Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Spotkanie z Babą Zielichą

Spotkanie w Aptece WyobraźniLekcja przyrody w Aptece Wyobraźni.
Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza w sobotę 17.11.2018r. do Apteki Wyobraźni na spotkanie z Babą Zielichą. Zajęcia odbędą się o godz. 11.00 i 14.00, będą trwały ok. 1,5 h. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat.
Koszt udziału w zajęciach to 6 zł od osoby. Bilety do nabycia przed zajęciami w kasie Muzeum Zabawek i Zabawy. Możliwa rezerwacja miejsc po numerem 41 34 337 15.

Uczestnicy zajęć będą mogli za pomocą dotyku i węchu poznać różne specyfiki oraz dowiedzą się jak zrobić zielnik i jak z niego korzystać. Warto pamiętać o należytym szacunku dla roślin, dlatego w trakcie zajęć wszyscy poznają sposób na sporządzenie portretu przyrody. Na odważnych czekają roślinne zagadki, które pokażą, że nie zawsze jest łatwo poznać drzewo po liściach.
Baba Zielicha nie raz wędrowała po górach, wiele razy na własnych nogach odwiedzała łąki i lasy. Kiedy jesień przygotowuje przyrodę do zimowego snu i piesze wędrówki są coraz rzadsze, gość specjalny znalazł czas, aby podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat przyrody. Baba Zielicha opowie dzieciom o drzewach, roślinach i o ziołach, które wykorzystują ludzie. Wiele specyfików, używanych w domach pochodzi z łąk i lasów, o takich właśnie preparatach opowie gościom Baba Zielicha, która zielska zbiera. Obiecała też, że zdradzi kilka tajemnic przyrody.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1