Obrazy wykonuje własną, opracowaną metodą fakturalną. Jej cechą charakterystyczną są oprawy ze ściemniałych i wypłukanych deszczem desek.

Marek Hołda – naukę rysunku i malarstwa pobierał w pracowni Roman Breitenwalda. Uczestniczył m. in. w kilkudziesięciu międzynarodowych plenerach malarskich takich jak “Sztuka bez granic” w Domu Pracy Twórczej “Reymontówka” , “Barwy Małopolski” w Miechowie na Słowacji, Ukrainie i w Holandii. W tym roku artysta obchodzi 30-lecie pracy malarskiej.

Wystawa będzie prezentowana do 15 września 2013.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7