Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowości w KINIE MOSKWA

Dziennik panny służącej

Debiutująca w konkursie głównym tegorocznego Berlinale filmowa adaptacja słynnej powieści Octave’a Mirbeau pt. „Dziennik panny służącej”.

W poprzednich kultowych ekranizacjach Jean Renoira i Luisa Buñuela w roli niewinnej pokojówki oglądaliśmy niekwestionowane gwiazdy europejskiego kina Paulette Goddard i Jeanne Moreau; tym razem w tytułową bohaterkę wcieli się hipnotyzująca Lea Seydoux – laureatka Złotej Palmy w Cannes za „Życie Adeli”

Początek XX wieku, francuska prowincja. Célestine, śliczna młoda służąca przyjeżdża z Paryża do posiadłości Lanlaire. W nowym domu dziewczyna będzie musiała radzić sobie nie tylko z obowiązkami, ale również awansami pana domu i jego surową, wymagającą żoną. Wkrótce stanie się także obiektem erotycznej fascynacji ogrodnika Josepha.

W KINIE OD 5 CZERWCA

produkcja: Francja, Belgia , 2015
czas trwania: 96 min.
reżyseria: Benoit Jacquot
scenariusz: Benoît Jacquot, Hélène Zimmer
obsada: Léa Seydoux, Vincent Lindon, Clotilde Mollet, Hervé Pierre, Mélodie Valemberg, Patrick D’Assumçao, Vincent Lacoste, Joséphine Derenne, Dominique Reymond

W KINIE MOSKWA NADAL ZOBACZYĆ MOŻNA:

Rechotek

Pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata!

Wielka podróż czasem zaczyna się od żabiego skoku. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza na wyprawę przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Po drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?
„Nie spodziewałem się, że żaby potrafią tyle mówić i nie lubią wody (śmiech)” – powiedział Wojciech Mecwaldowski podkładający głos Rechotkowi. „To bajka o przyjaźni i spełnianiu marzeń, pełna naprawdę kumatego poczucia humoru” – dodał.

produkcja: USA/ Malezja , 2014
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Chuck Powers
scenariusz: Amir Hafizi, Chuck Powers
obsada: Polski dubbing: Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kammel, Marzena Rogalska, Lidia Sadowa, Jarosław Boberek.

KAPITAN SZABLOZEBYKapitan Szablozęby i skarb piratów

Dystrybucją filmu na terenie Skandynawii zajął się norweski oddział firmy Walt Disney Company, co samo w sobie stanowi znak jakości, potwierdzając familijne i rozrywkowe walory produkcji. Odliczając dni i mile morskie do premiery prezentujemy polski plakat filmu. A na nim wszystko, co stanowi gwarancję dobrej zabawy na otwartym morzu – płonące i płynące galeony, broń biała i czarna… bandera, wąsaty postrach mórz i kilku gotowych na wszystką przygodę gołowąsów. Ahoj, załogo! Ahoj, kapitanie Szablozęby!

Kapitan Szablozęby, postrach mórz i oceanów od Karaibów aż po kraniec świata, wraz ze swoją nieustraszoną załogą powraca do rodzimego portu. Podczas niebezpiecznej podróży w ręce piratów wpadła stara mapa, która wskazuje drogę na legendarną Wyspę Skarbów. Jak głosi plotka, skarbiec króla wyspy kryje wielkie bogactwo. Kapitan Szablozęby już szykuje się do rejsu, jednak chciwy konkurent, Bjorn Wredny, kradnie mu ukochany statek – „Mroczną Damę”. Złodziej nie wie, że pod pokładem skrył się 11-letni Paluch. Chłopiec, który od najmłodszych lat marzy o służbie pod banderą trupiej czaszki, ma teraz niepowtarzalną okazję, aby dowieść swojej przydatności. Dzięki odwadze i pomysłowości Palucha, Szablozębemu udaje się odzyskać okręt. Chłopiec zostaje oficjalnie przyjęty do załogi „Mrocznej Damy” i razem z piratami wyrusza na wyprawę swojego życia.

produkcja: Norwegia , 2014
czas trwania: 96 min.
reżyseria: John Andreas Andersen, Lisa Marie Gamlem
scenariusz: Lars Gudmestad.

Rozumiemy się bez słów

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

produkcja: Francja , 2014
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Eric Lartigau
scenariusz: Victoria BedosStanislas Carré de MalbergThomas BidegainEric Lartigau
obsada: Karin Viard, Francois Damiens, Eric Elmosnino, Louane Emera , Roxane Duran

Dzikie historie

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

„Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

produkcja: Argentyna, Hiszpania , 2014
czas trwania: 122 min.
reżyseria: Damián Szifrón
scenariusz: Damián Szifrón
obsada: Ricardo Darín, Oscar Martinez, Leonardo Sbaraglia, Rita Cortese, Erica Rivas, Julieta Zylberberg, Darío Grandinetti, Nancy Dupláa.

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.

Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

produkcja: Francja , 2014
czas trwania: 97 min.
reżyseria: Philippe de Chauveron
scenariusz: Philippe de Chauveron; Guy Laurent
obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel, Julia Piaton, Emilie Caen, Elodie Fontan

APARTAMENT

Nowy film producentów wielkiego przeboju polskich kin – „Świadectwa”, w którym zobaczymy niezwykłe, nigdy wcześniej nie publikowane materiały, pokazujące prywatne oblicze Jana Pawła II.

„Apartament” daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie wykorzystano niezwykłe, nie publikowane do tej pory materiały wideo, stanowiące zapis prywatnych wyjazdów, rozmów i spotkań Jana Pawła II. W filmie usłyszymy – między innymi – wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat – począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari – osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz TVP Piotr Kraśko. Muzykę skomponował Radzimir Dębski.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 73 min.
reżyseria: Maciej Czajkowski

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0