Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_histori1. 26 października, godz. 10.00 W Klubie nad Silnicą prelekcja Marii Trylskiej pt. „Wyprawa szlakami historii państwa polskiego i polskiej literatury – Białoruś, Łotwa, Litwa”.

2. 26 października, godz. 17.00 W ramach XXXII Miedzynarodowego Festiwalu JEUNESSES MUSICALES odbędzie sie koncert kameralny z udziałem Ludmiły Worobec-Witek, Agnieszki Tomaszewskiej-Jasiak i Artura Jaronia.

3. 27 października godz. 12 Zapraszamy na spotkanie z cyklu „W samo południe” na wystawie Antoniego Myśliwca pt. „Iluzje i pejzaże”. Tym razem z autorem wystawy, znanym fotografikiem Antonim Myśliwcem. Na spotkaniu dostępne będą kolekcjonerskie katalogi wystawy z autografem autora oraz gadżety związane z wystawą.

4. 16 listopada godz. 17 Zapraszamy na spotkanie wspomnieniowe o znanym kieleckim plastyku Zbigniewie Kurkowskim.

WYSTAWY

Jeszcze tylko do 27 października w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc można oglądać wystawę fotografii „Stanisław Lipka (1913-1993). Wystawa fotografii z daru rodziny”. Muzeum przygotowało ekspozycję kilkudziesięciu prac Stanisława Lipki cenionego przedstawiciela Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, będącą zapowiedzią wystawy monograficznej, która powstanie w oparciu o całość ofiarowanego daru.

1. Od 11 października na Rynku można oglądać dwie wystawy planszowe. Pierwsza poświęcona jest dziejom Państwowego Instytutu Geologicznego w Kielcach, a druga historii kieleckiego harcerstwa.

2. Od 25 września do końca listopada w warszawskim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego eksponowana jest wystawa „Józef Teliga (1914 – 2007)”.

Jest to biograficzna wystawa prezentująca niezwykły życiorys żołnierza wywiadu Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, współtwórcy NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, więźnia stanu wojennego, działacza Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników i Niezależnego Ruchu Ludowego „Solidarność”, a także jednego z odtwórców Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 planszach można zobaczyć dzieje całej interesującej rodziny Teligów, a także zdjęcia i dokumenty ilustrujące koleje życia jednego z „11 dzielnych” Ziemi Świętokrzyskiej.

3. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

Ważnym elementem wystawy są fotografie związane z postacią Władysława Huêta, profesora rysunku w kieleckiej Szkole Handlowej. Wystawa współtworzy wystrój zabytkowej willi, jednego z najpiękniejszych budynków miasta, którą Władysław Huêt zaprojektował i wybudował w 1908 r.

4. Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

5. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2