Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiWYDARZENIA

1. 12 października, godz. 10.00 W Klubie nad Silnicą wystąpi zespół wokalny „Przyjaciele”, który przedstawi program pt. „W klimacie piosenki rosyjskiej”.

2. 14 października godz. 17.30 spotkanie Kieleckiego Klubu Kolekcjonera.

3. 16 października godz. 18 Zapraszamy na wernisaż wystawy Antoniego Myśliwca pt. „Iluzje i pejzaże”.

WYSTAWY

1. Od 25 września do końca listopada w warszawskim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego eksponowana jest wystawa „Józef Teliga (1914 – 2007)”.

Jest to biograficzna wystawa prezentująca niezwykły życiorys żołnierza wywiadu Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, współtwórcy NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, więźnia stanu wojennego, działacza Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników i Niezależnego Ruchu Ludowego „Solidarność”, a także jednego z odtwórców Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 planszach można zobaczyć dzieje całej interesującej rodziny Teligów, a także zdjęcia i dokumenty ilustrujące koleje życia jednego z „11 dzielnych” Ziemi Świętokrzyskiej.

2. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

Ważnym elementem wystawy są fotografie związane z postacią Władysława Huêta, profesora rysunku w kieleckiej Szkole Handlowej. Wystawa współtworzy wystrój zabytkowej willi, jednego z najpiękniejszych budynków miasta, którą Władysław Huêt zaprojektował i wybudował w 1908 r.

3. Od 20 września do 27 października w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc prezentujemy wystawę fotografii „Stanisław Lipka (1913-1993). Wystawa fotografii z daru rodziny”. Muzeum przygotowało ekspozycję kilkudziesięciu prac Stanisława Lipki cenionego przedstawiciela Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, będącą zapowiedzią wystawy monograficznej, która powstanie w oparciu o całość ofiarowanego daru.

4. Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

5. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6