Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc zaprasza

muzeum_historiWYDARZENIA

1. 7 września w sobotę o godz. 10.00 odbędzie się inauguracyjne spotkanie Klubu nad Silnicą. Program „Jesienne radości i smuteczki” przedstawią Małgorzata Biesaga i Krzysztof Nawrot.

2. 10 września o godz. 17.00 Spotkanie Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

3. 13 września w godz. od 11 do 16 zapraszamy na Rynek wszystkich miłośników MANGI. Będzie to ostatnia okazja obejrzenia wystawy Anny Klimczak „Manghatering”. Autorka osobiście poprowadzi też warsztaty rysunku w stylu MANGA. Można będzie poznać sekrety rysunku i spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce.

NOWOŚCI…

1. Tylko do 12 września zapraszamy na wystawę czasowa prac w stylu manga Anny Klimczak pt. MANGATHERING prezentowaną w Małej Galerii.

Anna Klimczak znana w sieci jako „Yanosik” jest autorką pierwszej „polskiej mangi” pt. Vampire Delight wydanej w 2005 roku przez wydawnictwo KASEN oraz TEN`a wydanego w 2009 roku w antologii Japanfest przez wydawnictwo JPF.

2. Od 1 września na Rynku prezentowana jest wystawa plenerowa „Obrona Kielc we wrześniu 1939 r.” towarzysząca uprzednio „Wózkowi z historią” pod tym samym tytułem. Na wystawie możemy zapoznać się z okraszoną ciekawymi zdjęciami, historią walk stoczonych w okolicach Kielc w pierwszych dniach września 1939 r.

3. W związku z 50 – rocznicą śmierci biskupa Czesława Kaczmarka Muzeum Historii Kielc udostępniło na Rynku od 23 sierpnia 2013 r. wystawę planszową pt. „Biskupi kieleccy”. Na wystawie zaprezentowane zostały sylwetki wszystkich kieleckich biskupów od początków istnienia diecezji kieleckiej po dzień dzisiejszy. Można zobaczyć niepublikowane zdjęcia i dokumenty.

PRZYPOMINAMY, ŻE …

1. Od 17 lipca na placu NMP eksponowana jest ponownie wystawa „Był, Jest, Będzie…Plac Najświętszej Marii Panny”. Na 15 planszach można oglądać stare i nowe wcielenia tego powszechnie znanego miejsca, a przy okazji zapoznać się z jego historią.

2. Od 21 maja w Muzeum Historii Kielc czynna jest wystawa czasowa „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach„.

3. Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

4. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

5. Od 3 sierpnia Muzeum Historii Kielc prezentuje w Hali Legionów wystawę „Historia polonijnego ruchu sportowego w latach 1887-2011″.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1