Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

wykletyDuża sala

„WYKLĘTY”
„Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tym opiniotwórczych – uważani są za bandytów. „Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych – mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki – chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,,Żołnierzy Wyklętych”. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy – dodaje reżyser.
W filmie są odniesienia do czasów współczesnych, bo Żołnierze Wyklęci wciąż są tematem debaty publicznej.
Pierwszy klaps na planie „Wyklętego” padł w marcu 2014 r., w Kielcach a zdjęcia zakończyły się w maju 2016 r. W filmie wzięło udział 63 zawodowych aktorów i kaskaderów oraz kilkuset statystów i członków grup rekonstruktorskich z całej Polski. Zdjęcia były kręcone przede wszystkim w województwie Świętokrzyskim. Korzystano z plenerów, m.in. na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny, w których kilkadziesiąt lat wcześniej rozgrywały się wydarzenia, o których opowiada film.
produkcja: Polska , 2017 czas trwania: 105 min. reżyseria: Konrad Łęcki scenariusz: Konrad Łęcki
obsada: Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Robert Wrzosek, Wojciech Niemczyk, Hanna Świętnicka, Piotr Cyrwus, Jarosław Witaszczyk, Andrzej Plata, Łukasz PruchniewiczMichał Węgrzyński, Artur Słaboń, Mirosław Bieliński, Dawid Żłobiński.

” PORADY NA ZDRADY”

Zdradzona w dniu ślubu Kalina i porzucona przez chłopaka Fretka rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski), ciacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona, Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę „przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu.

produkcja: Polska , 2016 czas trwania: 97 min. reżyseria: Ryszard Zatorski scenariusz: Ryszard Zatorski obsada: Magdalena Lamparska, Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski

„MARIA SKŁODOWSKA CURIE”

„Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

produkcja: Belgia, Francja, Niemcy, Polska , 2016 czas trwania: 100 min. reżyseria: Marie Noelle scenariusz: Marie Noelle, Andrea Stoll obsada: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna, Malik Zidi, Daniel Olbrychski

„BYŁ SOBIE PIES”
Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

W KINIE W WEEKEND

11 -12. 03. 2017 godz. 11:45
produkcja: USA , 2017 czas trwania: 120 min. reżyseria: Lasse Hallström scenariusz: Cathryn Michon, W. Bruce Cameron, Audrey Wells, Maya Forbes Wally, Wolodarsky

MAŁA SALA
„ZERWANY KŁOS”

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina.
Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?
Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

produkcja: Polska , 2017 czas trwania: 95 min. reżyseria: Witold Ludwig scenariusz: Witold Ludwig obsada: Aleksandra Hejda, Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski

„MOONLIGHT”
Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie.”Moonlight” jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca.

Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

produkcja: USA , 2016 czas trwania: 110 min. reżyseria: Barry Jenkins scenariusz: Barry Jenkins obsada: Mahershala Ali, Shariff Earp, Alex R. Hibbert, Janelle Monáe

„MR. GAGA”

Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. W końcu powrót do Izraela. Ale „Mr Gaga” to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak „Pina”.

produkcja: Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael , 2015 czas trwania: 100 min. reżyseria: Tomer Heymann scenariusz: Tomer Heymann obsada: Ohad Naharin, Avi Belleli, Tzofia Naharin, Naomi Blocj Fortis, Gina Buntz

„PIM I POM”

Przebojowy Pim i ostrożny Pom mieszkają ze swoją panią. Ich kocia przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą odnaleźć drogę do domu. Czekają ich niesamowite przygody i prawdziwa próba kociej przyjaźni. Czy uda im się pokonać wszystkie przeciwności losu i szczęśliwie wrócić do domu?

produkcja: Holandia, czas trwania: 70min., reżyseria: Gioia Smid, scenariusz: Tingue Dongelmans Fiona van Heemstra

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5