Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Święto Kielc w Kinie Moskwa

zanim sie pojawiles25 CZERWCA /sobota/ Kino Moskwa zaprasza na:

„MARATON FILMOWY: DZIEŁA SIENKIEWICZA NA DUŻYM EKRANIE, KONKURS WIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU”

w programie:
godz. 19:00 -19:45 Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu (życie, twórczość, ekranizacje filmowe)
godz. 20:00 – 22:55 projekcja filmu „Ogniem i mieczem”, 2h 55min.
godz. 23:10 – 2:35 projekcja filmu „Potop Redivivus”, 3h 25min.
godz. 03:00 – 5:41 projekcja filmu „Pan Wołodyjowski”, 2h 41min.

WSTĘP WOLNY

DUŻA SALA:
Zanim się pojawiłeś – nowość W NASZYM KINIE

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen w „Grze o Tron”) orazSam Claflin (Finnick w „Igrzyskach śmierci”) w ekranizacji bestsellerowej powieści „Zanim się pojawiłeś” autorstwa Jojo Moyes. Książka, która podbiła serca czytelniczek również w Polsce, zyskała opinię jednej z najpiękniejszych historii o miłości ostatnich lat i już doczekała się kontynuacji!

Louisa „Lou” Clark mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora, młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…
produkcja: USA , 2016
czas trwania: 110 min.
reżyseria: Thea Sharrock
scenariusz: Jojo Moyes
obsada: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer, Charles Dance, Brendan Coyle

Idol z ulicy – NOWOŚĆ

Film oparty na niesamowitej historii Mohammada Assafa, młodego Palestyńczyka mieszkającego w Strefie Gazy, który w 2013 roku wygrał program telewizyjny Arab Idol. Do głosowania na niego wzywał Palestyńczyków prezydent, a ze słowami wsparcia telefonował do Mohammada palestyński premier. Po jego zwycięstwie, na ulicach palestyńskich miast zapanowała euforia. Mohammad stał się promykiem nadziei, zjednoczył podzielonych konfliktami Palestyńczyków. Film opowiada historię młodego, skromnego chłopaka śpiewającego na weselach, który sprawił, że jego rodacy zapomnieli o wewnętrznych podziałach i niepowodzeniu w walce o niepodległość.

produkcja: Palestyna , 2016
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Hany Abu-Assad
scenariusz: Hany Abu-AssadSameh Zoabi

Alicja po drugiej stronie lustra – dubbing 2D

Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła, przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Szalony Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika.

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 113 min.
reżyseria: James Bobin
scenariusz: Linda Woolverton
obsada: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Andrew Scott.

SALA STUDYJNA:

Wszyscy albo nikt – PREMIERA

Nagrodzony na MFF w Tokio i nominowany do Cezara debiut Kheirona, popularnego nad Sekwaną komika irańskiego pochodzenia, to słodko-gorzka refleksja nad palącą kwestią multikulturowości.

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się… rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron. Debiutujący reżyser Kheiron, popularny francuski komik, opowiada w filmie prawdziwą historię swojego ojca, Hibata.

Akcja zawiązuje się na początku lat 80. Hibat, pełen zapału i młodzieńczych ideałów, bierze udział w rewolucji, która obala szacha Iranu. Po wyjściu z więzienia spotyka Fereszte, miłość swojego życia. Jednakże, zamiast oczekiwanej demokracji, w Iranie nastaje islamska dyktatura i zakochani muszą zmagać się z dużo większymi problemami. Wydaje się, że jedynym wyjściem jest ucieczka z kraju. I wyjazd do Francji. Czy będzie to jednak dla nich happy end?

Dramatyczne perypetie i historyczne wydarzenia wielkiej wagi, a przy tym groteska i humor. Ironiczne oko reżysera wychwyca wszelkie absurdy dyktatury, tak podobne pod każdą szerokością geograficzną.

„WSZYSCY ALBO NIKT” to film bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach, pozwalający lepiej zrozumieć problemy bliskowschodnich migrantów. Porównywany do słynnego „Kurczaka ze śliwkami” Marjane Satrapi.

„Odważny film na trudne tematy społeczne” À voir à lire

produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 102 min.
reżyseria: Kheiron
scenariusz: Kheiron
obsada: Leïla Bekhti Kheiron Gérard Darmon

Wszystkowidząca – PREMIERA

„Gra o tron” dla najmłodszych. Porywająca opowieść zabierająca widzów do świata pełnego przygód i magii.

Dina ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomogła rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a Drakan chce przejąć władzę. Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Dina chce uciec z zamku, ale aby to zrobić, będzie musiała przejść przez legowisko smoków. Będzie to wyjątkowa trudna i obfitująca w niebezpieczne przygody przeprawa…

Scenarzystą filmu jest zdobywca Oscara – Anders Thomas Jensen, scenarzysta m.in. „W lepszym świecie” i „Wesele w Sorrento” Susanne Bier czy „Księżnej” z Keirą Knightley i Ralphem Fiennesem w rolach głównych.

Film w polskiej wersji językowej.
produkcja: Dania , 2015
czas trwania: 96 min.
reżyseria: Kenneth Kainz
scenariusz: Anders Thomas Jensen
obsada: Jakob Oftebro, Allan Hyde, Olaf Johannessen

Wojna

Film nominowany do tegorocznego Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”, nagrodzony przez publiczność na festiwalu w Portland w 2015 r., pokazywany m.in. w Wenecji, Göteborgu, Palm Springs, Zagrzebiu i Zurychu.

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria, musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

„Wojna” jest zarówno thrillerem wojennym, jak i dramatem sądowym – i w obu przypadkach pozostaje obrazem znakomitym, bardzo realistycznym. Za wyjątkiem głównych postaci, filmowych wojskowych odgrywają prawdziwi duńscy żołnierze służący w Afganistanie. Obraz określany jest przez krytykę mianem jednego z najbardziej inteligentnych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

NAGRODY I FESTIWALE:
Oscary 2016 – najlepszy film nieanglojęzyczny (nominacja)
2016 Bodil Awards – najlepszy film, aktor, aktorka, aktor drugoplanowy (nominacje)
2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Göteborgu, najlepszy film nordycki (nominacja)
2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Palm Springs, nagroda publiczności
2016 – Robert Festival, nagroda dla najlepszej aktorki – Tuva Novotny
2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tromsø, nagroda Aurory dla reżysera Tobiasa Lindholma (nominacja)
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, najlepszy film (nominacja)
2015 – Festiwal Filmowy w Zagrzebiu, najlepszy film (nominacja)
2015 – Festiwal Filmowy w Zurychu, najlepszy film (nominacja)
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Reykjaviku

produkcja: Dania , 2015
czas trwania: 115 min.
reżyseria: Tobias Lindholm
scenariusz: Tobias Lindholm
obsada: Pilou Asbæk Tuva Novotny Dar Salim

Baby bump

Baby Bump to nagrodzony na festiwalu w Wenecji najmocniejszy, polski debiut ostatnich lat. Zwycięzca 3. edycji Biennale College – Cinema, warsztatów poświęconych rozwojowi i produkcji projektów filmowych, które muszą być zrealizowane w 12 miesięcy. Wyprodukowany w Polsce w ramach grantu i wsparcia merytorycznego Biennale College – Cinema przy Weneckim festiwalu filmowym. Zaprezentowany na festiwalu we wrześniu 2015 roku.

Baby Bump to odważny film Kuby Czekaja podejmujący tematykę etapu życia, przez który przechodzi każdy z nas: dojrzewanie. Reżyser osadził swoich bohaterów w świecie groteski, odwołuje się do komiksowej scenerii, łączy różne techniki filmowe, bawi się obrazem oraz dźwiękiem. Główni odbiorcy filmu to młodzi ludzie w wieku 17-24 lata. Niekonwencjonalny i oryginalny sposób realizacji filmu przyciągnie widownię kin studyjnych. Natomiast sukcesy festiwalowe zachęcą fanów kina artystycznego oraz widzów oczekujących od kina wyższego poziomu rozrywki i sztuki.

Wszyscy czegoś od ciebie chcą, a ty najchętniej stałbyś się niewidzialny. Jesteś na wojnie w domu i w szkole. Regularnie przegrywasz. To co widzisz w lustrze zaczyna cię przerażać. Twój wewnętrzny głos powtarza ci, że jesteś nikim. A poza tym, o co chodzi z tymi dziewczynami? Dlaczego ludzie w ogóle chcą się całować? I jeszcze ta jedna, która czegoś od ciebie chce. Witaj w świecie Mickiego Housa. Jego historia skutecznie przypomni ci, że dorastanie nie jest dal dzieci.

„Baby Bump” – nagrodzony na ostatnim festiwalu w Wenecji – to „objawienie reżyserskiej indywidualności, najbardziej wyrazistej od lat” według Tadeusza Sobolewskiego. Zdaniem amerykańskiej krytyki „niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya”. „Przekraczający granice kina niezwykły filmowy komiks”, który „chwyci cię od samego początku i nie puści już do końca”. Dziki, punkowy, niepoprawny!

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Kuba Czekaj
scenariusz: Kuba Czekaj
obsada: Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Sebastian Łach, Rafał Maćkowiak, Halina Rasiakówna, Weronika Wachowska, Andrzej Mastalerz, Dominika Krasowska

Tydzień Mami Fatale

Film powstał na bazie 1. sezonu serialu Mami Fatale wyprodukowanego przez Studio Miniatur Filmowych i Grupę Smacznego. Film ma patronat m.in. miesięcznika Bliżej przedszkola.

„Mami Fatale” to jeden z najlepszych i najbardziej docenianych przez krytyków oraz widzów polskich seriali animowanych ostatnich lat. Jej wartość doceniono też zagranicą. „Mami Fatale” była emitowana m.in. w Argentynie, Estonii, Rosji, Finlandii, Gruzji oraz na Ukrainie, a nawet na Tajwanie.

W sielskiej chatce pośród wzgórz i lasów mieszka Mami Fatale, najlepsza kucharka na świecie, z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem. Każdego dnia beztroską atmosferę małego domku burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Mimo drobnych złośliwości Prosiaka zawsze jednak zwycięża przyjaźń, a przysmaki z kuchni Mami Fatale ratują całą trójkę z opresji. Ich przygody opisuje Narrator – znanym głosem Roberta Makłowicza.

Informacje o serii:

Grupa docelowa: dzieci 3-8 letnie

Czas trwania: 67 min.

Reżyser nadzorujący: Łukasz Kacprowicz

Nagrody:

Tarnowska Nagroda Filmowa Jury Dziecięcego 2012, 2013, 2014;

wyróżnienie na festiwalu Kinojazda, Nowy Sącz 2012,

O!PLA 2015 Złoty Tobołek Koziołka Matołka w kategorii: Teraz wczesnoszkolne dzieci mają głos (odcinek „Italiano”).

Pokazy festiwalowe:

TIFF Kids International Festival, Toronto, Kanada 2013,
Klik Amsterdam Animation Festival, 2013

produkcja: Polska

FILMOWE SUPERCZWARTKI CZERWIEC 2016r.
„CZERWIEC Z KINEM AZJATYCKIM”

CENA 10 ZŁ

Jak Ojciec i Syn

30.06.2016 godz. 18:10 /S/

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach. Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak – w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu – wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

produkcja: Japonia , 2013
czas trwania: 120 min.
reżyseria: Hirokazu Koreeda
scenariusz: Hirokazu Koreeda
obsada: Masaharu Fukuyama; Machiko Ono; Jan Fubuki; Yôko Maki; Rirî Furankî; Shôgen Hwang.

PLENEROWE KINO LETNIE NA KIELECKIM RYNKU

FILM NIEMY Z MUZYKĄ NA ŻYWO

28 czerwiec 2016 /wtorek/ GODZ. 21:00

„ŚNIEŻKA” rok produkcji 2012

Akcja baśni Grimm została przeniesiona do przedwojennej Hiszpanii i osadzona w świecie korridy. Król nie jest tu władcą baśniowej krainy, ale najsłynniejszym matadorem swego pokolenia. Kiedy zostaje okaleczony i przykuty do łóżka, pielęgniarka, a wkrótce żona, kryguje się na jego troskliwą opiekunkę. W rzeczywistości izoluje go od świata (a szczególnie od córki), oddając się przy okazji własnym perwersyjnym zabawom. Śnieżka z wiekiem staje się coraz większym utrapieniem dla macochy, która w końcu zechce się jej pozbyć. „Śnieżka” w rodzimej Hiszpanii obsypana została nagrodami, w tym 10 lokalnymi odpowiednikami amerykańskich Oscarów.

Reżyseria: Pablo Berger, gatunek: Dramat/ Fantasy/ Niemy; produkcja: Belgia/ Francja/ Hiszpania; rok produkcji: 2012r.; czas trwania: 104 min.

MUZYKA NA ŻYWO w wykonaniu zespołu Greger Garage w składzie:

Przemek Greger – gitara elektryczna, Rafał Gęborek – trąbka, Kuba Sojka – perkusja, Paweł Janaszek – bas.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2