Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiOd Nowego Roku obowiązują częściowo nowe ceny biletów do muzeum.

Dzieci i młodzież do ukończenia gimnazjum wchodzą tylko za złotówkę. Bez zmiany pozostaje cena biletu rodzinnego – ale za to mogą wejść na wystawy rodzice z dowolną liczbą swoich dzieci.

WYDARZENIA informacje dodatkowe

1. 13 stycznia, godz. 17 Spotkanie Świętokrzyskiego Towarzystwa Genealogicznego „SWIĘTOGEN”. Spotkanie poprowadzi Janusz Wilczewski, który przedstawi zagadnienie pt. „DUCHY W KWERENDACH i inne inszości”.

2. 19 stycznia 2014 r. w godz. 12.30–13.30 Muzeum Historii Kielc zaprasza na skwer Stefana Żeromskiego (przy pomniku Armii Krajowej) na Widowisko historyczne „Bitwa o Kielce styczeń 1945”.

Rekonstrukcji towarzyszy wystawa historyczna „Wyzwolenie Kielc 1945”.

W tym samym czasie w Muzeum Historii Kielc ul. Świętego Leonarda 4 można będzie obejrzeć film dokumentalny ze zdjęciami z wkroczenia wojsk radzieckich do Kielc a po zakończeniu inscenizacji na Skwerze Żeromskiego zapraszamy na multimedialna prezentację Konrada Maja o krzyżach przydrożnych wykonanych z elementów uzbrojenia zebranych z podkieleckich pobojowisk i towarzyszący jej pokaz „pamiątek” po broni pancernej z II wojny światowej.

W rekonstrukcji uczestniczą Grupy i Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych:

Batalion Tomaszów; Obeschlesien; Kampfgruppe Skarżysko; Grupa Bojowa Kielce; Klub Miłośników Historii Warszawa; Powstaniec Śląski; Berliner Mauer; 2 Berliński Pułk Piechoty; 4 Pułk Piechoty Legionów; Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2