Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

REPERTUAR KINA MOSKWA

Dziewczyna z pociaguOd piątku w naszym kinie premierowo film “Historia Marii”, “Burn burn burn” oraz nowość – “Dziewczyna z pociągu”.
Dla najmłodszych polecamy film “Jak zostać kotem”.

23 października o godz. 15:30, zapraszamy na film “Ostatnia rodzina” w ramach spotkań “Niedziela u Andrzeja”. Bilety 12 zł.
Andrzej Kozieja /1960-2016/ przyjaciel kina Moskwa, filolog języka polskiego, kulturoznawca, wykładowca Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, wielki miłośnik filmu, autor wielu programów edukacji filmowej. W kinie Moskwa zapoczątkował cykl spotkań pod nazwą “Niedziela u Andrzeja” , który to cykl chcemy kontynuować mimo braku Andrzeja. Spotkania będziemy planować w ostatnią lub przedostatnią niedzielę miesiąca, w zależności od specyfiki naszego repertuaru, bilety na film będą w niższej cenie 12,00 zł.

2 PRZEGLĄD KIELECKIEGO KINA NIEZALEŻNEGO
24. X.2016 godz. 18:00.
Po sukcesie pierwszej edycji Przeglądu, organizator – Stowarzyszenie Kultury Filmowej „Kino Mówi” po raz drugi zaplanował spotkanie z młodymi twórcami, tymi którzy dopiero zaczynają, tymi, którzy już na swoim koncie mają kilka Konkursów Filmowych i Nagród oraz tymi doświadczonymi, a wszystko po to, aby móc porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, nabrać sił i inspiracji do dalszej filmowej pracy.
W przeglądzie swoje filmy na dużym ekranie zaprezentują między innymi: Piotr Kisiel, Mikołaj Wróbel, Kamil Brandenburg, Salomon Zaczek, Kinga Dulińska.

CENA BILETU – 5 zł – bilety w sprzedaży w kasie kina

“War Room. Siła modlitwy”

23 października 2016 r. na godz. 18:00
zapraszamy na projekcję filmu “War room. Siła modlitwy” organizowaną przez Ruch Światło-Życie diecezji kieleckiej.

Przykuwający uwagę dramat rodzinny skupiony na sprawach wiary i ukazujący siłę modlitwy. Pełen humoru i ciepła – pokazuje moc, którą wiara daje w małżeństwie, rodzicielstwie, karierze zawodowej, przyjaźni oraz we wszystkich innych sferach życia.

Tony i Elizabeth Jordan mają wszystko: wspaniałą pracę, piękną córkę i wymarzony dom. Pozory jednak mylą. Ich świat w rzeczywistości rozpada się pod ciężarem umierającego małżeństwa. Podczas gdy on wygrzewa się w blasku sukcesów zawodowych, flirtując na prawo i lewo, ona poddaje się narastającej frustracji i goryczy. Ich życie przybiera jednak nieoczekiwany obrót, gdy Elizabeth poznaje pannę Clarę i zostaje zmuszona do stworzenia sali narad wojennych – “war room” – oraz opracowania planu taktycznego modlitwy za swoją rodzinę. W czasie, gdy Elizabeth stara się walczyć o najbliższych, na jaw wychodzą rozterki Tony’ego. Musi zdecydować, co tak naprawdę liczy się w jego życiu.

Cena biletu 10 zł

produkcja: USA , 2015; czas trwania: 120 min.; reżyseria: Alex Kendrick; scenariusz: Alex Kendrick, Stephen Kendrick
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=ODXFTHNdPQk&feature=youtu.be

SALA “MOSKWA”

„DZIEWCZYNA Z POCIĄGU” – NOWOŚĆ!
W KINIE OD 21 DO 27 PAŹDZIERNIKA

Każdego dnia dokładnie o 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Nowym Jorku. Każdego dnia spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Rachel to samotna, uzależniona od alkoholu kobieta. Podczas podróży zaczyna obsesyjnie podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia…

DZIEWCZYNA Z POCIĄGU (od studio DREAMWORKS PICTURES) to film na podstawie jednego z największych hitów wydawniczych na świecie ostatnich lat (również w naszym kraju). Książka jest absolutnym bestsellerem. Producentem filmu jest Mark Platt znany z takich tytułów jak: „Drive”, nominacja do Oscara za „Most Szpiegów”. Intrygująca (dla obu płci) zagadka morderstwa, chwytający za serce (zwłaszcza dla kobiet), dramat kobiety po utracie męża oraz ciekawe portrety trzech kobiet i ich namiętności. Film jest najlepszym połączeniem motywów i klimatów książek Stephena Kinga, Gillian Flyn i najlepiej sprzedających się szwedzkich thrillerów. Thriller, jakiego nie było w kinach od czasu „Milczenia owiec” i „Niemoralnej propozycji”.

produkcja: USA , 2016; czas trwania: 112 min.; reżyseria: Tate Taylor; scenariusz: Erin Cressida Wilson; obsada: Emily Blunt, Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Justin Theroux, Luke Evans, Edgar Ramirez, Laura Prepon, Allison Janney
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=yM8TdvdUXpg

„OSTATNIA RODZINA”
Uhonorowana Wielką Nagrodą „Złote Lwy” oraz Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności na 41. FF w Gdyni – „Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Andrzej Seweryn został dwukrotnie uhonorowany wyróżnieniem dla Najlepszego Aktora (na MFF w Locarno i FF w Gdyni), Aleksandra konieczna otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej (FF w Gdyni). Podczas festiwalu filmowego w Gdyni, film zdobył również liczne wyróżnienia, w tym: Nagrodę Onetu „Odkrycie festiwalu”, Kryształową Gwiazdę Elle oraz Złotego Kangura.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

produkcja: Polska , 2016; Czas trwania: 124 min.; reżyseria: Jan P. Matuszyński; scenariusz: Robert Bolesto; obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra, Zofia Perczyńska, Danuta Nagórna, Alicja Karluk, Magdalena Boczarska
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=Z4CewIh5W1Y

„WOŁYŃ”
„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Mała wioska w południowo-zachodniej części Wołynia, zamieszkała przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Rok 1939. Zosia Głowacka jest zakochana w ukraińskim chłopcu z tej samej wsi. Jednak ojciec postanawia wydać ją za najbogatszego gospodarza, Polaka Macieja Skibę, znacznie starszego od niej wdowca z dwójką dzieci.

Życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a niemal dwa lata później niemiecki atak na ZSRR. Przez następny rok trwa polowanie i brutalne mordy na Żydach. Tymczasem ukraińskie aspiracje do stworzenia niepodległego państwa, choć nie zyskały poparcia Niemców, wciąż rosną. Rośnie też napięcie między polskimi i ukraińskimi sąsiadami. Dochodzi do zatargów, znikają ludzie. Do wsi docierają wieści o krwawych zdarzeniach na wschodzie Wołynia. W końcu, latem 1943 roku, wybucha pożoga mordów i okrucieństwa. Oddziały UPA atakują polskie osady, a Polacy niekiedy z równą bezwzględnością biorą odwet na Ukraińcach. Pośród tego morza nienawiści Zosia próbuje ocalić swoje dzieci.

produkcja: Polska , 2016; czas trwania: 149 min.; reżyseria: Wojciech Smarzowski; scenariusz: Wojciech Smarzowski; obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Adrian Zaremba, Jacek Braciak, Tomasz Sapryk, Izabela Kuna, Jarosław Gruda, Wasyl Wasylik
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=5WetxiRlkek

DLA DZIECI

„JAK ZOSTAĆ KOTEM”

TYLKO SOBOTA I NIEDZIELA GODZ. 11:15
SALA MOSKWA
Kto mógłby wiedzieć lepiej, „Jak zostać kotem”, jeśli nie Tomasz Kot?! Najpopularniejszy krajowy aktor gra pierwsze… wąsy w dubbingu najnowszej komedii Barry’ego Sonnenfelda, gdzie w dwóch wcieleniach (ludzkim i kocim!) zastępuje samego Kevina Spaceya. W obsadzie familijnej produkcji autora „Facetów w czerni” i „Rodziny Addamsów”, obok oscarowej gwiazdy „House of Cards” występują – zdobywca Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Christopher Walken („Pulp Fiction”), laureatka Złotego Globu – Jennifer Garner („Juno”) oraz popularny gwiazdor młodego pokolenia – Robbie Amell („The Duff [#ta brzydka i gruba]”).

„Jak zostać kotem” to przezabawna opowieść, przynosząca odpowiedzi na odwieczne pytania – ile żyć mają koty oraz czy mruczki zawsze spadają na cztery łapy? Gratka dla widzów w każdym wieku. Na tym filmie po prostu będzie się śmiało!

Tom Brand (Kevin Spacey) jest multimilionerem, jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Stoi na czele firmy, budującej najwyższy wieżowiec na półkuli północnej. Niestety, brak czasu i liczne obowiązki oddalają biznesmena od rodzinnego życia. Wszystko zmienia się, gdy na jedenaste urodziny jego córka Rebeka prosi rodziców o nietypowy prezent – kota. Chociaż Tom nie przepada za zwierzętami, postanawia spełnić życzenie i wyrusza na zakupy. Trafia do tajemniczego sklepu zoologicznego. Od jego właściciela, ekscentrycznego Felixa Granda (Christopher Walken), kupuje kota o imieniu Puszek. Niestety w drodze na imprezę urodzinową Tom ma wypadek. Kiedy odzyskuje świadomość, odkrywa, że… został uwięziony w ciele Puszka! Prawdziwe kłopoty, ale i zabawa, zaczną się, gdy zakupiony przez Toma kot trafi w ręce jego córki. A on sam odkryje, że ma tylko tydzień, by znaleźć sposób na powrót do normalnej postaci. W przeciwnym wypadku już na zawsze pozostanie kotem!
produkcja: Francja , 2016; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Barry Sonnenfeld; scenariusz: Gwyn Lurie, Matt Allen, Caleb Wilson, Daniel Antoniazzi, Ben Shiffrin; obsada: Kevin Spacey, Jennifer Garner, Christopher Walken, Robbie Amell, Malina Weissman.
ZWIASTUN https://www.youtube.com/watch?v=C-TIOlsBvSY

SALA “STUDYJNA”

„BURN BURN BURN” – PREMIERA!

Piękny, ciepły, słodko – gorzki film o oswajaniu odchodzenia, sile przyjaźni i tym, że szaleństwo bywa bardzo wartościowe.
Pełen czarnego humoru, onirycznych scenerii, postaci często “odklejonych” od rzeczywistości
To wszystko składa się na wartki, sprawnie nakręcony i zagrany film, który zostawia widza z dobrymi myślami – wzrusza, ale budzi uśmiech.
produkcja: Wielka Brytania , 2015; czas trwania: 106 min.; reżyseria: Chanya Button; scenariusz: Charlie Covell; obsada: Laura Carmichael, Chloe Pirrie, Joe Dempsie, Jack Farthing, Alison Steadman, Nigel Planer, Jane Asher, Alice Lowe
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=_g1hMTF2VA0

„HISTORIA MARII” – PREMIERA!
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, gdy ktoś wyłącza Ci dwa najważniejsze zmysły – wzrok i słuch, a jedyne co pozwala Ci żyć to dotyk, węch i smak? Nie widzisz kolorów, ani twarzy Twoich bliskich. Nie słyszysz muzyki, ani śmiechu dzieci. Jedyne co znasz to ciemność i cisza.

Historia Marii opowiada o losach 14-letniej Marie Heurtin, która od urodzenia żyje w świecie mroku. Jak dzikie zwierze uwięzione w klatce ze strachu i zagubienia. Nie potrafi się komunikować, nikt nie daje jej nadziei. Dopiero, gdy trafia pod skrzydła siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej potencjał, dziewczynka powoli zaczyna budzić się do prawdziwego życia.
To poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat, zatytułowane Ames en prison (przetłumaczone na angielski jako Imprisoned Souls/Uwięzione dusze). Książka bardzo szybko zyskała popularność, miała wiele wydań i przetłumaczono ją na kilka języków.
Kolejną inspiracją reżysera była również Helen Keller, znacznie bardziej znana amerykańska odpowiedniczka Marie Heurtin, urodzona 5 lat później w Stanach Zjednoczonych, która utraciła wzrok i słuch w wieku 19 miesięcy. W wyniku terapii prowadzonej przez jej niewidomą nauczycielkę Anne Sullivan, Keller nauczyła się pisać, czytać i mówić, a potem została pisarką i społeczną aktywistką.

produkcja: Francja , 2014; czas trwania: 95 min.; reżyseria: Jean-Pierre Améris; scenariusz: Jean-Pierre Améris, Philippe Blasband; obsada: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon, Noémie Churlet, Gilles Treton, Laure Duthilleul, Martine Gautier, Patricia Legrand
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=gWGiksHPduI

„ZAGUBIENI”
Petr Zelenka, jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów, powraca po 6 latach przerwy z komedią „Zagubieni”. Nowy film twórcy „Roku diabła”, „Guzikowców”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” i „Braci Karamazow” to pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks „nieuczestniczenia we własnej historii”.

Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

W swojej szalonej komedii Zelenka pokazuje, że historię pisze się nieustannie od nowa. Wszystko to z inteligentną ironią, w duchu padających w filmie słów Hrabala: Czesi to śmiejące się bestie. „Zagubieni” aż proszą się o polską odpowiedź, która zmierzyłaby się z naszą własną historią.

produkcja: Czechy , 2015; czas trwania: 107 min.; reżyseria: Petr Zelenka
scenariusz: Petr Zelenka; obsada: Martin Myšička, Jitka Schneiderová, Marek Taclík, Stanislas Pierret, Jana Plodková, Václav Neužil, Tomáš Bambušek, Vladimír Škultéty
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=83G7nx2Re_Q

“Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”

Co kryje się pod słowem “miłość”?

Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty. W intymnym dialogu trzech osób dawne urazy i głęboko ukryte emocje powoli wychodzą na powierzchnię. Terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji.

W kinie dokumentalnym Pawła Łozińskiego ból bywa często czymś szlachetnym – źródłem siły, impulsem do zmiany, demonem, którego można oswoić i dla którego zawsze znajdzie się w głowie odpowiednia klatka. Bez względu na to, czy reżyser opowiada o pacjentach oddziału chemioterapii, nostalgicznej pańci ze swojej kamienicy czy szukającym prawdy o losach swojej rodziny Henryku Grynbergu, ból wypowiedziany i nazwany jest obietnicą skutecznej terapii. Podglądanie w pracy wybitnego krakowskiego psychologa Bogdana de Barbaro to zatem nie tylko relacja z niedostępnego zazwyczaj dla kamery gabinetu psychoterapeuty. To również autotematyczna opowieść o kinie, które leczy.

De Barbaro rozmawia z dwiema kobietami: matką i córką. Łoziński stawia przed nimi kamerę i rejestruje cykl pięciu spotkań. Jak w ogóle doszło do tej sytuacji, przy założeniu, że obaj panowie chcieli dalej pracować w zawodzie? Co z etyką zawodową? Powiedzmy enigmatycznie, że psychoterapeuta i dokumentalista znaleźli satysfakcjonujący kompromis, nie przesunęli moralnej granicy, w czym pomógł im fakt, że celem filmu nie jest ekshibicjonizm bohaterek, tylko analiza procesu terapeutycznego. Zakwitłe na gruncie obyczajowych zmian mity o psychoterapii nie są wcale pieśnią przeszłości – przepracowywanie problemów na kozetce wciąż bywa traktowane jako moda i snobizm, albo – w przypadku mężczyzn – jako oznaka słabości. Zwłaszcza w patriarchalnej kulturze, która kategorycznie definiuje pierwiastki męskie i kobiece.

produkcja: Polska , 2016; czas trwania: 76 min.; reżyseria: Paweł Łoziński; scenariusz: Paweł Łoziński; obsada: Ewa Szymczyk; Hanna Maciąg; Bogdan de Barbaro
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=WHFrdWcggU8

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7