Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Repertuar Kina MOSKWA od 9.10

panie dulskiePREMIERY I NOWOŚCI

Pilecki

Film powstał dzięki indywidualnym darczyńcom. Polscy widzowie czekają na niego od wielu lat.

Witold Pilecki. Ochotnik do Oświęcimia. Zorganizował tam ruch oporu. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Jeden z Żołnierzy Wyklętych. Bohater narodowy. Dostał wyrok śmierci. Do dziś nie ma pewności, gdzie zosatł pochowany, ale pamięć o nim wciąż żyje.

“Pilecki” to dokument fabularyzowany w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Przedstawia jednego z największych bohaterów narodowych.

Film opowiada historię Witolda Pileckiego od czasów młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Marcin Kwaśny. Towarzyszą mu m.in.: Piotr Głowacki i Małgorzata Kowalska.

W części dokumentalnej filmu wystąpił syn rotmistrza Andrzej Pilecki. To dzięki jego wypowiedziom powstał dotąd nieznany, prywatny obraz legendarnego Żołnierza Wyklętego, widzianego oczami kilkuletniego chłopca.

WITOLD PILECKI (1901 – 1948) to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.

Od 2009 roku Stowarzyszenie Auschwitz Memento regularnie poszukiwało więc środków na film o Pileckim w polskich instytucjach. Słano prośby, składano wnioski, brano udział w konkursach. Bezskutecznie. W ciągu trzech lat Stowarzyszenie zrealizowało pięć historycznych filmów dokumentalnych, które były emitowane w TVP, ale na film o jednym z największych polskich bohaterów nie mogło znaleźć środków ani w agendach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ani w Ministerstwie Obrony Narodowej, ani w urzędach marszałkowskich.

Film o rotmistrzu Pileckim udało się jednak zrealizować, dzięki indywidualnym darczyńcom i w 2015 roku, tj. 67 lat po śmierci tego wyjątkowego człowieka, możemy go Państwu zaprezentować…

Film od 13 lat!!

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 80 min.
reżyseria: Mirosław Krzyszkowski
obsada: Marcin Kwaśny, Małgorzata Kowalska, Piotr Głowacki, Andrzej Pilecki

Panie Dulskie

Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów „Śluby panieńskie” i „Przedwiośnie” rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz.

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje ze ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: „Generał Nil”, „Galerianki”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz” czy „Róża” Wojtka Smarzowskiego. Film zrealizowany jest przy udziale finansowym Miasta Lublin, gdzie rozgrywa się akcja filmu. „Panie Dulskie” są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Panie Dulskie” to opowieść uniwersalna i ponadczasowa, która uświadamia współczesnemu widzowi, że nie żyje on tylko tu i teraz, w jednej dacie, ale żyje również sto lat temu, bo wszystko co wydarzyło się kiedyś, wpływa na niego, wpływa na jego historię. Człowiek jest zakorzeniony w swojej przeszłości bardziej niż myśli. Filip Bajon

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 91 min.
reżyseria: Filip Bajon
scenariusz: Filip Bajon
obsada: Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman, Diana Zamojska, Marianna Zydek, Mateusz Kościukiewicz, Sławomir Orzechowski, Olgierd Łukaszewicz, Władysław Kowalski, Sebastian Fabijański

PORANKI DLA DZIECI

Agi Bagi część 1

AGI BAGI na DZIECIĘCE PORANKI.

BILET ULGOWY 10 ZŁ, NORMALNY 12 ZŁ

Bajka składa się z 13 odcinków po 11 minut, które podzielone są na bloki po 60 minut.

„Agi Bagi”- nowa polska bajka o tematyce ekologicznej.

Opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi, oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy mieszkańcami tej planety, plemionami Agingów i Bagingów. W każdym odcinku Agingi i Bagingi wspólnie rozwiązują problem, który wywiera niekorzystny wpływ na środowisko. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem i pokazujemy jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.Prezentując przygody bohaterów, w unikatowy sposób przemyca ważne elementy edukacyjne, które są tak istotne na etapie rozwoju dziecka.

Bajeczki zostały wykreowane jako projekt skierowane do „młodszych przedszkolaków”. Jest to wesoły i ciepły film dla widowni w wieku 2-5 lat z delikatnym, nienachalnym, edukacyjnym przesłaniem.

Oceniany przez specjalistów z branży międzynarodowej, jako pierwszy tak unikatowy projekt, którego kolory i fabuła są perfekcyjnie opracowane dla tej grupy odbiorców.

ZAPRASZAMY

Część 1 od 9 PAŹDZIERNIKA

Część 2 od 16 PAŹDZIERNIKA
produkcja: Polska , 2015

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA:

Chemia

FILM „CHEMIA” – KOCHAJ JAKBY JUTRA MIAŁO NIE BYĆ!

Czy nadzieja ma jakieś granice? Czy miłość wszystko przetrzyma? To pytania, które stawia odważny film „Chemia” – najpiękniejszy polski film o miłości. Już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicznych mediów. Prestiżowy amerykański portal Variety ekskluzywnie opublikował pierwszy zwiastun filmu. Film „Chemia” reprezentuje Polskę na rozpoczynającym się właśnie festiwalu filmowym w Karlowych Warach.

„Chemia” to porywająca opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.

„To energetyzująca love story o głodzie życia” – tak filmem „Chemia” zachwyca się prestiżowy amerykański „Hollywood Reporter”.

Film „Chemia”, to nie tylko inspirowana życiem opowieść o wielkiej miłości, ale także szansa, żeby realnie pomóc. Idąc na film CHEMIA, widz wspiera leczenie kobiet w ciąży chorych na raka.
Zobacz spot: https://youtu.be/zpTCrPAzsaI

To wynik współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, która prowadzi program Boskie Matki – spełnione marzenie założycielki Fundacji – Magdaleny Prokopowicz, która postanowiła urodzić dziecko mimo diagnozy raka. Film „Chemia” powstał na kanwie wydarzeń z jej życia. Reżyserem filmu jest jej mąż – Bartek Prokopowicz. „Chemia” jest przede wszystkim opowieścią o nadziei silniejszej niż strach, o tym, że warto kochać jakby jutra miało nie być.
Reżyser tłumaczy: „To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość. To film o umiejętności odchodzenia, ale także o tym, że trzeba czerpać z życia, póki żyjemy ”.

Marta Ozimek-Kędzior z Fundacji Rak’n’Roll, przekonuje, że to bardzo ważny film, bo daje nadzieję, że życie nie kończy się wraz z diagnozą.
„Film Chemia pokazuje, że z rakiem można żyć, a nawet dawać życie, że można kochać i być szczęśliwym. To idee, które wyrosły z Magdy i po to powstała Fundacja Rak’n'Roll. Żeby zmieniać schemat myślenia o chorobie nowotworowej powstało fundacyjne hasło rak to nie wyrok! Premiera filmu zbiega się z uruchomieniem przez Fundację Programu Boskie Matki – kompleksowej opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka. To spełnienie marzenia Magdy: zapewnienie kobietom profesjonalnej pomocy i uświadamianie społeczeństwa, że w ciąży można się leczyć onkologicznie i urodzić zdrowe dziecko. Tym bardziej cieszy nas, że film również promuje ideę Boskich Matek”- mówi.

W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi Blues”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).

W KINIE OD 2 PAŹDZIERNIKA 2015.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Bartosz Prokopowicz
scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Bartosz Prokopowicz
obsada: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt , Danuta Stenka, Eryk Lubos, Adam Woronowicz.

Czy naprawdę wierzysz? -

WERSJA Z NAPISAMI ORAZ Z LEKTOREM

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają dziać się prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomną dziewczynę w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się… Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe (?) spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.

produkcja: USA , 2015
czas trwania: 115 min.
reżyseria: Jon Gunn
scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon
obsada: Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega

Mama Tina

W KINIE OD 2 PAŹDZIERNIKA

Film przedstawia niezwykłą, opartą na faktach, historię Irlandki, Christiny Noble, która poświęciła życie na ratowanie tysięcy dzieci w Wietnamie.

Niezwykła historia kobiety, która poświęciła życie na ratowanie dzieci. Urodzona w Dublinie Christina Noble, śladem Hioba, od najmłodszych lat doświadczała kolejnych krzywd od losu. Wieloletnia lawina nieszczęść z przymieraniem głodem, sierocińcem, gwałtem i odebranym siłą dzieckiem na czele, nie złamały jej, lecz dodały sił. Wiedziona powracającym przez lata snem o wietnamskich dzieciach uciekających przed wojennym napalmem i żarliwą wiarą w Boga, z którym pozostaje w ciągłym kontakcie, postanowiła wyruszyć do Azji, by tam odnaleźć przeznaczenie niosąc pomoc najmłodszym.

NAGRODY

Boston Irish Film Festival (2014) NajlepszyFilm Pełnometrażowy

Dallas International Film Festival (2014)Nagroda Publiczności

Nashville Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

Newport Beach Film Festival (2014) NajlepszyFilm Zagraniczny

Newport Beach Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

San Diego Film Festival (2014) NagrodaPubliczności

Santa Barbara International Film Festival (2014) Najlepszy Film Niezależny

PRASA O FILMIE

Christianity Today – „Próba podążania za Bogiem, który wielokrotnie zdaje się milczeć”.

Crosswalk – „Oby takich chrześcijan jak ona było więcej”.

Christian Post – „Twarda, nie stroniąca od przekleństw i używek naśladowniczka Matki Teresy”.

RogerEbert.com – „Inteligentny, szczery i ujmujący”.

produkcja: Wielka Brytania , 2014
czas trwania: 100 min.
reżyseria: Stephen Bradley
scenariusz: Stephen Bradley

Hugo i łowcy duchów

Strasznie śmieszne przygody duszka-rozrabiaki i jego przyjaciół w filmie „Hugo i łowcy duchów” – ekranizacji bestsellerowej serii książek Cornelii Funke.

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stworek bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty.

Cornelia Funke urodziła się 10 grudnia 1958 roku w Dorsten w Niemczech. Jest uznaną na całym świecie autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość porównywana jest z dokonaniami J.K. Rowling – pisarki, która stworzyła postać Harry’ego Pottera. W 2005 roku amerykański magazyn „Time” umieścił Cornelię Funke na liście 100 najbardziej wpływowych osób obok samego Clinta Eastwooda czy Johnny’ego Deppa.

produkcja: Austria, Irlandia, Niemcy , 2015
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Tobi Baumann
scenariusz: Tobi Baumann, Murmel Clausen, Martin Ritzenhoff, Christian Tramitz, Mike O’Leary

SPECJALNIE NA ŻYCZENIE WIDZÓW WRACAMY DO FILMU:

Anioł

Libański kandydat do Oscara!

Laureat Nagrody Publiczności na ubiegłorocznym MFF Mannheim-Heidelberg oraz na festiwalu w południowokoreańskim Pusan.

Małe, libańskie miasteczko, w którym dom stoi obok domu i wszyscy się dobrze znają. Mieszkańcy mają swoje problemy, dziwactwa i grzeszki, ale są niezwykle religijni. Bo święty patron miasteczka bierze czynny udział w dyscyplinowaniu wiernych, wymierzając grzesznikom siarczyste policzki. Leba, nauczyciel muzyki, żeni się z sympatią z dzieciństwa, Larą. Sąsiedzi bardzo żywo interesują się ich małżeństwem i serdecznie współczują, gdy na świat po kolei przychodzą dwie córki. Wreszcie za trzecim razem rodzi się chłopiec. Ale Ghadi jest niepełnosprawny i zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami. Sąsiedzi postanawiają zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Ale Leba i Lara nie zamierzają się poddać. I wkrótce w miasteczku pojawia się Anioł, który zmieni życie wszystkich, którzy w niego uwierzą.

„Anioł” to niezwykle ciepła i chwytająca za serce historia rodzicielskiej miłości, która jest w stanie zwalczyć nietolerancję, gniew i nikczemność.Utrzymany w komediowym tonie film zyskał już sympatyków na całym świecie, zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Ci pierwsi docenili w nim przede wszystkim zerwanie z tematami, do jakich przyzwyczaiło nas kino libańskie. W „Aniele” nie odbijają się echa wojny domowej, nie ma też palących kwestii napięć pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. Reżyser ze swoimi bohaterami pokazują, że to nie wojny ani różnice kulturowe są dla nas najgroźniejsze, tylko niewłaściwe nastawienie do ludzi, którzy nas otaczają.

produkcja: Liban , 2013
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Amin Dora
scenariusz: Georges Khabbaz
obsada: Georges Khabbaz, Lara Rain, Emmanuel Khairallah, Camille Salameh, Rodrigue Sleiman, Samir Youssef, Caroline Labaki

aniol.jpg

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6