Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Spotkanie z aktorem – warsztaty teatralne w Aptece Wyobraźni Trwa rekrutacja na zajęcia

spotkanie z aktoremW najbliższą sobotę 22.10.16 o godz. 16.00 Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na Spotkanie z aktorem w Aptece Wyobraźni. Warsztaty odbywają się cyklicznie i mają na celu przygotowanie spektaklu. Zajęcia są realizowane dzięki współpracy z Teatrem Quadro. Uczestnicy w wieku od 9 do 14 lat poznają charakter pracy i ćwiczeń aktorskich. Koszt udziału w zajęciach to 15 zł od osoby za spotkanie.
W trakcie zajęć nie zabraknie zabaw z elementami aktorskimi, oraz ćwiczeń, takich jakie wykonują profesjonalni aktorzy. Uczestnicy przekonają się jak dobrze przygotować się do mówienia, rozgrzewka aparatu mowy i ćwiczenia dykcji pozwolą także zdobyć umiejętności przydatne w innych okolicznościach. Zajęcia aktorskie będą prowadzone w sali warsztatowej Apteki Wyobraźni, to wyjątkowe miejsce z zieloną trawą i miniaturowym zamkiem zapewni pracy dobrą atmosferę.
Na poprzednim spotkaniu, które odbyło się w ostatnią sobotę, aktorka z Teatru Quadro poprowadziła zabawy, które pomagają ukształtować sprawność poprawnego wysławiania i umiejętności świadomego poruszania się. Wśród zaproponowanych zadań były ćwiczenia takie jak udawanie ruchów i odgłosów zwierząt, np. uczestnicy biegali jak koty, psy czy myszy, miauczeli, prychali, piszczeli i szczekali.
Cykliczne zajęcia potrwają do stycznia i zakończą się przygotowanym przez uczestników spektaklem. Na kolejnych warsztatach uczestnicy poznają także elementy historii teatru i wspólnie zadecydują nad jakim spektaklem będzie pracowała cała grupa. Prowadzący w kolejnych miesiącach razem z uczestnikami będą przygotowywali adaptację zaproponowanego tematu. Spotkania, próby będą odbywały się w soboty po południu w Aptece Wyobraźni. W październiku zajęcia odbędą się 22. w najbliższą sobotę oraz za tydzień 29. Natomiast w listopadzie i grudniu planowane są po trzy spotkania w każdym miesiącu.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc muzeum prosi o wcześniejszą rezerwację pod numerem 41 34 337 15.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 5