Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum WYDARZENIA

1. 13 listopada o godz. 17 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne Klubu Miłośników Historii przy Muzeum Historii Kielc.

2. 16 listopada, godz. 10.00 Klub nad Silnicą – prelekcja Elżbiety Stec pt. „Sergiusz Piasecki – bandyta, pisarz”.

3. 16 listopada godz. 17 Zapraszamy na spotkanie wspomnieniowe o znanym kieleckim plastyku Zbigniewie Kurkowskim.

WYSTAWY

1. Od 31 października 2013 r. do końca listopada 2013 r. w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc gości HORROR – czyli wszelakie stwory, wampiry, duchy, strzygi, zmory i upiory, które straszą na mrocznej wystawie fotograficznej pt. „HORROR” Stowarzyszenia Fotograficznego CKfoto.pl.
Twórcami upiornej wystawy są: Anna Benicewicz-Miazga, Anna Góra-Klauzinska, Patryk Ptak, Ernest Klauziński, Krzysztof Zając, Anna Kamińska, Marcin J.Białek i Zdzisław Skuza.

2. Od 16 października do 12 stycznia 2014 r. Muzeum Historii Kielc prezentuje wystawę fotografii Antoniego Myśliwca pt. „Iluzje i pejzaże” z okazji jubileuszu 40 lecia pracy twórczej artysty. Wystawa jest pewnym podsumowaniem i retrospekcją, wyborem wśród setek, jeśli nie tysięcy prac, które są reprezentatywne dla drogi twórczej przebytej przez autora.

3. Od 25 września do końca listopada w warszawskim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego eksponowana jest wystawa „Józef Teliga (1914 – 2007)”.

Jest to biograficzna wystawa prezentująca niezwykły życiorys żołnierza wywiadu Armii Krajowej i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, współtwórcy NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, więźnia stanu wojennego, działacza Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników i Niezależnego Ruchu Ludowego „Solidarność”, a także jednego z odtwórców Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na 10 planszach można zobaczyć dzieje całej interesującej rodziny Teligów, a także zdjęcia i dokumenty ilustrujące koleje życia jednego z „11 dzielnych” Ziemi Świętokrzyskiej.

4. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

Ważnym elementem wystawy są fotografie związane z postacią Władysława Huêta, profesora rysunku w kieleckiej Szkole Handlowej. Wystawa współtworzy wystrój zabytkowej willi, jednego z najpiękniejszych budynków miasta, którą Władysław Huêt zaprojektował i wybudował w 1908 r.

5. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6