Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Podziękowanie

kwestStowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach serdecznie dziękuje wszystkim osobom, uczestniczącym organizacyjnie i finansowo w trwającej w listopadzie 2019, 27 corocznej kweście cmentarnej na rzecz ratowania zabytkowych pomników kieleckich cmentarzy. Dziękujemy kilkunastu osobom organizującym kwestę: Jadwiga Kalecińska, Edward Kaleciński, Andrzej Kubera, Michał Kubera, Włodzimierz Makowiecki, Bartek Michałek (lat 14), Wincenty Skulski (10 lat), Franciszek Skulski (7 lat), Stanisław Szrek, Anna Urszula Woźniak, Zygmunt Bzowski, Alina Bunzel, Teresa Śladkowska, Jacek Wiatrowski) i ponad 400 osobom kwestującym, w tym szczególnie młodzieży szkół podstawowych (z rodzicami) i ponadpodstawowych, oraz ok. 20 tys. ofiarodawców, osobom przyjezdnym i Kielczanom, którym mogliśmy podziękować tylko skromnym znaczkiem – okolicznościową nalepką. Dziękujemy szczególnie dobrowolnym grupom kilkunastoosobowym, prowadzących zbiórkę przez cały dzień do jednej skrzynki, jak Radio Kielce, absolwenci I LO im. Stefana Żeromskiego, Stowarzyszenie „Modne Babeczki”, Świętokrzyski KOD, Stowarzyszenie „Projekt Świętokrzyskie”, władze samorządowe.
Dochód z tegorocznej zbiórki został policzony komisyjnie i potwierdzony liczeniem w banku. Hojnością ofiarodawców zebrano 70020 ,00 zł.
Podziękowania kierujemy również do kieleckich mediów (w tym szczególnie do Radia Kielce S.A. za pokrycie kosztów, związanych z wykonaniem identyfikatorów i nalepek dla kwestujących), za zaangażowanie w propagowaniu idei kwesty, mającej pomóc ocalić zabytki kieleckich nekropolii.
Podziękowania kierujemy również do dyrekcji I LO im. Stefana Żeromskiego, w którego siedzibie od lat zorganizowany jest sztab kwesty.
Szczególne podziękowania należą się Panu Zdzisławowi Sabatowi za całodzienną kwestę na cmentarzu Starym, i Andrzejowi Kuberze, za zbiórkę na cmentarzu na Piaskach

Z poważaniem
Zarząd Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2