Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

wakacyjna wystawa Oldskulowe Gry Wideo.

gry-plakatMuzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wszystkich chętnych na wakacyjną wystawę pt.: „Oldskulowe Gry Video”. Interaktywną wystawę można odwiedzać w Muzeum od 1 do 26 sierpnia 2018 roku.
Goście będą mieli możliwość zagrać na wielu dawnych komputerach i konsolach. Do dyspozycji zwiedzających jest kilkanaście stanowisk z takimi sprzętami jak: NES, SNES, Sega Mega Driver, Atari 2600, Commodore 64 czy Amiga 600. Dostępne urządzenia pochodzą głównie z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Najnowsza, uruchomiona konsola na wystawie to Nintendo Wii z 2006 roku, która jako jedna z pierwszych posiadała kontroler, umożliwiający wykrywanie ruchu w trzech wymiarach.
Zwiedzającym udostępniono wiele gier, które nadal cieszą się dużą sympatią wśród wielbicieli. Po latach, niektóre produkcje doczekały się wznowień – współczesnych wersji lub kinowych ekranizacji. Takim przykładem jest np. Prince of Persia (pierwsze wydanie pochodzi z 1989 roku i jest dostępne na wystawie). Do dzisiaj, za najlepszą, wirtualną piłkę nożną wiele osób uważa grę Sensible Soccer. Warto przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądały początki tego typu rozrywki.
Wystawa zlokalizowana jest w sali konferencyjnej Muzeum. Jest dostępna dla każdego zwiedzającego Muzeum Zabawek i Zabawy w ramach standardowego biletu. Interaktywna wystawa ze starymi grami wideo odbywa się już po raz 3 w murach Muzeum.
Wydarzenie jest możliwe dzięki współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy z Fundacją Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”.
Gry wideo są kolejną wakacyjną inicjatywą w Muzeum Zabawek i Zabawy. W lipcu zakończyły się edukacyjne spotkania „Muzearium”, w których wzięło udział 150 osób. Zajęcia miały na celu zaprezentowanie pracy muzealników zajmujących się zabawkami i zabawami.
W sierpniu Muzeum zaprasza wszystkich chętnych na wakacyjną wystawę „Oldskulowe Gry Wideo”, dostępną od 1 do 26 sierpnia 2018 roku.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1