Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiWYDARZENIA

1. 4 grudnia, godz. 17 Kolejne spotkanie w tworzącym się Klubie Miłośników Historii (spotkania w każdą środę o godz. 17.)

2. 4 grudnia również godz. 17„Wieczór w muzeum”, tym razem prezentacja „Sztuka zestrzeni miasta – kielecka rzeźba plenerowa” Piotra Suligi.

3. 6 grudnia o godz. 18 w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Witolda Popielskiego pt. „WĘDRÓWKI W ŚWIECIE IMPRESJI”.

4. Przypominamy, że od listopada muzeum uruchomiło internetowe dyżury historyczne. Co środę w godz. od 11 do 12 i od 17 do 18 pracownicy muzeum dyżurują na Facebooku i Skypie (adres: muzeumhistoriikielc) i można się z nimi kontaktować w sprawach związanych z dziejami miasta i działalnością muzeum.

WYSTAWY

1. Od 2 grudnia w budynku Rektoratu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach ponownie udostępniona jest wystawa planszowa „Akademia Górnicza w Kielcach” prezentująca dzieje najstarszej polskiej wyższej uczelni technicznej.

2. Od 20 listopada do końca roku w Geoparku przy ul. Daleszyckiej 21 eksponowana jest wystawa planszowa Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Oddział Świętokrzyski -75 lat.

3. Od 16 października do 12 stycznia 2014 r. Muzeum Historii Kielc prezentuje wystawę fotografii Antoniego Myśliwca pt. „Iluzje i pejzaże” z okazji jubileuszu 40 lecia pracy twórczej artysty. Wystawa jest pewnym podsumowaniem i retrospekcją, wyborem wśród setek, jeśli nie tysięcy prac, które są reprezentatywne dla drogi twórczej przebytej przez autora.

4. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

5. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0